آنالیز بازی والیبال ایران و استرالیا (22 خرداد)

آنالیز بازی والیبال ایران و استرالیا (22 خرداد)

آنالیز بازی والیبال ایران و استرالیا (22 خرداد)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

تیم ملی والیبال کشورمان که در حال پوست اندازی و جوان کردن قامت خود است امسال با اضافه کردن نفرات جوان و تازه نفس در فکر این است که بتواند برای سال های آینده سرمایه گذاری کند و از جوانان پر انرژی تیم خوبی بسازد.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی کشورمان به خوبی می داند که این کار قطعا هزینه هایی خواهد داشت و کنار گذاشتن بازیکنان همچون معروف و موسوی و … به این آسانی ها نخواهد بود.

سروقامتان تیم ملی ایران که در بازی اول خود در رقابت های لیگ ملت ها با یک بازی خوب و حساب شده و بی نقص از سد چینی ها به راحتی گذشتند ، این پیروزی شیرین امیدها را در دل والیبال دوستان به قدری زنده کرد که والیبالی ها به فکر پوست اندازی راحت و بدون دردسری افتاند ، اما باخت در سه ست پیاپی در مقابل هلندی که دو بازی قبلی خود را واگذار کرده بودند ، نشان داد این کار به این راحتی ها نخواهد بود.

البته باید به این نکته مهم نیز اشاره کنیم که در بازی مقابل هلند ایرانی ها فقط و فقط یک دفاع روی تور داشتند آماری بسیار ضعیف و نا امید کننده که این موضوع بیش از پیش نبود بازیکن بزرگی مانند موسوی را برای ما مشخص تر میکند.جایی که در آن یکی از بزرگترین نقاط قدرت تیم ما با چرخشی ۳۶۰ درجه ای به یکی از نقاط ضعف ما تبدیل شده است و عطایی باید فکری به حال این موضوع مهم بیاندازد.

اما بهتر است از نقاط قوت تیم ملی برابر هلندی ها نیز بگوییم جایی که در آن بازیکنان ایران کیفیت خوب سرویس را به رخ همگان کشیدند و توانستند ۱۳ امتیاز مستقیم و غیر مستقیم از این راه به دست بیاورند ، جایی که این امتیاز ها حاصلی در پی نداشت و بازی را به هلندی ها واگذار کردند.

اما همانطور که اشاره کردیم این تیم جوان باید با این باخت ها تجربه کسب کند و به خصوص بازی برابر تیم های آسیایی فرصت خوبی برای تجربه اندوزی و به دست آوردن روحیه احتمالی از دست داده می تواند باشد پس دو بازی بعدی شاگردان عطایی برابر استرالیا و ژاپن می تواند فرصت خوبی برای آنها باشد.

اما شاید بازی ایران مقابل استرالیایی ها رنگ و بوی انتقام را نیز داشته باشد ، چراکه سال گذشته و در جریان بازی های لیگ ملت ها استرالیایی ها با نتیجه ۳-۲ توانستند بر شاگردان آلنکو غلبه کنند تا یکی از بدترین باخت های ایران در آن رقابت ها را متحمل ایران کنند.

حال با تمام این تفاصیر باید منتظر ماند و دید که شاگردان جوان عطایی برابر استرالیایی ها چکار خواهند کرد و آیا می نوانند روحیه خود را دوباره به دست بیاورند تا با قدرت کافی به ادامه بازی ها امیدوار باشند یا خیر؟

آنالیز بازی تیم ملی والیبال ایران
آنالیز بازی تیم ملی والیبال ایران

لیست بازیکنان و کادر فنی تیم ملی کشورمان در این رقابت ها عبارتند از:

فهرست بازیکنان بر اساس پست‌های تخصصی به قرار زیر است:

پاسور: علی رمضانی، محمد طاهر وادی، جواد کریمی و فاضل پژمان

لیبرو: محمدرضا حضرت‌پور، محمدرضا موذن و ابوالفضل قلی‌پور

دریافت کننده قدرتی: میلاد عبادی پور (کاپیتان)، اسماعیل مسافر، مجتبی میرزاجانپور، میثم صالحی، احسان دانش‌دوست، امیرحسین اسفندیار، امیرحسن فرهادی و مرتضی شریفی

مدافعان میانی: مهدی جلوه، رضا عابدینی، امیرحسین توخته، علی اصغر مجرد، امیرضا سرلک و محراب ملکی‌سرخی

پشت خط زن: صابر کاظمی، امین اسماعیل نژاد، پوریا یلی و بردیا سعادت

کادر فنی: امیر خوش‌خبر (سرپرست)، بهروز عطایی (سرمربی)، علیرضا طلوع کیان (دستیار اول)، توماس توتولو و عظیم جزیده (دستیار دوم)، رضا قلی‌پور (فیزیوتراپ)، یاناس وویچک مارک (مربی بدنساز)، حسین خوریانی و امین علی اکبری (آنالیزور).

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آنالیز بازی والیبال ایران و استرالیا (22 خرداد)
P