احتمال جدایی ستاره منچستر یونایتد

پسرمحبوب اولدترافورد در مسیرجدایی؛ احتمال خروج مارکوس رشفورد از منچستریونایتد افزایش پیدا کرده است.

ستاره پرورش یافته در آکادمی منچستریونایتد ممکن است در پایان فصل این تیم را ترک کند.

داستان برای او از کارینگتون آغاز شد و عشق به منچستر در سیمای پسر نوجوانی که به جای اسطوره‌اش وین رونی وارد زمین می‌شد، موج می‌زد. مارکوس راشفورد در همه سال‌های اخیر همان بازیکنی بوده که هواداران یونایتد امیدوار بوده‌اند با در اوج قرار گرفتنش یکی از بهترین مهاجمان دنیا را در اختیار داشته باشند و به دروازه رقبا رحم نکنند. با این حال سرنوشت  به دوران حرفه‌ای مارکوس راشفورد رحم نکرده و سکه این ستاره انگلیسی را از رونق انداخته است. تیمش در این فصل هیچ امیدی به درخشش او نه برای باز کردن دروازه‌ها و نه برای تاثیرگذاری در کناره‌های خط حمله نداشته و سیمای او پس از شکست‌های منچستریونایتد و پس از از دست دادن موقعیت‌ها، تداعی خونسردی کسالت‌بار و بی‌تفاوتی آزار دهنده‌ای را برای هواداران می‌کند. در منچستر هنوز هم عده زیادی دوست دارند راشفورد، وین رونی بعدی تیمشان باشد و به روزهای اوجش بازگردد اما شایعات جدایی این بازیکن در این روزهای پایان فصل در حال بیشتر شدن است.

احتمال جدایی ستاره منچستر یونایتد

شروع داستان رشفورد و منچستر

با 18 سال و 3 ماه و 25 روز سن توسط لویی فن‌خال در ترکیب اصلی تیم بزرگسالان برای بازی در مقابل میتلند در لیگ اروپا قرار گرفت و با به ثمر رساندن 2 گل و البته با ارائه قابلیت‌هایی نظیر سرعت بالا و سرعت پا به توپ خیره‌کننده تقریبا همه رسانه‌ها مطمئن شدند باید از یک پدیده بسیار مستعد در فوتبال انگلیس بنویسند و او را با ستاره‌های بزرگ تاریخ باشگاه مقایسه کنند. 3 روز بعد از اولین بازی همراه با گلزنی در لیگ برتر هم به میدان رفت. این بار ظهور یک رونالدو یا مسی جدید در منچستریونایتد تداعی شد؛ وقتی راشفورد با شماره 39 در ترکیب تیمش قرار گرفت و در برتری 3 بر 2 مقابل آرسنال باز هم 2 گل دیگر را برای یونایتد به ثمر رساند. شم گلزنی او هم مثل سرعت و تکنیکش مورد توجه قرار گرفت و آمارش با بزرگ‌ترین بازیکنان سال‌های گذشته مقایسه می‌شد. با این حال او به نوعی طعمه عدم ثبات روی نیمکت باشگاه و همچنین دوران افول شیاطین سرخ شد و مسی یا رونالدوی جدید فوتبال در آینده حتی از لیست ستاره‌های مورد توجه هم بیرون رفت.

افت و خیز رشفورد

در مورد او اصلا نمی‌توانیم ادعا کنیم با مربیان تیم مشکل داشت یا توسط آنها تحت فشار قرار می‌گرفت و با برخی خوب عمل می‌کرد و با بعضی دیگر نه! آمار نشان می‌دهد همه سرمربیان یونایتد در دوران بازی راشفورد به او اعتماد داشته‌اند و اغلب مهم‌ترین تاکتیک‌های تیمشان را بر اساس قابلیت‌های او می‌چیدند. در واقع افت و خیز زیاد دوران حرفه‌ای این بازیکن به امورات شخصی خودش مربوط می‌شود. هر از گاهی آماده بوده و به کمک تیمش آمده و خیلی از اوقات با همان چهره خونسرد آزار دهنده برای سکوها خوب ظاهر نشده و موقعیت از دست داده.

راشفورد شاید نیاز به یک سرمربی مثل فرگوسن برای تبدیل شدن به یک فوق‌ستاره داشت؛ کسی که بتواند ظرفیت‌های بالای ستاره را بشناسد و  بازدهی لازم را بگیرد و شاید مهم‌تر از این‌ها بتواند او را همیشه تشنه موفقیت نگه دارد. مردان نیمکت یونایتد در دوران حضور این مهاجم انگلیسی هرگز موفق نشدند بیشترین کارایی را از ستاره پرورش یافته در آکادمی دریافت کنند و همیشه او را در اوج نگه دارند. مصدومیت‌های گاه و بیگاه در دور کردن مارکوس راشفورد از اوج نقش داشتند و آنقدر این افت و خیزها زیاد شده که دیگر حتی سکونشینان ورزشگاه خانگی هم امیدی به درخشش ستاره محبوب خودشان ندارند.

احتمال جدایی در تابستان

در سال‌های اخیر همواره تیم‌هایی بحث خرید مارکوس راشفورد را در دستور کار قرار داده و خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن بودند. در این بین نام‌های بزرگی مثل بارسلونا، میلان و پاری‌سن‌ژرمن هم دیده می‌شوند. در تمام فرصت‌های جدایی، یک مقوله باعث شده او همچنان منچستری بماند و برای این پیراهن به میدان برود؛ راشفورد خودش را متعلق به این باشگاه می‌داند. با این حال اضافه شدن یک پدیده دیگر به عشق او نسبت به منچستریونایتد معادلات را کمی پیچیده نشان می‌دهد.

یونایتد برای حفظ استعداد آکادمی‌اش و به امید رسیدن روزهای درخشان او قرارداد سنگینی با این بازیکن دارد و اکنون علاوه بر تعلق خاطر به باشگاه، دستمزد بالا هم از دیگر دلایل منچستری ماندن مارکوس راشفورد به شمار می‌رود. این بازیکن در هر تیم دیگری به جز یونایتد با دستمزد کنونی‌اش مواجه نخواهد شد و البته برای ماندن در تیم محبوبش  شاید مجبور شود با دستمزد کمتری در قرارداد جدید کنار بیاید. راشفورد تا 2028 با منچستریونایتد قرارداد دارد و فعلا می‌تواند از آمیخته عشق و دستمزد بالا در جمع شیاطین سرخ بهره‌مند باشد اما شایعات این بار قوی‌تر از گذشته پیرامون او می‌گردند. یکی از 3 مشتری قدیمی، پاری‌سن‌ژرمن در پی تقویت ترکیب تیمش و حضور قدرتمند در همه رقابت‌ها به این بازیکن علاقه‌مند است.

با توجه به ناکارآمدی راشفورد در ترکیب این فصل یونایتد و فرم نامطلوب این بازیکن، شاید توصیه مهمی برای رفتن به او شده باشد. تغییر تیم احتمالا بتواند انگیزه‌های راشفورد را ترمیم کند و این ستاره انگلیسی را به روزهای اوجش برگرداند. یقینا با تجربه بازی در لیگ برتر انگلیس از 18 سالگی، راشفورد در لیگ فرانسه مشکلی برای درخشش نخواهد داشت. هنوز هیچ چیز قطعی نیست اما پاریس این بار با جدیت بیشتری در پی خرید مهاجم ملی‌پوش تیم اریک تن‌هاخ است. از طرفی یونایتد هم در پی استخدام مهره‌های مفیدتری برای بازگشت به دوران اوج تلاش می‌کند و ممکن است این بار به فروش هر چه پر سودتر پدیده چند فصل قبلش رضایت بدهد. برای پی بردن به میزان جدی بودن این شایعه باید منتظر پایان فصل و ارائه رسمی پیشنهاد از سوی باشگاه فرانسوی باشیم و ببینیم آیا تیم لیگ برتری بالاخره از بازیکن پرورش یافته در آکادمی و نامزد شکست خورده جانشینی وین رونی دل می‌کند یا خیر!

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P