آنالیز بازی ایران و ژاپن (22 خرداد)

آنالیز بازی ایران و ژاپن (22 خرداد)

آنالیز بازی ایران و ژاپن (22 خرداد)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

پس از حضور عطایی در تیم ملی این مربی جوان و با انگیزه با ایده ای متفاوت تر از سرمربیان نام آشنای خارجی قبلی تیم ملی والیبال وارد گود شد،او با کنار گذاشتن بازیکنان بزرگ و نام آشنای والیبال تیم ملی و بازیکنان شناخته شده جهانی نظیر سعید معروف و موسوی که یکی از بهترین دفاع کنندگان روی تور است جا را برای بازیکنان جوان و کم تجربه باز کرد تا آنها نیز بتوانند در مسابقات ملی و بزرگ خودی نشان دهند و تجربه کسب کنند.

انجام این کار قطعا هزینه هایی را در پی خواهد داشت چراکه بازیکنان جوان دارای پارامتر تجربه نیستند و داشتن تجربه در کنترل احساسات و هماهنگ شدن با جو بازی بسیار مهم است.

جوانان ایرانی که در بازی اول خود برابر حریف آسیایی خودشان یعنی چین توانستند با انجام یک بازی حساب شده و خوب ، از سد این تیم به راحتی عبور کنند و نوید آینده ای خوب را برای ما بدهند.

در بازی دوم تیم ملی ، جوانان ایران برابر هلندی  قرار گرفتند که این بازی بازی سوم این تیم در لیگ ملت های 2022 به حساب می آمد و با توجه به دو باخت این تیم برابر تیم های ژاپن و آمریکا پیش بینی می شد که این بازی نیز همانند بازی مقابل چین دردسر خاصی برای ملی پوشان والیبال کشورمان نداشته باشد و آنها بتوانند به راحتی از سد هلندی ها عبور کنند ،  اما در کمال ناباوری ایرانی ها بازی را در سه ست پیاپی به هلندی ها واگذار کردند تا زمین بازی را با باخت بسیار بدی ترک کنند.

این باخت سنگین دوباره همه را در فکر فرو برد و با توجه عملکرد بد ملی پوشان در پست های مختلف تصور میشد که بازی مقابل استرلیای آسیایی نیز بازی سخ تری به نسبت سال های قبل باشد.

اما جوانان ایران توانستند به خوبی به جریان رقابت ها برگردند و استرالیا بخت برگشته را با نتیجه 3-1 شکست دهند ، این برد علامت خوبی برای والیبال ما می تواند باشد . زیرا که این برد می تواند نمایان گر قدرت و عزم بازیکنان در بازگشت به بازی و همچنین ادامه قدرتنمایی سروقامتان تیم ملی برلبرتیم های آسیایی باشد.

تیم ملی ایران برابر ژاپن
تیم ملی ایران برابر ژاپن

ترکیب ابتدایی تیم ملی کشورمان برابر کانگوروها به این ترتیب بود:

طاهر وادی،امین اسماعیل نژاد،امیرحسین اسفندیار،امیرحسین توخته،مهدی جلوه و محمدرضا حضرت پور.

تیم ملی که در آسیا رقابت های بسیار جذابی را با ژاپن دارد و در رده بندی جهانی نیز با اختلاف دو پله ای نسبت به چشم بادامی جلوتر از آنها در رده هشتم جهان ایستاده است ، امید دارد تا با انجام یکی بازی خوب برابر دیگر تیم آسیایی به نتیجه قابل قبولی برسد.

در سمت مقابل ژاپنی ها در دو بازی اول خود بسیار قدرتمند ظاهر شده اند و جالب اینجاست که این تیم نیز با همان حریفان ایران مسابقه داده اند که در بازی اول برابر هلندی ها با نتیجه 3-1 پیروز و برابر چینی ها نیز با همان نتیجه 3-1 به پیروزی دست پیدا کردند البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که آنها برابر آمریکای قدرتمند و در یک بازی پایاپای که آنها را بسیار اذیت کردند با نتیجه 3-2 شکست خوردند نتایجی ای که می تواند زنگ خطر بزرگی برای شاگردان عطایی باشد.

ژاپنی ها پس از انجام بازی مقابل تیم ملی کشورمان روز سه شنبه به مصاف آرژانتینی ها خواهد رفت و تیمملی کشورمان نیز در همان روز مقابل بلعارستان صف آرایی خواهند نمود ، نکته ای که بیان گر فشردگی بازی های لیگ ملت ها می باشد و ایران به خوبی میتواند با بهره گیری از انرژی بازیکنان جوان از این موضوع به خوبی استفاده نماید.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آنالیز بازی ایران و ژاپن (22 خرداد)
P