اتمام رقابت های VNL

اتمام رقابت های VNL

اتمام رقابت های VNL

__ __ __ __ __ __ __

رقابت های لیگ ملت های والیبال در سال 2022 امشب شاهد بازی های فینال بود که در نهایت این رقابت ها با انجام بازی دو تیم فرانسه و آمریکا به پایان رسید.

بازی نیمه نهایی:

والیبال
والیبال

در روز پایانی این رقابت ها ابتدا دو تیم لهستان و ایتالیا میزبان مسابقات برای کسب عنوان سومی این رقابت ها به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت این بازی با شکست میزبان این رقابت ها به پایان رسید و لهستانی ها توانستند در یک بازی برتر ایتالیا را با نتیجه ۳ بر ۰ به پایان برسانند.

این بازی که در شهر بولونیا ایتالیا از ساعت هشت و سی دیقه به وقت ایران شروع شد در ست اول شاهد بازی پایاپایی تا اواسط ست اول بودیم ، اما در امتیاز ۱۲ بود که لهستانی ها توانستند ۴ امتیاز پیاپی را به دست بیاورند و نتیجه بازی را ۱۶ به ۱۰ کنند و اختلاف امتیاز قابل توجهی را با ایتالیایی ها ایجاد کنند که در نهایت همین اختلاف امتیاز باعث شد تا در نهایت لهستانی این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به نفع خود به پایان برسانند.

ست دوم نیز در شرایطی به نفع لهستانی ها به پایان رسید که این تیم در یک ست پایاپای و بسیار تماشایی توانست بازی را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به نفع خود به پایان برساند و در ست شماری دو بر صفر جلو بیفتد.

در ست سوم نیز این لهستانی ها بودند که توانستند با استفاده از عدم روحیه ایتالیایی ها و روحیه تیمی بالا خود ست پایانی را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به نفع خود به پایان برسانند و این تیم را در مقابل تماشاگران خودی شکست دهند و به مقام سومی این رقابت ها دست پیدا کنند.

لهستانی ها در بازی نخست مرحله دوم این رقابت ها توانستند با پیروزی برابر تیم ملی کشورمان که به سختی و با نتیجه سه بر دو و شکست برابر آمریکایی ها به این مرحله راه یافته بودند.

ایتالیایی ها نیز با پیروزی سه بر یک برابر هلند و باخت سه بر صفر برابر فرانسوی ها به این مرحله رسیده بودند.

بازی فینال:

اما بازی فینال این رقابت ها بین دو تیم فرانسه و آمریکا که از ساعت یازده و سی به وقت ایران شروع شده بود ، در نهایت با برتری فرانسوی ها به پایان رسید تا این تیم فاتح این دوره از رقابت های لیگ ملت های والیبال شود.

ست اول این بازی در شرایطی با برتری فرانسوی ها به پایان رسید که این تیم توانست این ست را با برتری بسیار خوبی و با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به نفع خود به پایان برساند تا نشان دهد که برای برتری و با تمام قوا پای بر این رقابت حساس گذاشته است.

ست دوم این بازی نیز با برتری فرانسوی ها به پایان رسید و این تیم توانست آمریکایی ها را با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ شکست دهد تا این تیم به جام قهرمانی این رقابتها نزدیک و نزدیکتر شود.

اما آمریکایی ها که اصلا دوست نداشتند ، این بازی حساس را با شکست پشت سر بگذارند در ست سوم به خود آمدند و توانستند انتقام ست اول را از فرانسوی ها بگیرند و این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ به نفع خود به پایان برسانند.

آمریکایی ها که به نظر می رسید به خود آمده اند در ست چهارم نیز بازی برتری را نسبت به حریف اروپایی خود به نمایش گذاشتند و توانستند این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به نفع خود به پایان برسانند ، تا همه چیز به ست پایانی و پنجم کشیده شود.

این بازی بسیار پرهیجان و تماشایی در ست پنجم با برتری مطلق فرانسوی ها شروع شد و آنها توانستند به نوعی نسخه آمریکایی ها را در همان امتیازات ابتدایی بپیچند و با ایجاد برتری ۷ بر ۲ در همان اوایل کار تکلیف ست پایانی و قهرمان را مشخص کنند ، این ست نیز در نهایت با برتری ۱۵ بر ۱۰ فرانسوی ها به پایان رسید تا آنها ، قهرمان این دوره از مسابقات لیگ ملت های والیبال شوند.

فرانسوی ها برای رسیدن به فینال در مرحله دوم ابتدا ۳ بر ۰ از سد ژاپنی ها گذشتند و سپس با همین نتیجه ایتالیا میزبان را شکست دادند.

آمریکایی ها نیز در بازی اول توانستند ۳ بر ۱ برزیل ، قهرمان دوره قبل را شکست دهند و سپس با نتیجه ۳ بر ۰ لهستان تیم نخست جدول رده بندی جهانی را شکست دادند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اتمام رقابت های VNL
P