استقلال بازنده پرونده امانوف شد

استقلال بازنده پرونده امانوف شد

استقلال بازنده پرونده امانوف شد

ــ ـــ ـــ ـــ ـــ ـــ

رسانه ازبکستانی مدعی شد که در پرونده فسخ قرارداد عزیزبک آمانوف با باشگاه استقلال، فیفا به سود بازیکن ازبکستانی رأی داده است و باشگاه نسف قارشی با انتشار عکسی در کنار امانوف از این خرید جدید رونمایی کرد.!

عزیزبک امانوف بازیکن ازبکستانی که زمستان گذشته به استقلال پیوسته بود، نه در زمان فرهاد مجیدی و نه در لیگ امسال و تحت هدایت ریکاردو ساپینتو چندان به کار گرفته نشد تا اینکه این بازیکن پس از دیدار برابر مس کرمان، قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ کرد.

پس از این اتفاق، آمانوف راهی ترکیه شد و پس از حضور در چند دیدار دوستانه نسف قرشی، توانست نظر مساعد سرمربی تیم را به دست آورده و قراردادش را نیز به امضا برساند. نسف قرشی که در لیگ قهرمانان آسیا نیز حضور داشت، برای دریافت ITC آمانوف به باشگاه استقلال نامه زد که این موضوع از سوی آبی ها رد شد.

مدیران استقلال نیز با صدور اطلاعیه ای در کانال رسمی خود، از پیگیری حقوق خود بابت فسخ بدون اجازه آمانوف خبر دادند. اما اکنون خبر رسیده که آبی ها در پرونده فسخ قرارداد بازیکن ازبکی شکست خورده و او مشکلی برای همراهی تیمش ندارد.

آنگونه که رسانه اسپورت ازبکستان نوشته است، پس از خودداری استقلال از صدور مجوز بازی آمانوف، باشگاه نسف قرشی نیز با ارسال نامه ای به فیفا، اعلام کرد که عزیزبک آمانوف دلایل کافی برای فسخ قرارداد با استقلال را دارد فیفا این پرونده را بررسی کرد و چند روز پیش با درخواست نسف قرشی موافقت کرد و به این باشگاه اجازه داد تا مراحل ثبت قرارداد آمانوف در لیگ ازبکستان را تکمیل کند.

باشگاه نسف قرشی نیز نام آمانوف را از طریق پلتفرم آنلاین MyLeague به ثبت رساند اما برای تکمیل این روند، انتظار می رفت که باشگاه استقلال گواهی نقل و انتقالات بین المللی یا همان ITC این بازیکن را ارائه دهد که این اتفاق رخ نداد.

رسانه اسپورت در پایان خبر خود نوشته است که استقلال 10 روز فرصت دارد تا نسبت به رأی صادره از سوی فیفا اعتراض کند که البته چند روزی نیز از آن گذشته است.

باشگاه استقلال هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است ولی به نظر می‌رسد این ادعا چندان صحت نداشته باشد، چرا که ابتدا ITC آمانوف برای نسف قرشی صادر خواهد شد و سپس فیفا به دعوای حقوقی طرفین رسیدگی خواهد کرد.

لیگ ازبکستان که بر اساس تقویم یک سال میلادی برگزار می‌شود، از 13 اسفند فصل جدید خود را آغاز می‌کند و تیم نسف قرشی نیز تمرینات پیش فصل خود را در ترکیه سپری کرد و سپس به کشور خود بازگشت.

 

امانوف دوست نداشتم از استفلال جدا شوم!

متأسفانه مجبور شدم در شرایط غم‌انگیز باشگاه را ترک کنم، اما این موضوع، هرگز از قدردانی‌ام نسبت به شما هواداران کم نخواهد کرد. ما لحظات فوق‌العاده‌ای را با هم به اشتراک گذاشتیم، از جمله فصل شکست‌ناپذیری‌مان در سال گذشته این‌ها چیزهایی است که من هرگز فراموش نمی‌کنم و مطمئن باشید که من همیشه بخشی از قلبم را برای شما نگه می‌دارم.

برای همه طرفداران آبی آرزوی موفقیت در آینده دارم و امیدوارم به زودی دوباره شما را ببینم.

 

استقلال از امانوف شکایت خواهد کرد.

باشگاه استقلال با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از بازیکن سابق و ازبکی خود شکایت می‌کند.

داستان از این قرار است که باشگاه استقلال در تلاش بود تا در نقل و انتقالات زمستانی برای پایان همکاری با آمانوف به توافق برسد و آن‌ها بتوانند بازیکن جدیدی را وارد لیست خود کنند که چنین اتفاقی رخ نداد و این بازیکن ازبکستانی در جمع آبی‌ها باقی ماند.

در شرایطی که نام این بازیکن از لیست تیم برای دیدار با مس کرمان خط خورده بود، آمانوف پس از آن بازی دیگر در تمرینات تیم حضور پیدا نکرد تا خبر رسید او قراردادش را با آبی‌ها به صورت یک‌طرفه فسخ کرده و در ترکیه به سر می‌برد!.

این اتفاقات باعث شد تا باشگاه استقلال به صورت رسمی نسبت به جدایی بازیکن ازبکی واکنش نشان دهد. در بخش اولیه این اطلاعیه آمده است: عزیز آمانوف در فصل نقل و انتقالات زمستانی در لیست سرمربی تیم جهت انتقال به تیمی دیگر قرار داشت و با وجود اعلام و علاقه خودش به حضور در تیمی که فرصت بیشتری برای حضور در میادین داشته باشد و موافقت سرمربی محترم، حاضر به توافق با باشگاه استقلال نشد.

آبی‌ها همچنین از جدایی بی‌خبر این بازیکن خبر داده و نوشته‌اند: آمانوف پس از نقل و‌ انتقالات نیم فصل و در حالی که طبق گفته خود، با تغییر عقیده، پذیرفته بود تا پایان فصل در استقلال بماند، بدون هیچ گونه اطلاع قبلی و به طور ناگهانی ایران را ترک کرد.

در بخش انتهایی این اطلاعیه نیز این‌گونه آمده است که آبی‌ها از آمانوف شکایت می‌کنند: باشگاه استقلال نیز جهت پیگیری حقوق خود، این موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استقلال بازنده پرونده امانوف شد
P