اولین کروات مدنظر سیتیزن ها خریداری شد

اولین کروات مدنظر سیتیزن ها خریداری شد

رسمی؛ متئو کواچیچ ملی پوش کروات چلسی به منچسترسیتی پیوست

اولین کروات مدنظر سیتیزن ها خریداری شد – باشگاه منچسترسیتی رسما اعلام کرد متئو کواچیچ، هافبک کروات چلسی، را با امضای قراردادی 4ساله به خدمت گرفته است.

باشگاه منچسترسیتی رسما اعلام کرد که به یکی از هدف‌های مهم نقل و انتقالات تابستانی‌اش دست یافته و متئو کواچیچ، هافبک 29ساله کروات، را با قراردادی 4ساله از چلسی به خدمت گرفته است.

بر اساس اعلام رسانه‌ها ارزش این قرارداد 25 میلیون پوند است و در قرارداد او 5 میلیون یورو هم به صورت بندهای الحاقی گنجانده شده است.

اولین کروات مدنظر سیتیزن ها

عقب نشینی سیتی از خرید رایس

مدیران منچسترسیتی تصمیم گرفتند از رقابت برای جذب دکلان رایس، ستاره وستهم، کناره‌گیری کنند و برنامه خود را با کواچیچ پیش ببرند.

فابریتزیو رومانو پس از جذب کواچیچ خبر داد که مدیران سیتی حاضر نبودند مبلغی بالاتر از 80 میلیون پوند برای جذب رایس پرداخت کنند و به همین دلیل از این رقابت کنارگیری کردند و با رقم پایین تر کواچیچ را به خدمت گرفتند، تا آرسنال به هدفش رسیده باشد.

در صورتی که وستهم این پیشنهاد را بپذیرد، رایس به گران‌قیمت‌ترین بازیکن بریتانیایی تاریخ تبدیل خواهد شد. آرسنال اطمینان دارد که این بازیکن را به خدمت خواهد گرفت و در حال مذاکره بر سر جزئیات قرارداد با مدیران وستهم است.

سود اینتر و رئال

باشگاه‌های سابق متئو کواچیچ نیز از انتقال این بازیکن به منچستر سیتی، سود برده‌اند.

متئو کواچیچ به صورت رسمی به منچسترسیتی پیوست تا به ماجراجویی‌هایش در جمع سیتیزن‌ها ادامه دهد. این انتقال علاوه بر چلسی، برای دیگر باشگاه‌های سابق هافبک کروات نیز آورده مالی داشت.

رقابت منچسترسیتی و ارسنال برای جذب دکلان رایس

کواچیچ قرار است به عنوان جانشین ایلکای گوندوگان برای سیتیزن‌ها به میدان برود.

نکته جالب اینکه باشگاه‌های سابق کواچیچ از جمله اینتر میلان و رئال مادرید، بابت این انتقال، مبلغی را دریافت خواهند کرد. این خبری است که توسط Calcio e Finanza فاش شده است.

بر اساس سیستم مشارکت همبستگی، سهمی معادل پنج درصد از این انتقال، به باشگاه‌هایی که کواچیچ در فصول بین 12 تا 23 سالگی اولین بازی‌های خود را در آنجا انجام داده، پردخت می‌شود. البته مدت زمان حضور این هافبک کروات در میزان درصد دریافتی باشگاه‌ها نیز موثر است.

به این ترتیب، سهم همبستگی برای انتقال کواچیچ به منچسترسیتی به شرح زیر تقسیم می‌شود: دیناموزاگرب: 580 هزار یورو، اینتر:435 هزاریورو، رئال مادرید: 290 هزار یورو، لاسک اتریش: 145 هزار یورو

صحبت های کواچیچ

این انتقال برای من فوق‌العاده است. بی‌صبرانه منتظرم کارم را با سیتی شروع کنم. هر کس که این تیم را با هدایت پپ دیده باشد می‌داند چقدر خوب هستند. به نظرم من سیتی بهترین تیم دنیاست. همه می‌توانند جام‌هایی که آنها به دست آورده‌اند را ببینند ولی فارغ از جام‌ها و موفقیت‌ها سیتی بهترین فوتبال را بازی می‌کند. پیوستن به چنین تیمی برای هر فوتبالیستی یک رؤیاست. من هنوز برای بهتر شدن و یاد گرفتن خیلی جا دارم و می‌دانم با هدایت پپ می‌توانم بازیکن بهتری بشوم و این برایم خیلی هیجان‌انگیز است. فعلا چند هفته استراحت خواهم کرد و بعد به منچستر برمی‌گردم تا برای فصل جدید آماده شوم. می‌خواهم به این باشگاه کمک کنم در اوج بماند و جام‌های بیشتری بگیرد.

چیکی بگیرستین، مدیر ورزشی منچسترسیتی، هم بعد از امضای قرارداد با کواچیچ گفت: متئو فوتبالیستی بی‌نظیر است. او می‌تواند هم در نقش شماره 6 و هم شماره 8 بازی کند، تجربه‌ بالایی در بهترین باشگاه‌ها دارد و لیگ برتر را می‌شناسد. جذب او به سیتی تصمیم راحتی بود، چون او کیفیت تکنیکی و تاکتیکی مورد نظر ما برای یک هافبک را دارد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اولین کروات مدنظر سیتیزن ها خریداری شد
P