اسطوره های سابق تیم ملی انگلیس گزینه های اصلی هدایت سه شیرها

اسطوره های سابق تیم ملی انگلیس گزینه های اصلی هدایت سه شیرها

اسطوره های سابق تیم ملی انگلیس گزینه های اصلی هدایت سه شیرها

ـــــ‌ـ ــــــ ـــــــ ــــــــ

 

تیم ملی انگلیس علیرغم ارائه نمایشی خوب و از دست دادن یک ضربه پنالتی، پس از قبول شکست 2-1 مقابل تیم ملی فرانسه، از جام جهانی 2022 قطر در مرحله یک چهارم نهایی حذف شد و دوباره در راه رسیدن به فینال ناکام ماند. گرت ساوت‌گیت، سرمربی سه شیرها، پس از این باخت، از رد احتمال کناره گیری خود از سمت سرمربیگری انگلیس خودداری کرد و در عین حال اذعان کرد که برای تصمیم گیری در مورد آینده اش به مدتی زمان نیاز دارد.

هواداران انگلیس پس از سوت پایان بازی این ناراحتی را در شبکه‌های اجتماعی ابراز کردند، و هشتگ های ساوت گیت اوت بیشترین ترند در بین توییت های انگلیسی ها داشته است، یکی از آنها نوشت:«دلیل اصلی اینکه این تیم مستعد انگلیس تا به حال جامی نبرده، ساوت‌گیت است!»

صحبت های گرت ساوت گیت

ما برای تلاش و فتح این تورنمنت به قطر آمده بودیم و باور داشتیم که این توان را داریم، ما تیمی داریم که می‌توانست به این هدف برسد.

بعد از هر تورنمنت باید در آرامش بنشینیم، آنچه گذشت را مرور کنیم و فکرهایمان را روی هم بگذاریم، بنابراین به کمی زمان نیاز داریم تا همه بتوانند درست تصمیم بگیرند و من فعلا قصد استفا از هدایت تیم ملی کشورم ندارم مگرآنکه مرا اخراج کنند.!

گزینه های احتمالی تیم ملی انگلیس

یکی از مهم ترین دلایل اخراج نکردن گرت ساوت گیت در سالهای اخیر نبود جایگزین برای مربی همیشه ناکام سه شیر ها بوده است.

اما به نظر می رسد استیون جرارد، سرمربی سابق استون ویلا و البته فرانک لمپارد، سرمربی فعلی اورتون، از نامزدهای اولیه احراز این پست، در صورت جدایی گرت ساوت‌گیت در این مقطع هستند. این دو فوق ستاره فوتبال انگلیس که سال ها در کنار یکدیگر در خط میانی این تیم بازی کردند، هر دو در ابتدای راه مربیگری بوده و البته از محبوبیت زیادی در بین هواداران فوتبال در این کشور برخوردار هستند اما کارنامه موفقی در سمت مربیگیری در اختیار ندارند.

همچنین ممکن است اتحادیه فوتبال انگلیس سراغ گزینه هایی خارجی رفته و به عنوان مثال با توماس توخل، سرمربی آلمانی و سابق چلسی و پوچتینو سرمربی ارژانتینی سابق تاتنهام و پاری‌سن‌ژرمن به توافق برسد. اما بسیاری از کارشناسان و هوادارن تیم ملی انگلیس موافق مربی خارجی نیستند و امیدوار هستند سرمربی بعدی نیز از کشور خودشان باشد.

البته بی تردید ابتدا جلساتی بین آنها و گرت ساوت‌گیت برگزار شده و در ادامه در مورد سرنوشت نیمکت تیم ملی انگلیس در سال های پیش رو برنامه ریزی خواهد شد.

گری نویل، ستاره سابق و کارشناس فعلی فوتبال انگلیس در این باره به ITV گفت: من دوست دارم گرت دو سال دیگر(برای مسابقات یورو) و حتی بیشتر از آن، چه به عنوان مربی روی نیمکت تیم ملی باشد.

انگلیس در 10 سال گذشته موفق به قهرمانی مسابقات جوانان، قهرمانی یورو زنان در تابستان گذشته و رسیدن به فینال یورو مردان شده است، ما خوب بازی می کنیم و بازیکنانی با کیفیت فنی بالا داریم.

ما با شرمندگی از مسابقات خارج شده ایم و فکر کرده ایم که آینده چه جهنمی خواهد بود، اما ما آینده درخشانی در پیش داریم و ساوت‌گیت بخش بزرگی از آن است.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسطوره های سابق تیم ملی انگلیس گزینه های اصلی هدایت سه شیرها
P