آتش بازی پرسپولیس در نقش جهان

آتش بازی پرسپولیس در نقش جهان

آتش بازی پرسپولیس در نقش جهان

ــ ــ ــ ــ ــ

پرسپولیس در یک بازی سراسر هیجان و تماشایی با نتیجه چهار بر دو در طول ۱۲۰ دقیقه سپاهان را در نقش جهان شکست داد و فاتح الکلاسیکو فوتبال ایران شد!.

جالب توجه‌ترین قرعه مرحله یک هشتم جام حذفی رو‌به‌رو شدن سپاهان و پرسپولیس بود. دو تیم که این فصل رقابت نفس‌گیری برای قهرمانی لیگ برتر دارند در جام حذفی هم یک فینال زودرس را تجربه کردند.

نیمه اول این بازی حساس و نفس‌گیر دنبال شد،مسابقه با یکی دو موقعیت از سوی سپاهانی‌ها آغاز شد، اما با اشاره بیژن حیدری به نقطه پنالتی برای پرسپولیس یخ بازی آب شد محمدرضا منصوری، کمک اول بازی در دقیقه ۱۰ برخورد سیاوش یزدانی با محمد عمری را پنالتی تشخیص داد و گولسیانی پنالتی را گل کرد.

بعد از این گل سپاهانی‌ها بیشتر میل هجومی داشتند و اصلا دل‌شان نمی‌خواست بازنده به رختکن بروند، سانتر بی‌نقص امید نورافکن با اشتباه مدافعان و البته گل به خودی دانیال اسماعیلی‌فر کار را در نیمه اول برای سپاهان به تساوی کشاند تا بازی در نیمه دوم هیجان‌انگیزتر شود.

بازی در نیمه دوم مطابق انتظار جذاب ادامه پیدا کرد،سرخ‌ها که روی ضربات ایستگاهی برنامه داشتند با پاس گل پورعلی‌گنجی و ضربه سر عیسی آل‌کثیر برای بار دوم پیش افتادند.

اما این پایان کار برای سپاهان نبود و آن‌ها فشار حملات خود را زیاد کردند و شاگردان مورایس با سانتر از سمت چپ،تأثیر مغانلو و ضربه تمام کننده فرشاد احمدزاده به سمت دروازه خالی کار را برای دومین بار به تساوی کشاندند تا دو تیم به وقت های اضافه بروند.

در نیمه اول وقت‌های اضافه باز هم پرسپولیس بود که برای گلزنی وارد زمین شد و سرخ‌ها روی تکنیک و دریبل‌های وحید امیری و شوت عالی سیامک نعمتی برای سومین بار پیش افتادند، اما در حالی‌ که میزبان هنوز با گل نعمتی کنار نیامده بود، فرار لئاندرو پریرا به سمت دروازه سپاهان در موقعیت تک به تک سبب شد سیاوش یزدانی با تکل از پشت مهاجم برزیلی پرسپولیس را متوقف کند و داور برای دومین بار در طول بازی نقطه پنالتی را به سود قرمزها به خاطر خطای سیاوش یزدانی نشان داد، اخراج سیاوش،گل گولسیانی، آب سردی بود که بر پیکر هواداران اصفهانی ریخته شد.

پرسپولیس با این پیروزی بزرگ به یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد و سپاهان که مدعی جدی قهرمانی در هر دو جام بود وداعی تلخ و زودهنگام با جام داشت.

 

 

کنفرانس پرسپولیس تحریم شد!

خبرنگاران اصفهانی حاضر به پرسیدن سوال از ویرا، دستیار برزیلی یحیی گل‌محمدی نشدند.

یحیی گل‌محمدی روز گذشته با اعلام باشگاه پرسپولیس به دلیل تأخیر در پرواز و ازدحام مقابل هتل به کنفرانس خبری پیش از بازی نرسید و بعد از این برد ارزشمند در اصفهان نیز اوسمار ویرا، دستیار او به کنفرانس آمد.

این اتفاق سبب عصبانیت خبرنگاران اصفهانی شد و یکی از آن‌ها به نمایندگی دیگران در کنفرانس خبری پرسپولیس گفت: انتظار داشتیم بعد از غیبت آقای یحیی گل‌محمدی در کنفرانس قبل از بازی در عصر ارتباطات و مشکلاتی که پذیرفته نیست، امروز بعد از بازی به احترام بچه‌ها در کنفرانس حاضر شوند. بازی را هم بردند و باید خوشحال باشند و حق این بود که چند دقیقه‌ای با بچه‌های اصفهان گپ بزنند. این بی‌احترامی از دیروز به امروز موکول شد و ما به عنوان خبرنگاران حاضر در این کنفرانس سؤالی از دستیار ایشان نداریم.

 

مصاحبه مورایس پس از بازی

پرسپولیس لیاقت برد را داشت

امروز آنالیزم از بازی ساده خواهد بود،به پرسپولیس تبریک می‌گویم چون برنده شدند و در لحظاتی هم از ما بهتر بودند و لیاقت این برد را داشتند. بهترین بازی که می‌توانستیم از خودمان ارایه بدهیم ندادیم و حریف هم آمادگی خاصی برای این بازی داشت.

باید به بازیکنانم تبریک بگویم چون حتی بعد از خوردن گل چهارم هم تلاش و کوشش خود را برای تغییر نتیجه انجام دادند. در مجموع اگر بخواهم بگویم بازی خوبی بود به هواداران بابت حضور گرم‌شان تبریک می‌گویم.

 

صحبت های کاپیتان سپاهان

امیدوارم در ده بازی باقی‌مانده در لیگ بتوانیم جبران کنیم و عملکردمان طوری باشد که بتوانیم این نتیجه در جام حذفی را جبران کنیم.

دروازه‌بان سپاهان در واکنش به اینکه آیا این بازی روی عملکرد سپاهان در لیگ هم تاثیر خواهد داشت گفت: بحث لیگ جداست. ما امروز تمرکز کافی را نداشتیم اما لیگ و حذفی کاملا متفاوت است و این باعث نمی‌شود که تمرکز ما در ادامه فصل به هم بخورد.

نیازمند در پایان در پاسخ به اینکه سپاهان در باد برد برابر زنیت بود، عنوان کرد: بچه‌های ما باتجربه هستند و ربطی به بازی زنیت ندارد اما اتفاق است و برد و باخت دارد،یک روز هم شما خوب نیستید و امروز هم ما خوب نبودیم و اینطور تنبیه شدیم.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتش بازی پرسپولیس در نقش جهان
P