اولین طلای ایران در بازی های آسیایی توسط سرو قامتان بدست آمد

قهرمانی تیم ملی والیبال در هانگژو؛ شاگردان عطایی چراغ اول را روشن کردند

اولین طلای ایران در بازی های آسیایی – تیم ملی والیبال ایران با ارائه یک نمایش حساب شده چین را شکست داد و اولین طلای کاروان کشورمان در هانگژو را به دست آورد.

تیم‌های ملی والیبال مردان ایران و چین به ترتیب با برتری برابر قطر و ژاپن توانستند خود را به فینال مسابقات بازی‌های آسیایی هانگژو چین برسانند و در دیدار نهایی مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

شاگردان بهروز عطایی در ست نخست این مسابقه 25 بر 19 مغلوب چین شدند اما در ست‌های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 14 ، 25 بر 22 و 26 بر 24 به پیروزی رسیدند تا برای سومین دوره متوالی به مقام قهرمانی دست یابند.

تیم ملی والیبال ایران در این دوره از بازی‌های آسیایی یازدهمین حضور خود را تجربه کرد که سومین قهرمانی و مدال طلای متوالی را به دست آورد. مردان والیبال ایران در 10 دوره قبلی، دو مدال طلا (2014 و 2018)، سه عنوان نایب قهرمانی (1958، 2002 و 2010) و یک مقام سومی (1966) کسب کرده بودند.

اولین طلای ایران در بازی های آسیایی توسط سرو قامتان بدست آمد

در دیدار رده‌بندی این مسابقات نیز تیم‌های ژاپن و قطر به مصاف یکدیگر رفتند که ژاپنی‌ها با شکست سه بر یک قطر به مدال برنز مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی دست یافت.

ملی پوشان والیبال ایران در مرحله مقدماتی رقابت‌های این دوره نپال و بحرین را شکست دادند و در مرحله نخست حذفی نیز تایلند را از پیش رو برداشتند و مستقیم به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند.

تیم ملی والیبال ایران پس از مراسم اختتامیه مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو با سفری طولانی و بی‌سابقه به لحاظ مدت زمان سفر راهی برزیل می‌شود تا در مسابقات انتخابی گروه یک المپیک 2024 پاریس شرکت کند.این رقابتها از 8 تا 16 مهرماه برگزار میشود و تیم ملی با 14 بازیکن در آن شرکت خواهد کرد.

چراغ سبز ماشاریپوف برای پیوستن به استقلال

چون کسب مدال و عنوان قهرمانی برای کاروان ورزشی ایران در هانگژو اهمیت زیادی داشت، مردان والیبال ایران قبل از انتخابی المپیک با تیم اصلی در بازی‌های آسیایی شرکت کردند.

صحبت های بهروز عطایی

این‌ تورنمنت سبب خوشحالی مردم شد و نتیجه‌ای رقم خورد که مردم‌ خوشحال شوند. به هر حال عملکرد ما در دو‌ تورنمنت لیگ ملت‌ها و قهرمانی آسیا، آن طوری که مدنظرمان بود، اتفاق نیفتاد، اما امروز عملکرد قابل قبولی داشتیم. تیم چین هم میزبان بود و هم آماده. این تیم‌ به ایران‌ نیامد که خودش را برای‌ طلای این بازی‌ها آماده کند. خدا را شکر که نتیجه برای ما رضایت بخش بود. امیدوارم‌ این روند ادامه پیدا کند و ما در مسابقات بعدی هم سبب شادی مردم شویم.

در این‌ تورنمنت روش بازی تیم ما تغییر کرده بود و ترکیبمان نیز نسبت به تورنمنت قبلی متفاوت بود،سعی می‌کنیم تغییرات در جهت بهبود عملکرد تیم باشد.

وی‌ در‌ پایان در خصوص‌ شانس تیم‌ملی‌ برای کسب سهمیه المپیک در برزیل گفت: ما به خودمان قول دادیم که بتوانیم در برزیل سهمیه بگیریم. اگر‌ این کار‌ را بکنیم، سال بعد مسابقات لیگ ملت‌ها برایمان تورنمنت تدارکاتی تلقی می‌شود. تمام انرژی بچه‌ها برای کسب سهمیه در برزیل خواهد بود، اما اگر این اتفاق هم نیفتد، فرصت مجددی خواهیم داشت.

لیست تیم ملی ایران برای مقدماتی المپیک

سرمربی تیم ملی والیبال ایران 14 بازیکن این تیم در مسابقات انتخابی المپیک 2024 پاریس را معرفی کرد.

سیدمحمد موسوی، امیرحسین اسفندیار، شهروز همایونفرمنش، میثم صالحی، پوریا حسین‌خانزاده، محمدطاهر وادی، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد، صابر کاظمی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، محمدرضا حضرت‌پور، مبین نصری و آرمان صالحی 14 بازیکن تیم ملی والیبال ایران در این رقابت‌ها هستند. نکته عجیب در لیست تیم ملی ایران، غیبت میلاد عبادی پور و محمد جواد معنوی نژاد است، بهروز عطایی مدتی است این دو بازیکن را کنارگذاشته است و قصد بخشش نیز ندارد.!

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P