آیندهوون در اندیشه جذب دائمی دست

خبر خوش در بارسلون؛ آیندهوون بدنبال خرید قطعی سرجینیو دست!

باشگاه پی اس وی آیندهوون قصد دارد پیشنهادی را برای جذب دائمی سرجینیو دست، مدافع آمریکایی، به بارسلونا ارائه کند.

دِست در سال 2020 به رویای همیشگی‌اش رسید و به بارسلونا پیوست و امیدوار بود که بتواند جایگاه ثابتی در ترکیب این تیم به دست آورد.

مدیران بارسلونا هم باور داشتند که این بازیکن، که یکی از بازیکنان درخشان ترکیب آژاکس بود، بتواند راه حلی طولانی مدت برای پست مدافع راست این تیم در لالیگا باشد اما شرایط به شکل دیگری پیش رفت و او نتوانست انتظارات را برآورده کند.

شرایط تا جایی پیش رفت که او تنها 72 بازی برای بارسلونا انجام داد و در نهایت به صورت قرضی راهی میلان شد اما حتی در این تیم هم دوام نیاورد و بارسا که به دنبال فروش او بود هم نتوانست مشتری مناسبی برای این مدافع پیدا کند.

آیندهوون در اندیشه جذب دائمی دست

این بازیکن 23 ساله در پنجره نقل و انتقالات تابستانی امسال راهی پی اس وی آیندهوون شد و حالا روزنامه اسپورت خبر داده که این باشگاه قصد دارد پیشنهادی را به صورت رسمی برای جذب دائمی او به بارسلونا ارائه کند.

بند خریدی در قرارداد قرضی دست با این باشگاه گنجانده شده بود که آنها می‌توانستند با پرداخت 10 میلیون یورو این بازیکن را به صورت دائمی در اختیار داشته باشند و قرار است به زودی این مبلغ به باشگاه بارسا پرداخت شود که خبر خوبی برای مدیران این باشگاه به حساب می‌آید.

عملکرد خوب در هلند

عملکرد خوب سرجینیو دست، ستاره آمریکایی، در ترکیب پی اس وی آیندهوون باعث شده که آنها در فکر حفظ او باشند.

او پس از عملکرد نه چندان خوبش در ترکیب این تیم و انجام تنها 72 بازی با پیراهن بارسا تصمیم به ترک نوکمپ گرفت و راهی میلان شد تا شانسش را در سری آ امتحان کند اما بخت در این تیم هم با او یار نبود و بار دیگر به بارسا برگشت.

دست در مجموع 72 بازی برای بارسا انجام داد که 56 مورد از آنها به عنوان شروع کننده بوده و در دو فصلی که در تیم اصلی بارسا حضور داشت، سه گل به ثمر رساند. او فصل گذشته قرضی در میلان حضور داشت و 14 برای این تیم انجام داد.

روزنامه اسپورت خبر داده که عملکرد درخشان دست در ترکیب آیندهوون باعث شده که این باشگاه تردیدی در فعال کردن بند خرید او که تنها 10 میلیون یورو است نداشته باشد و به این ترتیب او در پایان فصل به‌صورت رسمی و دائمی از بارسا جدا خواهد شد.

این خبر بسیار خوبی برای بارسلونا است که دیگر تصمیمی به ادامه همکاری با این مدافع آمریکایی نداشت و نگران بود که او نتواند در آیندهوون هم ماندگار شود و بار دیگر به این تیم برگردد.

سود بارسلونا از نبود دست

بارسا قبل از انتقال قرضی سرجینیو دست به آیندهوون، با او برای ثبت قرارداد به توافق رسید تا از نظر فرپلی مالی 5.35 میلیون یورو سود کند.

دست 10.7 میلیون یورو ناخالص در بارسا دستمزد می‌گیرد و آیندهوون پرداخت نیمی از این مبلغ را تقبل کرده است. به این ترتیب بارسا 5.35 میلیون یورو از دستمزد بازیکن در این فصل را باید پرداخت کند. ثبت قرارداد در لالیگا کمک خواهد کرد تا این نهاد به جای محاسبه 10.7 میلیون یورو دستمزد دست، نیمی از آن را به حساب بارسلونا بنویسد. بارسلونا با پیشنهاد خرید ایندهوون مواجه شده است و در صورت قبول این پیشنهاد، از فصل اینده دستمزدی به دست پرداخت نخواهد کرد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P