احتمال جدایی یحیی گل محمدی از پرسپولیس

احتمال جدایی یحیی گل محمدی از پرسپولیس

احتمال جدایی یحیی گل محمدی از پرسپولیس

____ ____ ____ ____

سرمربی پرسپولیس بعد از دبل در فوتبال ایران، اظهار نظر دلهره‌آوری برای هواداران این تیم در خصوص ادامه همکاری داشت.

 

یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس توضیحات مفصلی در خصوص قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی انجام داد.

سرمربی پرسپولیس در خصوص ادامه کار با این تیم گفت:کار کردن برای پرسپولیس برای هر مربی افتخار است اما کار کردن در این باشگاه هم سخت است و فشار کار خیلی بالاست. باید تمام ساعت زندگی خودتان را بگذارید تا کار انجام دهید و خیلی کار وقت‌گیری است. واقعیت امر این است که در خصوص ادامه کار با پرسپولیس هنوز تصمیم نگرفته‌ام.

من از لحاظ روحی، جسمی و فکری خسته هستم و دوست دارم حداقل یک نیم‌فصل استراحت کنم یا در تیمی باشم که این همه تنش و این همه استرس فوتبالی نداشته باشد. شاید یک تصمیم اینطوری بگیرم. نمی‌دانم؛ هنوز در مورد آن فکر نکردم.

این صحبت‌ها از طرف یحیی گل‌محمدی در حالی انجام شد که او بعد از فتح جام حذفی و در مصاحبه‌ای کنار زمین خود با خبرنگاران حاضر در استادیوم آزادی نیز با ابهام درباره ادامه همکاری با پرسپولیس حرف زد و آن را منوط به فراهم بودن کامل شرایط دانست. با این اوصاف به نظر می‌رسد که مدیریت سرخ‌ها کار سختی برای متقاعد کردن سرمربی محبوب و موفق خود خواهند داشت ‌و باید در انتظار واکنش مدیرعامل این باشگاه بود.

 

روز های سرنوشت ساز در راه است

محمد محمدی می‌گوید امیدوار است شرایط برای ماندن گل‌محمدی فراهم شود؛ معاون پرسپولیس همچنین ادعا می‌کند هنوز کار نقل و انتقالاتی سرخ‌ها شروع نشده است.

معمولا بعد از یک فصل به این سنگینی و با نتایج خوب باید اجازه دهیم کادرمان لذت ببرند و کنار خانواده‌های‌شان به استراحت برسند. بعد از استراحت انشاالله آقا یحیی بیاید و بتوانیم تیم‌مان را تقویت کنیم‌. مسائل فنی در حیطه وظایفم نیست اما مثل پارسال که احساساتی بازیکن نگرفتیم و بر اساس ضعف‌مان گرفتیم سعی می‌کنیم بازیکن بگیریم.

محمدی در مورد اینکه شرایط مدنظر یحیی چه چیزی است، بیان کرد: احساس خودم این است که روز شانزدهم باتوجه به مجمعی که دو تیم دارند باتوجه به تغییر و تحولاتی که در هیئت مدیره‌مان رقم خواهد خورد، باعث آمدن نفرات جدید می‌شود. استنباطم این است که نفرات اقتصادی اضافه می‌شوند. امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

 

هواداران خود را برای خداحافظی اماده کنند!

زمزمه جدایی یحیی از پرسپولیس و پذیرفتن هدایت تیمی دیگر، از دو هفته پیش به صورت جدی به گوش می‌رسید اما غیرقابل نمود می‌کرد و بیشتر به یک شایعه زرد شباهت داشت، حتی اگر از زبان بازیکنان و کارگزاران فوتبال بیرون می‌آمد.

البته از مدت‌ها قبل این نگرانی در بین هواداران پرسپولیس وجود داشت و به گوش مدیران باشگاه نیز رسیده بود. بعد از پیروزی ۲-۱ مقابل گل‌گهر، زمانی که یکی از خبرنگاران از رضا درویش خواست تا به هواداران پرسپولیس اطمینان بدهد که یحیی فصل آینده در تیم خواهد ماند، مدیرعامل پرسپولیس به یک سال قرارداد سرمربی سرخپوشان اشاره کرد و گفت که او در تیم خواهد ماند.

اما حالا شرایط کاملا تغییر کرده است. بعد از مصاحبه ایستاده یحیی با خبرنگاران در پیست تارتان ورزشگاه آزادی و گفتگوی تلفنی در تلویزیون، حالا احتمال جدایی یحیی، بیشتر از ادامه کار او در پرسپولیس است.

این گزاره البته شاید به این سادگی‌ها مورد قبول هواداران پرسپولیس قرار نگیرد اما به نظر می‌رسد گل‌محمدی قصد دارد به عنوان یک چهره برنده، باشگاه را ترک کند و چالش جدید خود را در شهری دیگر رقم بزند.

در این بین شاید آخرین امید هواداران پرسپولیس، فشار اجتماعی آنها و همچنین تمهیدات رضا درویش برای ادامه حضور یحیی در این تیم باشد اما تا این لحظه امید چندانی برای به ثمر نشستن این تلاش‌ها دیده نمی‌شود.

 

دلایل جدایی احتمالی گل‌محمدی

یحیی موضوع قوانین نقل و انتقالاتی را عامل اصلی تصمیم خود برای جدایی عنوان کرده است. او استدلال خود را اینطور صورت‌بندی کرده که با بودجه ۳۲۵ میلیاردی، امکان رقابت پرسپولیس برای موفقیت در لیگ برتر و آسیا وجود ندارد. اما به نظر می‌رسد این تنها یک دلیل اولیه برای اعلام جدایی است.

یکی دیگر از دلایل گل‌محمدی برای ترک اردوی پرسپولیس، مربوط به اتفاقات لیگ بیست و دوم است. در نیم فصل دوم و زمانی که پرسپولیس صدر جدول را از دست داده بود، یحیی زیر تیغ تیز انتقادات هواداران پرسپولیس قرار داشت و حتی خبرنگاران نیز دائم سوالاتی پیرامون تغییر در کادرفنی از مدیرعامل باشگاه مطرح می‌کردند که ناشی از فضای منفی هواداری علیه یحیی و بعضا مطالبه اخراج او بود که دلخوری خاصی را در این سرمربی پدید آورده است.

نکته جالب اینکه پرسپولیس سرمربی پیشین خود برانکو ایوانکوویچ را نیز بعد از دبل قهرمانی و کسب همزمان لیگ برتر و جام حذفی از دست داد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

احتمال جدایی یحیی گل محمدی از پرسپولیس
P