انتخاب تیم ملی توسط یامال

انتخاب تیم ملی توسط یامال

رسمی؛ پدیده جوان بارسلونا در تیم ملی اسپانیا، جواب رد به سرزمین پدری!

انتخاب تیم ملی توسط یامال – لامین یامال، پدیده بارسلونا، بالاخره تیم ملی اسپانیا را به مراکش ترجیح داد و از این پس او را در میادین ملی با پیراهن لاروخا خواهیم دید.

در روزهای گذشته مشخص شده بود که فدراسیون‌های فوتبال اسپانیا و مراکش در رقابتی تنگاتنگ برای راضی کردن لامین یامال، پدیده این روزهای بارسا، هستند که می‌تواند در تیم‌های ملی این دو کشور بازی کند.

روزنامه اسپورت امروز گزارش داد که یامال تصمیم نهایی خود را گرفت و به فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد که ترجیح می‌دهد پیراهن لاروخا را به تن کند. نام لامین یامال روز جمعه این هفته در فهرست لوئیس دلافوئنته برای حضور در اردوی تیم ملی اسپانیا اعلام خواهد شد.

یامال که این روزها به یکی از ستاره‌های مهم بارسا تبدیل شده و همه نگاه‌ها را به خود جلب کرده این اختیار را داشت که فوتبال ملی را با پیراهن اسپانیا یا مراکش دنبال کند. این پدیده 16ساله در اسپانیا به دنیا آمده و بزرگ شده است اما پدرش مراکشی است و او می‌توانست با پیراهن شیرهای اطلس هم بازی کند.

این ستاره شانزده ساله در روزهای گذشته با هر دو فدراسیون جلساتی داشت. ولید الرکراکی، سرمربی مراکش و مدیران فدراسیون فوتبال این کشور در روزهای اخیر به شهر بارسلون رفتند تا دیداری رو در رو با یامال داشته باشند. اسپانیایی‌ها هم بی‌کار ننشستند و فرانسیس هرناندز و تیتو بلانکو از مدیران فدراسیون این کشور با یامال جلسه داشتند.

روزنامه اسپورت اعلام کرد لامین یامال در تماس با فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد که لاروخا را انتخاب کرده و می‌خواهد برای اسپانیا بازی کند. مقامات فدراسیون این کشور هم به یامال اعلام کردند روز جمعه نام او در فهرست دعوت‌شده‌های دلافوئنته حضور خواهد داشت.

با ارزش ترین نوجوان دنیا

لامینه یامال به جوان‌ترین فوتبالیستی تبدیل شده که ارزشی بالغ بر 25 میلیون یورو در ترنسفرمارکت به دست آورده است.

این بازیکن 16 ساله در رکوردزنی است و به یک نقطه عطف تاریخی جدید دست یافته است. لامینه یامال جوان‌ترین بازیکنی است که در سایت معروف ترنسفرمارکت به ارزش 25 میلیون یورو رسیده است.

این ارزش‌گذاری نشان می‌دهد که بازیکن اسپانیایی به یکی از ستاره‌های آینده فوتبال تبدیل می‌شود و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

در واقع همه‌چیز از بازی بارسا برابر بتیس شروع شد. لامین یامال 15 ساله در آن مسابقه به جوان‌ترین بازیکن تاریخ لالیگا با پیراهن بارسلونا تبدیل شد. این نوجوان بااستعداد در جریان بازی هفته سی و دوم لالیگا که با برتری 4-0 بارسلونا مقابل رئال بتیس به پایان رسید، بازی کرد و رکورد شکست.

پیش بازی دیدار فولاد و پرسپولیس 1402

یامال با 15 سال و 285 روز سن از آکادمی لاماسیا، جوان‌ترین بازیکنی است که تا به حال برای بارسلونا در لالیگا بازی کرده است. او در دقیقه 83 به جای گاوی وارد جریان بازی شد و 11 دقیقه در مجموع بازی کرد.

صحبت های ژاوی هرناندز

انتظارات من بسیار بالاست. او در ترکیب ثابت قرار می‌گیرد چون لایقش است و خودش را ثابت کرده نه اینکه من مجبور به این کار باشم. تصمیم‌گیری‌های او تقریباً همیشه درست هستند. او باهوش و فوق العاده است.

من می‌خواهم و دوست دارم او در تیم ملی اسپانیا بازی کند. او به من چیزی در مورد کاری که قرار است انجام دهد نگفته است. امیدوارم سال‌های زیادی را در بارسا سپری کند و او بتواند دورانی پرافتخار را رقم بزند، اما با آرامش. اینکه در 16 سالگی اینقدر خوب بازی می‌کند واقعا شگفت‌انگیز است.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب تیم ملی توسط یامال
P