الماس ترک در رادار رئال و بارسا

الماس ترک در رادار رئال و بارسا

الکلاسیکو جذاب رئال مادرید و بارسلونا برای جذب ستاره ترکیه ای؛ شانس کهکشانی ها بیشتر است!

الماس ترک در رادار رئال و بارسا – در‌ چند روز گذشته، بارسلونا و رئال مادرید نبردی برای جذب آردا گولر، پدیده فوتبال ترکیه و باشگاه فنرباغچه آغاز کرده اند.

آردا گولر، پدیده جوان فوتبال ترکیه، این روزها مورد توجه تیم‌های مطرح زیادی چون بارسلونا و رئال مادرید قرار گرفته‌ است. گولر قصد ترک فنر را دارد و حالا برای خرید او بین رئال و بارسا جدال جالبی را شاهد هستیم. هر دو باشگاه، نمایندگان خود را به ترکیه فرستاده اند تا گولر را متقاعد کنند.

الماس ترک در رادار رئال و بارسا می باشد

آردا گولر مروارید جدید فوتبال ترکیه است که با تنها 18 سال سن، 35 بازی برای فنرباغچه انجام داده، شش گل زده و هفت پاس گل فرستاده است.

یکی از آخرین و بهترین نمایش‌های او برابر باشاک‌شهیر در فینال جام حذفی ترکیه بود که با یک پاس گل عالی، نقش موثری در پیروزی دو بر صفر فنرباغچه داشت و عنوان بهترین بازیکن زمین را هم به دست آورد.

اکنون اسم او در فهرست خرید تمام باشگاه‌های بزرگ اروپایی است و طبیعتا خریدش سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. در هفته‌های اخیر باشگاهی که بهترین شرایط را برای جذب گولر داشت، سویا بود که با این بازیکن در یک هشتم نهایی لیگ اروپا روبرو شده بود. بنفیکا و میلان نیز دیگر تیم‌های هواخواه این ستاره جوان هستند. رسانه‌های ترکیه می‌گویند رقم فسخ قرارداد او 18 میلیون یورو است که برای باشگاه‌های بزرگ اروپا پول زیادی محسوب نمی‌شود.

اما با گذشت چند روز از علاقه مندی تمام تیم های اروپایی به پدیده ترکیه ای، برای این باشگاه‌ها دپ رقیب جدید و جدی پیدا شده: بارسلونا و رئال مادرید. مادریدی‌ها در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری کلانی برای جذب استعدادهای جوان انجام داده‌اند که آخرین آن‌ها جود بلینگام 19 ساله بود که با رقمی افزون بر 100 میلیون یورو به سانتیاگوبرنابئو رفت شانس بیشتری از بارسلونا دارد.

پیشنهاد بارسلونا

روزنامه اسپورت در اسپانیا مدعی شد بارسلونا تلاش برای جذب این ستاره ترک را آغاز کرده و از بیشترین شانس برای به خدمت گرفتن او برخوردار است. بارسا در سال‌های گذشته شاهد حضور یک ستاره ترک دیگر در تیمش بود. بعد از آردا تران بارسا از فصل آینده دومین پدیده ترکیه‌ای با نام آردا را در ترکیب خود خواهد داشت.

وضعیت اقتصادی بغرنج بارسلونا باعث شده این تیم نتواند به سراغ ستاره‌های گران‌قیمت اروپا برود. اسپورت می‌گوید بلوگرانا با پیشنهادی 17.5 میلیون یورویی رضایت فنرباغچه را به دست می‌آورد و در نتیجه جذب آردا گولر از نظر مالی هم برای بارسا ایده‌آل خواهد بود.

مشکلات اقتصادی باعث شده بارسلونا امسال تابستان بیشتر به دنبال بازیکنان آزاد و پدیده‌های جوان و آینده‌دار باشد. آردا گولر بدون شک یکی از چنین پدیده‌هایی است. بلوگرانا امیدوار است آردا گولر در این تیم شرایطی مثل پدری پیدا کند.

رئیس بارسلونا در این باره گفت: آردا گولر یک بازیکن ترکیه‌ای خیلی جوان است. من این را تایید می‌کنم که دپارتمان استعدادیابی باشگاه ما مدت‌هاست او را زیر نظر دارد. همه باشگاه‌های بزرگ اروپا گولر را می‌خواهند و ما در حال مذاکره با فنرباغچه هستیم.

پیشنهاد رئال مادرید

رئال مادرید به رقیب جدی بارسلونا در راه خرید آردا گولر تبدیل شده و پیشنهاد خود را به فنرباغچه ارائه داده است.

دکو به عنوان مامور ویژه بارسا برای متقاعد کردن این ستاره ترکیه‌ای انتخاب شده اما رسانه‌های اسپانیایی خبر داده بودند که موانعی بر سر راه انتقال او به بارسا وجود دارد که ممکن است این کار را دشوار کند. دیروز امیلیو بوتراگنیو و روبرتو کارلوس از رئال راهی استانبول شدند تا مذاکرات با فنر را شروع کنند.

خرید جدید لک لک ها

طبق ادعای موندودپورتیوو، پیشنهاد رئال برای جذب مسی ترکیه به این شرح است: پرداخت 17.5 میلیون یورو بند فسخ قرارداد گولر در سه قسط و در عوض 20 درصد از رقم انتقال او در آینده نیز به فنرباغچه خواهد رسید. رئال 8.5 میلیون یورو را بلافاصله به فنر خواهد داد. 4.375 میلیون یورو پس از سال اول و 4.375 میلیون یورو را نیز پس از سال دوم پرداخت می‌کند.

شانس رئال بیشتر است

طبق ادعای فاناتیک ترکیه، آردا گولر پیشنهاد رئال را قبول کرده و باشگاه مادریدی رقابت برای خرید او را از بارسا برده است.

طبق ادعای روزنامه حریت، فردا گولر در نشستی با رئیس باشگاه فنرباغچه تصمیم نهایی خود را اعلام خواهد کرد؛ اینکه ماندنی است یا راهی یکی از دو باشگاه بزرگ فوتبال اسپانیا خواهد شد. فاناتیک در همین رابطه ادعا کرد که پیشنهاد بارسا برای گولر متقاعد کننده نبوده و او ترجیح می دهد راهی رئال مادرید شود. طبق گزارش این منبع ترکیه‌ای، رئال برنده ال‌کلاسیکو برای جذب گولر شده ولی در هر صورت تا فردا باید برای خبر نهایی در این مورد صبر کرد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

الماس ترک در رادار رئال و بارسا
P