اسکوچیچ به عنوان سرمربی جوانان کرواسی انتخاب شد

اسکوچیچ به عنوان سرمربی جوانان کرواسی انتخاب شد

اسکوچیچ به عنوان سرمربی جوانان کرواسی انتخاب شد

__ __ __ __ __ __

در حالی که از روز گذشته گمانه‌زنی‌ها در مورد حضور اسکوچیچ روی نیمکت تیم جوانان کرواسی قوت گرفته بود، امروز سرانجام این خبر رسمی شد و سرمربی سابق تیم‌ملی هدایت کرواسی را برعهده گرفت.

سرمربی ۵۴ ساله در حالی هدایت جوانان کرواسی را برعهده می‌گیرد که این تیم خود را آماده حضور در مسابقات یورو ۲۰۲۳ جوانان می‌کند و اسکوچیچ در این تورنمنت مهم هدایت تیم کشورش را در دست خواهد داشت.

کرواسی در یورو با تیم‌های اوکراین، اسپانیا و رومانی هم‌گروه است و به ترتیب مقابل این سه تیم قرار خواهد گرفت. این بازی‌ها در خرداد به میزبانی رومانی برگزار می‌شود.

اسکوچیچ صبح امروز در مقر فدراسیون فوتبال کرواسی حضور یافت و قرارداد خود را با ماریانا کوشتیچ، رئیس فدراسیون، امضا کرد تا بعد از حدود چهار ماه دوباره سرمربی یک تیم شود.

این در حالی است که ایگور بیشچان سرمربی تیم جوانان کرواسی بود اما او در نهایت با پیشنهاد دینامو زاگرب مواجه شد و به این تیم رفت.

 

نسل جدید کرواسی را خواهم ساخت.

سرمربی سابق تیم ملی ایران پس از قبول هدایت تیم جوانان کرواسی گفت به دنبال بهترین عملکرد در اروپاست.

اسکوچیچ حالا باید کمتر از ۷۰ روز دیگر با تیم کرواسی در مسابقات قهرمانی اروپا شرکت کند. او در خصوص قبول هدایت تیم زیر ۲۱ سال کرواسی گفت: من این نقش را با غرور، جاه‌طلبی و خوش‌بینی فراوان به عهده می‌گیرم و از کوستیچ رئیس فدراسیون کرواسی به خاطر اعتمادی که داشت تشکر می‌کنم.

وی در ادامه به تشریح آرزوی‌های خود پرداخت و گفت: ایگور (مربی سابق تیم جوانان کرواسی) کار بسیار خوبی در این تیم انجام داده است. اما آرزوی من این است که با بهترین عملکرد ممکن جام ملت‌های اروپا را به پایان برسانیم.

سرمربی جدید تیم جوانان کرواسی سپس به هدف اصلی خود اشاره کرد و گفت: در ادامه شروع به جمع آوری استعدادها و نسل سازی می‌کنیم. ما واقعاً بازیکنان با استعداد و باکیفیتی داریم. مشتاقانه منتظر این چالش هستم که با دانش و تجربه خود به آن‌ها کمک کنم تا پتانسیل خود را شناسایی کنند.

 

صحبت های رئیس فدراسیون کرواسی

ماریان کاستیچ رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی بعد از امضای قرارداد با اسکوچیچ گفت: بسیار خوشحالیم که با این مربی مشهور، موفق و اثبات شده به توافق رسیده‌ایم؛ چیزی که نشان می‌دهد تا چه حد برای پیشرفت فوتبالیست‌های جوان خود اهمیت قائل هستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی در ادامه گفت: از دراگان تشکر می‌کنم که پیشنهاد ما را پذیرفت و در مورد این چالش تصمیم گرفت، هرچند که پس از یک کار عالی در تیم ملی ایران، او به شدت مورد توجه باشگاه‌ها و فدراسیون‌های متعددی بود.

کاستیچ در پایان گفت: برای دراگان آرزوی موفقیت دارم. او از حداکثر حمایت فدراسیون برای دستیابی به نتایج و اهدافی که برای توسعه در نظر گرفته‌ایم برخوردار است.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکوچیچ به عنوان سرمربی جوانان کرواسی انتخاب شد
P