اولین شکست دیگو آلونسو به دست کیروش

اولین شکست دیگو آلونسو به دست کیروش

اولین شکست دیگو آلونسو به دست کیروش

ــ‌ـ ـــ ـــ ـــ ـــ ـــ ـــ‌ ــــ

تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته در دیداری دوستانه موفق به شکست اروگوئه قدرتمند در اتریش شد.

تیم ملی ایران در روزی که آمریکا و انگلیس شکست خوردند خط و نشان قاطعی با شکست تیم سیزدهم جهان برای هم گروهیان خود در جام جهانی کشید.

در دیدار دوستانه که دیروز برگزار شد تیم ملی ژاپن با نتیجه 2-0 امریکا را شکست داد و دیگر هم گروهی ایران یعنی انگلیس در دیدار مقابل ایتالیا تن به شکست داد پیش تر نیز تیم ملی ولز هم مقابل بلژیک شکست خورده بود تا تنها تیم پیروز گروه B جام جهانی 2022 قطر در اولین بازی فیفا دی تیم ملی ایران باشد.

فوتبال دوستان ایرانی با دیدن چنین نمایشی پس از بازگشت کارلوس کیروش روی نیمکت تیم ملی ایران شکست دادن اروگوئه با تمام ستاره های این تیم ‌ به کسب نتیجه در جام جهانی 2022 امیدوار شدند.

ایران بازی را با ترکیب متفاوت نسبت به دوره قبل کیروش شروع کرد

 

بیرانوند_خلیل زاده_کنعانی_محرمی_جلالی_عزت الهی_ابراهیمی_جهان

ترکیب ایران
ترکیب ایران

بخش_قدوس_ترابی و سردار آزمون نفرات اصلی کارلوس کیروش پس از بازگشت دوباره به تیم ملی بودند

تغیرات جدید

در درون دروازه علیرضا بیرانوند پس از بازگشت کیروش دوباره دروازبان اول تیم ملی بود در خط دفاع دچار تغیرات زیادی بودیم غیر از محمد حسین کنعانی زادگان دیگر نفرات تحت هدایت کارلوس کیروش اولین بازی هایشان را انجام دادند.

عجیب ترین اسمی که توسط کارلوس کیروش به تیم ملی دعوت شد شجاع خلیل زاده بود بازیکنی که با کیروش رابطه خوبی نداشت و به گفته بسیاری از کارشناسان در صورت بازگشت کیروش این بازیکن خط میخورد اما کیروش این بازیکن را دعوت کرد و به صورت ثابت برای تیم ملی بازی کرد و عملکرد فوق العاده ای در خط دفاع داشت و در‌چند صحنه توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید و اجازه گلزنی به اروگوئه نداد.

دیگر تغیر تیم ملی حضور ابلفضل جلالی دفاع چپ 24 ساله باشگاه استقلال بود ابلفضل جلالی در این دیدار برای اولین بار به صورت ثابت برای تیم ملی به میدان رفت و دومین بازی ملی خود را انجام داد میلاد محمدی دیگر دفاع چپ تیم ملی در این دیدار به میدان نرفت.

سمت راست خط دفاعی به صادق محرمی سپرده شده بود پس از بازگشت کیروش یکی دیگر از پست هایی که صحبت درباره آن زیاد بود سمت راست بود،جایی که رامین رضایین پس از 3 سال دوباره به تیم ملی دعوت شد اما در این بازی کارلوس کیروش از صادق محرمی استفاده کرد بازیکنی که به خوبی جواب اعتماد کیروش را داد

صادق محرمی که در سمت راست با داروین نونز جدال داشت، کوچک‌ترین موقعیتی به این بازیکن نداد و توانست ستاره لیورپول را کنترل کند.

در خط هافبک کارلوس کیروش از همان بازیکنان قدیم استفاده کرده و تغیر جدیدی نداشت اما در خط حمله مهم ترین تغیر نیمکت نشینی مهدی طارمی بود در این پست از مهدی ترابی کیروش استفاده کرد و در دقیقه 70 طارمی را وارد زمین کرد تعویضی که نتیجه بازی را نیز عوض کرد.

کریم انصاری فرد و مهدی طارمی با حضورشان در زمین تفاوت هارا رقم زدند و با همکاری بسیار دیدنی تک گل این دیدار را به ثمر رساند تا ایران پیروز این بازی شود و اولین برد ایران مقابل اروگوئه رقم خورد.

تیم ملی اروگوئه با سرمربی جدید خود دیگو آلونسو اولین شکست خود را تجربه کردند. تیم ملی اروگوئه که در پنج دیدار اخیر خود موفق به ثبت کلین شیت شده بود با گل مهدی طارمی ستاره تیم ملی ایران این رکورد را نیز از دست داد و پس از 5 مسابقه دروازه خود را بازشده دید.تیم ملی اروگوئه در فیفا دی قبل به مصاف دیگر همگروهی ایران یعنی امریکا رفته بود که با نتیجه 0-0 اون دیدار به پایان رسیده بود.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اولین شکست دیگو آلونسو به دست کیروش
P