ادامه شگفتی سازی شیر های اطلس و نابودی آرزوی رونالدو

ادامه شگفتی سازی شیر های اطلس و نابودی آرزوی رونالدو

ادامه شگفتی سازی شیر های اطلس و نابودی آرزوی رونالدو

___ ___ ___ ___ ___ ___

 

در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر، تیم های مراکش و پرتغال مقابل یکدیگر قرار گرفتند و در دیداری فوق‌العاده جذاب و هیجان انگیز، شاگردان ولید رکراکی با شایستگی پرتغال را با یک گل شکست دادند.

تیم ملی پرتغال
تیم ملی پرتغال

تیم ملی مراکش بارها روی ضد حمله دروازه کوستا را تهدید کرد تا اینکه در دقیقه ۴۲ ضربه سر زیبای یوسف النصیری روی اشتباه دروازبان پرتغال در خروج نماینده آفریقا را پیش انداخت. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید پس از گذشت دقایقی از نیمه دوم، سانتوس مهره‌های تهاجمی خود مثل رونالدو و کانسلو را به میدان فرستاد‌ اما هیچ یک نتوانستند در برابر قدرت دفاعی فوق‌العاده مراکش کاری از پیش ببرند. در اوج حملات پرتغال، در دقیقه ۹۳ مراکش با اخراج چدیرا ده نفره شد. پرتغال در ادامه حملات زیادی را ترتیب داد و حتی می توانست به گل برسد اما این اتفاق رخ نداد و مراکش به یک برتری باشکوه دست یافت.

نمایش خیره کننده تیم ملی مراکش در جام جهانی، پیروزی مراکش مقابل بلژیک احتمالا اصلی ترین دلیل حذف زودهنگام این تیم پرستاره بود و در ادامه نوبت غلبه بر اسپانیا فرا رسید. شاگردان ولید رکراکی نمایشی تحسین برانگیز برابر لاروخای تحت هدایت لوییس انریکه داشته و در نهایت در ضربات پنالتی یکی از مدعیان جدی کسب عنوان قهرمانی را از دور خارج کرد. اما این عملکرد فراتر از تصور در مسابقه امروز برابر تیم ملی پرتغال نیز ادامه یافت و حالا زمان قربانی کردن کریستیانو رونالدو فرا رسیده بود.

همه کشورهای عربی از پیروزی‌ها و دستاوردهای مراکش خوشحال هستند و شیرهای اطلس نیز در استادیوم‌های قطر از حمایت خوبی برخوردارند و جو بازی برای تیمی که مقابل آنها به میدان می‌رود سخت است‌.

در بازی امشب، تماشاگران زیادی از مراکش حمایت می‌کردند و تشویق‌های کَرکننده آنها تا ثانیه آخر ادامه داشت. جالب اینکه در میان هواداران مراکشی پرچم‌های الجزایر، قطر و… نیز دیده می‌شد که نشان از حمایت مردم این کشورهای عربی از مراکش دارد.

 

صحبت های ولیدرکراکی پس از بازی

بسیار خوشحالم، حرف زیادی نمیتوانم بزنم فقط برای کشور و قاره ام خوشحالم بابت این افتخار،کار ما در قطر تازه شروع شده است و رویای قهرمانی در جام جهانی را در سر داریم.

تیم ما در هر مسابقه، در ازای پیروزی و صعود، ضربه‌ای می‌خورد ما امروز نصیر مزراوی و نایف آگرد را به دلیل مصدومیت، در اختیار نداشتیم. اشرف حکیمی امروز با وجود مصدومیت بازی کرد و رومین سایس هم مصدوم شد و زمین را ترک کرد.

بونو یکی از بهترین دروازه‌بان‌های جهان است و سیو شوت رونالدو در دقایق پایانی بازی، کیفیت و ارزش او را در زمین ثابت می‌کند.

ما بازیکنان بزرگی مثل زیاش و حکیمی را در اختیار داریم و فقط باید به توانایی‌هایمان ایمان داشته باشیم و تا آخر تمرکز کنیم. ایرادی ندارد که رویای قهرمانی را در سر داشته باشیم. ما باید رویاپردازی کنیم، بجنگیم و جدی کار کنیم.

صحبت های سانتوس پس از بازی

برای ما یعنی من و بازیکنان این یک ناامیدی بسیار بزرگ است. تیم بسیار مطمئن و خوشحال بود اما حقیقت این است که ما موفق نشدیم. بازیکنان تلاش زیادی داشتند. من فکر می کنم که در نیمه اول از نظر خلاقیت برای باز کردن دفاع مراکش کمی منفعل عمل کردیم.

ما آماده شده بودیم تا با استفاده از بازیکنان خلاق خود موقعیت های گل روی دروازه حریف ایجاد کنیم. با این حال در نهایت گل را دریافت کردیم و در نیمه اول شرایط مطابق میل ما پیش نرفت.

در بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کردیم و در نهایت مجبور بودیم که حمله کنیم. از طرف دیگر مراکش هم خیلی خوب دفاع می کرد. ما در نیمه دوم خیلی پیشرفت کردیم اما به خصوص در 20 دقیقه آخر خیلی مضطرب بودیم و می‌خواستیم سریع توپ را به محوطه جریمه برسانیم در حالی که می توانستیم با صبر کار بهتری انجام دهیم. در حال حاضر ما بسیار غمگین هستیم

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه شگفتی سازی شیر های اطلس و نابودی آرزوی رونالدو
P