احتمال معاوضه توخل،تن‌هاخ قوت گرفت

تصمیم عجیب بایرن مونیخ و منچستریونایتد؛ معاوضه تن‌هاخ و توخل در جدی ترین حالت ممکن!

بایرن مونیخ و منچستریونایتد قصد دارند مربیان خود را معاوضه کنند.!

نتایج اریک‌تن‌هاخ در این فصل بسیار مورد انتقاد بود و در حالتی که مدیران انتظار رسیدن به لیگ قهرمانان را داشتند، یونایتد ممکن است در فصل بعد حتی اروپایی هم  نشود و لیگ را در جایگاه بسیار بدی به پایان برساند. در طرف مقابل و در آلمان، توماس توخل همراه بایرن مونیخ تمامی جام‌های فصول قبلی را از دست داده و با باخت در برنابئو می‌تواند آخرین جام را هم از دست بدهد. مدیران مونیخی قبلا اعلام کرده‌ بودند در پایان فصل با مربی خود خداحافظی خواهند کرد و قرارداد تا پایان زمانش معتبر نیست. این موضوع حالا 2 طرف را به فکر معاوضه‌ای انداخته‌؛ معاوضه‌ای که در ظاهر خوب و شاید در واقع برای هر 2 طرف پر ضرر باشد.

احتمال معاوضه توخل،تن‌هاخ قوت گرفت

بازگشت تن هاخ به المان

علاقه بایرن مونیخ به اریک تن‌هاخ به یک یا 2 سال اخیر باز نمی‌گردد. حتی وقتی در آژاکس بود هم بایرن مونیخ قصد همکاری با او را داشت و علاقه این تیم باز هم به عقب‌تر بازمی‌گردد. باواریایی‌ها در سال 2013 تیم‌های مربیگری خود را خانه‌تکانی کردند و همزمان با ورود پپ گواردیولا برای تیم اصلی، اریک تن‌هاخ به عنوان مربی اصلی تیم دوم به باشگاه اضافه شد. مرد هلندی عملا انتخاب پپ برای این جایگاه و به دستور پپ او به کادر بایرن اضافه شده بود. تن‌هاخ عنوان دستیار پپ را به دوش نمی‌کشید اما عملا در این تیم به عنوان دستیار پپ گواردیولا حضور داشت. تمام کادر مدیریتی و اعضای فنی گواردیولا ذهن باز و تاکتیک‌های خاص اریک تن‌هاخ را می‌پسندیدند و بایرن مونیخ علاقه داشت تا اریک تن‌هاخ جانشین بعدی پپ در باشگاه باشد.

با این وجود تن‌هاخ راه خود را از بایرن مونیخ جدا کرد و برای رسیدن به قله‌های موفقیت قصد داشت تبدیل به سرمربی یک باشگاه شود. 7 سال پس از جدایی با مونیخ، تن‌هاخ به منچستریونایتد رسید اما بایرن همچنان به این مربی اعتقاد زیادی دارد. اکنون شاید شرایط به سویی رود که مدیران باشگاه توانایی اضافه کردن این مربی به کار خود را داشته باشند و مطمئنا از این فرصت استفاده خواهند کرد. مدیران بایرن با مدیربرنامه‌های اریک تن‌هاخ دیدار کرده‌اند و اگر منچستری‌ها رضایت دهند او دوباره به آلمان نقل مکان می‌کند.

یونایتد بدنبال توماس توخل

وقتی به روند دوران حرفه‌ای توخل نگاه می‌کنیم، 4 اخراج پیاپی او منطقی به نظر می‌رسد! اخراج از دورتموند، اخراج از پاریس، اخراج از چلسی و حالا اخراج از بایرن! در این حالت شاید منطقی نباشد تیمی به سراغ او برود؛ خصوصا وقتی تیمی با مدیریت جدیدش می‌خواهد به دوران اوج بازگردد. بالاخره هرچه بوده، عملکردی داشته که بسیاری از باشگاه‌هایش او را اخراج کرده‌اند. با این حال مدیران منچستریونایتد موضوع را اینگونه بررسی نمی‌کنند. آنها کلیت عملکرد را در نظر دارند و اوضاع این مربی در بحث امتیازگیری بسیار خوب بوده. در سوی مقابل، تن‌هاخ میانگین امتیاز بیش از 2 را تنها در آژاکس داشته، توخل در دورتموند، پاریس، چلسی و حتی بایرن میانگین امتیاز 2 یا بیش از 2 را برای هر بازی به دست آورده و در کل می‌تواند عدد بسیار خوبی برای او و تیم‌هایش باشد. یونایتد علاقه به ادامه مسیر با تن‌هاخ را ندارد و توخل را نسبت به او ترجیح می‌دهد. راتکلیف چندی پیش با مدیربرنامه توخل دیداری را داشت و گویا در رختکن یونایتد بیشتر بازیکنان مشتاق کار با او هستند. توخل  آینده را در منچستر می‌بیند و مدیران جدید در مسیر اضافه کردن توخل به باشگاه هستند اما آیا چنین معامله‌ای پرسود خواهد بود؟

در انتظار معاوضه دو سر باخت

بایرن سال‌هاست با رویای تن‌هاخ سر می‌کند و شاید آنها به خوبی متوجه نشده‌اند این مربی فعلی با آن مرد جوان با ذهن باز یک دهه پیش، تفاوت‌های زیادی دارد. تن‌هاخ تبدیل به یک مربی با تفکرات خاص شده و هر چیز غیر از تصمیمات و ذهنیت خود را اشتباه می‌داند. با این حال ساختار جدید یونایتد مسیری مشخص را به این مربی می‌دهد؛ آنچه نسبتا دست او را برای تفکراتش می‌بندد و شاید یونایتدی‌ها در انتخاب و تعویض مربی خود اشتباه بزرگی کرده باشند.

در مقابل منچستریونایتد شخصی را روی کار می‌آورد که سابقه کارش در پرورش جوانان خیلی خوب نیست و در بیشتر باشگاه‌ها بازیکنان جوان او به آرامی از دید خارج می‌شدند. یونایتد جدید می‌‎خواهد روی بازیکنان جوان سرمایه‌گذاری کند. این اتفاق با توخل به نتیجه نخواهد رسید. شاید این مربی بتواند نتایج خوبی را کسب کند اما ساختار جدید با توخل سازگار نیست.

بایرن مونیخ هم باید به مربی خود با دید دیگری نگاه کند. شاید آنها قهرمانی‌ها را از دست داده باشند اما چه کسی می‌توانست مقابل لورکوزن و آلونسو که هنوز طعم باخت را نچشیده و رکورد شکست‌ناپذیری در اروپا را جابه‌جا کرده، مقاومت کند؟ شرایط این فصل بسیار خاص بود و آنها بهتر است برای تعویض مربی کمی صبورتر باشند. انجام چنین معامله‌ای شاید خوب و یا حتی بسیار بد باشد و تنها آینده می‌تواند نسبت به ماجرا قضاوت کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P