اتفاق تلخ برای چلسی و بارسلونا

اتفاق تلخ برای چلسی و بارسلونا

اتفاق تلخ برای چلسی و بارسلونا

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

ژول کونده مدافع جوان و آینده دار فرانسوی که در بازی مقابل کرواسی دچار مصدومیت شده بود،به نظر می رسد که مشکل مصدومیات او بسیار حاد و جدی است به قدری که پزشکان فرانسوی پس از معالجه دقیق این بازیکن اعلام کردند که او نیاز به جراحی دارد و مشکل او وخیم تر از چیزی است که به نظر میرسد.

این بازیکن که در جریان شکست تیم ملی فرانسه به کرواسی در بین دو نیمه جای خودش را به پاورد داده بود پس از سوال خبرنگان از دشان در مورد وضعیت او اعلام کرد که این بازیکن نیاز به جراحی دارد و باید به زودی زیر تیغ جراحان برود.

اما این خبر علاوه بر نگران کردن هواداران فرانسوی باعث نگرانی مدیران بارسلونا و چلسی نیز شد چراکه این بازیکن در لیست خرید ژاوی هرناندز برای فصل بعد قرار داشت و ژاوی اعلام کرده بود که یکی از مهمترین اهداف او برای فصل بعد درخواست جذب او توسط مدیران بارسلونا می باشد.

پس از این سخنان ژاوی هرناندز مدیران کاتالان به سرعت به دنبال جذب کونده افتادند و با آغاز مذاکرات برای جذب او عملا وارد رقابت برای جذب کونده شدند و با شروع کارهای اداری و نامه نگاری با سویا قدم اول را برای جذب کونده برداشتند.

مصدومیت کونده

مصدومیت ژول کونده
مصدومیت ژول کونده

اما مصدومیت کهنه این بازیکن از ناحیه همسترینگ به نظر خیلی جدی تر از چیزی بود که به نظر می رسید و همین امر باعث شد تا او قید لیگ اروپا را بزند و زودتر از موئد خود را به دست جراحان بسپارد.

بارسایی ها که رقیب سختی را در پیش روی خود برای جذب کونده می دیدند حالا با اضافه شدن این مصدومیت باید فکری به حال خود بکنند و ببینند که آیا می توانند ژاوی را راضی کنند تا قید او را بزند یا خیر؟

رقیب اصلی مدیران بارسلونا در سر راه جذب ژول کونده باشگاه آبی پوش لندنی یعنی چلسی است که با تغییر مالک از یک سرمایه دار روس به یک سرمایه دار آمریکایی یعنی تاد بوهلی که اصلا دوست ندارد در همان سال اول در سر جذب بازیکن شکست بخورد ، می باشد.

اما از شانس بد بارسایی ها مشکلات سر راه جذب کونده به این دو مورد ختم نمی شود و مشکل اصلی جایی دیگر است. مشکلی فراتر از مصدومیت و رقیبی در سر راه جذب این بازیکن.

مشکل بزرگ بارسایی ها جایی بیشتر و وخیم تر شد که ژول کونده از علاقه خود برای بازی در چلسی گفت و در گفت و گویی که با خبرنگاران اسپانیایی داشت اعلام کرد که اگر بخواهد روزی در تیمی غیر از سویا بازی کند ترجیح می دهد که آن تیم ، تیم چلسی باشد و بعد از همین اظهارات بود که توخل چراغ سبزی را برای حضور او در تیم چلسی نشان داد.

پس از اعلام نیاز توماس توخل مدیران چلسی که از علاقه ژول کونده به تیم خود خبر داشتند به نوعی با یک دست برتر وارد رقابت جذب این مدافع فرانسوی شدند و پیشنهاد آنها خیلی زودتر مورد اقبال مسئولان سویا نسبت به پیشنهاد بارسایی ها قرار گرفت چراکه خود بازیکن نیز باشگاه سویا را متقاعد کرد که علاقه زیادی به بازی در چلسی دارد.

بعد از پیشرفت مذاکرات چلسی با کونده و باشگاه سویا خبرهایی بر سر توافق دو طرف بر سر انتقال این بازیکن با مبلغی بالغ بر ۴۲ میلیون پوند به گوش رسید و باشگاه چلسی اعلام کرد که پس از فراغت این بازیکن از بازی های تیم ملی کارهای نهایی این انتقال را انجام خواهد داد.

همین اظهار نظر بود که در واقع فرصتی به مدیران بارسلونا داد تا تلاش های نهایی خود برای متقاعد کردن کونده و سویا را انجام دهند که خبر مصدومیت این مدافع فرانسوی به نوعی ترمز هر دو باشگاه خواهان کونده را کشید ، چراکه به نظر می رسد کونده پس از انجام عمل جراحی حداقل به مدت ۵ ماه از میادین دور خواهد بود و پس از طی دوران نقاهت ، چند ماهی زمان لازم است تا این بازیکن بتواند به تیم ملحق شده و با سایر بازیکنان هماهنگ شود.

این دوری ۵ ماهه به نظر می رسد باشگاه چلسی را بسیار دلزده و سرد کرده است و به احتمال زیاد این باشگاه انگلیسی قید جذب کونده را خواهد زد ، چراکه تا بدین جای کار اظهار نظری در مورد این موضوع که یک پای آن به این باشگاه مرتبط می شود را نداشته است، اما در آن سو مدیران بارسایی اعلام کرده اند که علارغم مصدومیت این ستاره فرانسوی ، همچنان علاقه خاصی به جذب او دارند ، مسئله ای که به نظر از روی احساس بود ، زیرا بارسا نیاز مبرمی به بازیکن در پست خط دفاعی دارد ، مگر اینکه بارسایی ها بازیکن دیگری را همزمان با کونده بتوانند جذب تیم کنند تا در نبود او بتواند به این تیم کمک کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اتفاق تلخ برای چلسی و بارسلونا
P