اخراج سرمربی یونیون برلین

جدایی سرمربی تاریخ ساز در پایتخت المان؛ فیشر از هدایت یونیون کنار رفت

اورس فیشر، سرمربی یونیون برلین، از سمت خود کنار رفت‌‌؛ ماریو گروته به عنوان جانشین موقت معرفی شد.

باشگاه یونیون برلین پس از 9 شکست در بوندس‌لیگا و سقوط به قعر جدول، قرارداد اورس فیشر را فسخ کرد.

یونیون فصل گذشته چهارم شد و اولین جواز صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا کسب کرد.فیشر در سال 2018 هدایت این تیم را بر عهده گرفت و سال بعد آن‌ها را به بوندسلیگا رساند. این تیم تحت هدایت مربی 57 ساله در تمام سه فصل اخیر به مسابقات اروپایی راه یافت.

حضور یونیون برلین در لیگ قهرمانان اروپا به‌عنوان پدیده فصل قبل فوتبال آلمان، چندان برای شانه‌های ظریف تیم پایتخت نشین قابل تحمل نبود و تیمی که فصل گذشته را بی‌نظیر به پایان رساند، این فصل در قعر جدول بوندس‌لیگا با کسب تنها 6 امتیاز جا خوش کرده.

اخراج سرمربی یونیون برلین

یونیون که در 14 بازی اخیر متحمل 12 باخت شده در لیگ قهرمانان اروپا نه‌تنها شانس صعود به دور حذفی را از دست داده بلکه در صورت امتیاز از دست دادن مقابل براگا، فرصت حضور در لیگ اروپا را هم برای ادامه فصل از دست خواهد داد. شاگردان فیشر جام حذفی فوتبال آلمان را هم با قبول شکست مقابل اشتوتگارت به پایان رساندند و همین برای استعفای مرد محبوب برلین کافی بود.

سرمربی 57 ساله سوئیسی که هدایت تیم را از سال 2018 بر عهده دارد و یونیون را به سطح اول فوتبال آلمان بازگرداند، سرانجام با توافقی دوطرفه از سرمربیگری استعفا کرد و قرار است تا توافق با سرمربی جدید، مارکو گروته که پیش‌تر هدایت تیم زیر 19 ساله‌ها را بر عهده داشت به نیمکت سرمربیگری تکیه بزند.

در گزارش بیلد المان آمده است: مدیر باشگاه، ساعت 09:20 به وقت محلی پیش از آغاز جلسه تمرینی وارد رختکن شد و درحالی که بازیکنان منتظر حضور سرمربی بودند، جدایی اورس فیشر را به اطلاع بازیکنان رساند.! از روز سه‌شنبه اورس فیشر تصمیم گرفته بود وضعیت اضطراری در باشگاه اعلام کند و تمامی جلسات تمرینی تیم پشت درهای بسته، بدون حضور هواداران و اصحاب رسانه به انجام می‌رسید.

بیانیه باشگاه و سرمربی

در بیانیه رسمی باشگاه آمده است: یونیون برلین و سرمربی اورس فیشر تصمیم به پایان همکاری گرفته‌‌اند. این تصمیم مشترک دریک زینگلر رئیس باشگاه و فیشر شخصاً طی جلسه بعد از ظهر دوشنبه گرفته شد.

ورود فابرگاس به عرصه سرمربیگری

فیشر پس از فسخ قراردادش گفت: ما فصل را خیلی پر انرژی آغاز کردیم و 3 بازی نخستین را با پیروزی‌های 4 گله به سرانجام رساندیم. هفته‌های اخیر اما انرژی زیادی از ما گرفت و هرچه تلاش کردیم، موفق به بازپروری نشدیم. برای یونیون بهترین‌ها را آرزومندم و زمان برای تغییر فرا رسیده بود.

چند هفته گذشته هزینه زیادی برای ما داشت،تلاش زیادی کرده‌ایم و تیم تلاش زیادی کرده، اما از نظر نتایج نتیجه نداده است. با این وجود، اکنون تغییر کردن به نظرم درست است. گاهی اوقات یک چهره متفاوت، یک روش متفاوت برای پیشرفت یک تیم به توسعه آن کمک می‌کند.امیدوارم در مسیر بقا، بازیکنان و همه کسانی که کوچک‌ترین نقشی در یونیون دارند از مدیرعامل گرفته تا هواداران دست به دست هم دهند و از پس این مهم برآیند. به تک تک ثانیه‌های حضورم در یونیون برلین افتخار می‌کنم و به جز موفقیت، آرزویی برای این تیم دوست‌داشتنی ندارم!

جاشین موقت یک زن تازیخ ساز

ماری لوییز اتا اولین بانوی مربی در بوندسلیگا،به گزارش بلیچر ریپورت، ماری لوییز اتا به کادر سرمربی موقت یونیون برلین، ماریو گروته که بعد از اخراج اورس فیشر هدایت آن ها را به عهده گرفته، خواهد پیوست. به این ترتیب او اولین بانویی است که در بوندسلیگای آلمان مربی گری می کند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P