اتمام مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

اتمام مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

اتمام مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

ــ‌ــ ــــ ــــ ــــ ــــ

لیگ قهرمانان اروپا
لیگ قهرمانان اروپا

در هفته پایانی لیگ قهرمانان تکلیف تمامی گروه های لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد، میلان پس از سالها موفق به صعود شد و بزرگ ترین حذف شده رقابت ها اتلتیکو مادرید بود.

 

گروه A:

در گروه اول رقابت ها پیش تر تکلیف تیم های صعود کننده مشخص شده بود و جدول در شب گذشته دچار تغییرات نشد.

ناپولی با وجود شکست مقابل لیورپول به عنوان صدر نشین و لیورپول به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی رقابت ها شدند، آژاکس نیز راهی لیگ اروپا شد و رنجرز از این گروه حذف شد.

گروه B:

یکی از حساس ترین و مهم ترین گروه های شب اول هفته پایانی مرحله گروهی بدون شک این گروه بود، تیم ها از رتبه یک تا چهار در حال رقابت بودند.

پورتو با توجه پیروزی خانگی صدر نشین گروه شد و کلوب بروژ بلژیک به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد، لورکوزن بالا تر از اتلتیکو مادرید موفق شد در رتبه سوم قرار بگیرد و راهی لیگ اروپا شود، اتلتیکو مادرید پس از سال ها چهارم شد و از صعود بازماند.

گروه C:

گروه سوم و گروه مرگ این فصل در هفته گذشته تکلیفش روشن شد و در هفته پایانی هیچکدام از دیدار های این گروه تاثیرمستقیم بر روی رتبه تیم ها نداشت.

بایرن مونیخ به عنوان صدرنشین و اینتر میلان به عنوان تیم دوم راهی دور نهایی شدند و بارسلونا به مانند سال گذشته راهی لیگ اروپا شد, ویکتوریا پلاژن با شش باخت در این گروه چهارم شد و از ادامه مسابقات اروپایی حذف شد.

گروه D:

چه کسی فکرش را میکرد جذاب ترین گروه شب پایانی این گروه باشد؟

در این گروه صعود هیچ کدام از تیم ها قطعی نبود و تمام چهار تیم شانس صعود و حدف را داشند.

در پایان نیمه اول تیم های اسپورتینگ پرتغال و مارسی فرانسه با برتری به رختکن رفتند و در آستانه صعود به دور بعد بودند.

اما در نیمه دوم تیم های تاتنهام و اینتراخت موفق شدند به بازی برگردند و با برتری بازی را به اتمام رساندند، تاتنهام و اینتراخت به عنوان تیم های اول و دوم راهی مرحله حذفی شدند و اسپورتینگ به عنوان تیم سوم راهی لیگ اروپا شد و مارسی فرانسه به عنوان تیم آخر از این گروه حذف شد.

گروه E:

در شب پایانی مسابقات اتفاق ویژه ای رقم نخورد و شاهد شگفتی در این گروه نبودیم،سالزبورگ در این گروه میتوانست با پیروزی خود راهی دور بعد شود و میلان را به لیگ اروپا بفرستد اما این اتفاق نیفتاد.

چلسی به عنوان تیم اول و میلان به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شدند،سالزبورگ راهی لیگ اروپا شد و دیناموزاگرب به عنوان تیم آخر حذف شد.

گروه F:

آتش بازی رئال و لایپزیش در شب پایانی مرحله گروهی،رئال مادرید با 5 گل و لایپزیش با 4 گل حریفان خود را شکست دادند و راهی مرحله حذفی شدند.

رئال مادرید مدافع عنوان قهرمانی به عنوان تیم اول و لایپزیش به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شدند شاختار به عنوان تیم سوم راهی لیگ اروپا شد و دیناموزاگرب از دور مسابقات کنار رفت.

گروه G:

پیروزی در اخرین بازی گروهی خیال پپ را برای صدر نشینی راحت کرد، سویا وارد رقابت های محبوب خود شد و دورتمند پس از وقفه یکساله دوباره راهی مرحله حذفی شد.

منچستر سیتی به عنوان تیم اول و دورتمند به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شدند، سویا راهی لیگ اروپا شد و نماینده دانمارک از این رقابت ها حذف شد.

گروه H:

پیروزی پاری سن ژرمن برا صدرنشینی کافی نبود و این تیم در اخرین دقایق صدر جدول را به بنفیکا داد، بنفیکا در دقیقه 90+2 موفق شد با وارد کردن گل ششم صدرنشین گروه شود.

در این گروه بنفیکا صدرنشین و پاری سن ژرمن به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شدند، یوونتوس راهی لیگ اروپا شد و نماینده اسرائیل از مسابقات حذف شد.

 

نکات مرحله گروهی و حذفی لیگ قهرمانان

 

تیم بایرن مونیخ با 6 پیروزی و 18 امتیاز بهترین تیم مرحله گروهی شد، رنجرز و ویکتوریا پلاژن با 6 باخت بدترین عملکرد مرحله گروهی را داشتند.

بارسلونا، اژاکس، یوونتوس به عنوان بزرگ ترین تیم های سقوط کرده به لیگ اروپا بودند.

یوونتوس با کمترین امتیاز راهی لیگ اروپا شد(3 امتیاز) و مارسی فرانسه با بیشترین امتیاز ممکن در رتبه آخر جدول قرار گرفت(6 امتیاز)

 

قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا روز دوشنبه 16 آبان ماه برگزار خواهد شد. تیم های هم کشوری در مرحله بعد با یکدیگیر برخورد نخواهند کرد.

و تیم های سوم که راهی لیگ اروپا شدند در مرحله پلی آف این لیگ حاضر خواهند شد.

مرحله حذفی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا پس از جام جهانی 2022 قطر برگزار خواهد شد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اتمام مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا
P