اخراج استیون جرارد از هدایت استون ویلا

اخراج استیون جرارد از هدایت استون ویلا

اخراج استیون جرارد از هدایت استون ویلا

__ __ __ __ __

جرارد
جرارد

باشگاه استون ویلا در بیانیه ای اعلام کرد که با استیون جرارد، سرمربی تیم این باشگاه قطع همکاری کرده است و به زودی جانشین وی اعلام میشود.

شکست 0-3 شب گذشته استون ویلا برابر فولام باعث شد که کاسه صبر مدیران استون ویلا سرازیر و جرارد رسما از هدایت تیم برکنار شود.

این مربی جوان که پس از موفقیت چشمگیر در رنجرز برای جانشینی دین اسمیت راهی این تیم شده بود و بسیاری امیدوار بودند که او به درخشش روی نیمکت یک تیم لیگ برتری نیز ادامه دهد، نتوانست انتظاراتی که از او می‌رفت را برآورده کند.

استیون جرارد در رنجرز 192 بازی روی نیمکت این تیم نشست و در 124 بازی پیروز میدان شد و تنها 27 شکست در کارنامه خود داشت، جرارد موفق شد رکورد چند ساله سلتیک را با قهرمانی رنجرز خراب کند و به تمام موفقیت های داخلی با رنجرز دست پیدا کرد.

اما استیون جرارد 42 ساله روزهای خوبی در ویلا پارک نداشت و در 11 ماه حضور در این باشگاه، در 40 دیدار تنها 13 پیروزی کسب کرد استون ویلا در 11 دیداری که در رقابت های این فصل لیگ برتر انجام داد، تنها دو پیروزی کسب کرد، جرارد در حالی این تیم را ترک می‌کند که آنها در جایگاه هفدهم جدول رده‌بندی قرار دارد و تنها به علت تفاضل گل بهتر در منطقه سقوط نیست.

بازیکنان استون ویلا ارزش خاصی برای او قائل بودند و تلاش می‌کردند بهترین بازی ممکن را تحت هدایت این مربی انجام دهند اما واقعیت این است که کمک مربیان او نقش پررنگ‌تری در تمرینات ایفا می‌کردند و این موضوع از چشمان بازیکنان دور نمانده بود.

استیون جرارد پس از شکست امشب مقابل فولام، در کنفرانس خبری بعد بازی گفت:عدم ثبات به ضرر ما شد و به همین دلیل در این رتبه‌ای قرار گرفتیم که اکنون در آن هستیم. من در شرایط خیلی مشابهی تیم را تحویل گرفتم. ما تلاش کردیم تا بازیکنان جدید بخریم و از این شرایط خارج شویم. من یک جنگجو هستم. این در DNA من است. من به مبارزه ادامه می‌دهم، مگر اینکه چیز دیگری به من گفته شود.

مدیران استون ویلا با انتشار یک بیانیه در فاصله دو ساعت پس از شکست برابر فولام، خبر برکناری او را اعلام کردند،ما مایلیم که از استیون جرارد به خاطر سخت‌کوشی و تعهدش تشکر کنیم و برای او در مسیر آینده‌اش آرزوی موفقیت داریم.

این در حالی بود که آنها در طول این مدت سعی کردند بازیکنان مدنظر جرارد را خریداری کنند که برجسته‌ترین آنها فیلیپه کوتینیو بود اما کسب 32 امتیاز از 31 بازی به هیچ وجه آمار قابل دفاعی برای این مربی نبود.

در زمان بازگشت استیون جرارد به لیگ برتر، این بار در قامت یک سرمربی، بسیاری از رسانه ها و هواداران او را جانشین یورگن کلوپ روی نیمکت لیورپول پس از جدایی این مربی آلمانی می‌دیدند اما جرارد نتوانست نظر آنهارا جلب کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخراج استیون جرارد از هدایت استون ویلا
P