بازگشت اسطوره چلسی به لالیگا پس از 11 سال

بازگشت اسطوره چلسی به لالیگا

ترک لندن پس از 11 سال؛ سزار آسپلیکوئتا پس از سالها به کشور خود بازگشت.

بازگشت اسطوره چلسی به لالیگا – با اعلام باشگاه اتلتیکو مادرید، سزار آسپیلیکوئتا، کاپیتان سابق چلسی، رسما با قرار داد یک ساله به باشگاه اسپانیایی پیوست.

سزار آسپیلیکوئتا، کاپیتان سابق چلسی، بعد از یازده سال به تن کردن پیراهن آبی‌رنگ این تیم انگلیسی به کشورش اسپانیا بازگشت و به اتلتیکو مادرید پیوست.

آسپیلیکوئتا یازده سال پیش از مارسی به چلسی پیوست. او برای آبی‌های لندن 349 بازی در لیگ برتر انجام داد و 10 گل و 41 پاس گل به نام خود ثبت کرد.

بازگشت اسطوره چلسی به لالیگا پس از 11 سال

قرارداد آسپیلیکوئتا با چلسی در تابستان 2024 به پایان می‌رسید و بعد از اینکه در مذاکرات مشخص شد توافقی برای تمدید وجود ندارد، چلسی که نمی‌خواست سال آینده او را رایگان از دست بدهد تصمیم گرفت به پیشنهادها برای خرید سزار گوش بدهد.

در هفته‌های گذشته از اتلتیکو مادرید، اینتر و بایرن مونیخ به عنوان سه باشگاهی که خواهان به خدمت گرفتن آسپیلیکوئتا بودند یاد شده بود. در نهایت او به کشورش بازگشت تا از فصل آینده پیراهن راه راه اتلتیکو را به تن کند.

افتخارات آسپلیکوئتا با پیراهن چلسی

سزار اسپلیکوئتا با پیراهن چلسی 508 دیدار به میدان رفت و موفق شد برای آبی های لندن 17 گل به نام خود ثبت کرده است.

دو قهرمانی در لیگ برتر،دو قهرمانی در لیگ اروپا، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان،یک قهرمانی در جام حذفی،یک قهرمانی در جام اتحادیه،یک قهرمانی در سوپر جام اروپا و یک قهرمانی در جام جهانی باشگاه های جهان حاصل کار ستاره اسپانیایی در چلسی بوده است.

صحبت های آسپلیکوئتا

سزار آسپیلیکوئتا به عنوان شماره سه جدید اتلتیکو مادرید معرفی شد و گفت این باشگاه جاه‌طلبی لازم برای بردن لیگ قهرمانان را دارد. او همچنین ابراز امیدواری کرد سال‌های زیادی در مادرید بماند.

مرحله دوم لیگ ملت های والیبال

من 33 سالم است، انتظار قرارداد پنج ساله نداشتم. همچنین باید این مثال را بزنم که فصل قبل با چلسی قرارداد دو ساله بستم و حالا نظرم عوض شد. فکر می‌کنم این بهترین تصمیم ممکن بود و بقیه‌اش را باید با بازی‌هایت در زمین مسابقه به دست بیاوری. امیدوارم سال‌های زیادی اینجا بمانم چون معنایش این است که اوضاع خوب پیش رفته؛ اما مدت قرارداد مسئله حیاتی نیست.

شایعات زیادی درباره من وجود داشت که به این مسئله عادت ندارم. وقتی با مربی و آدم‌های باشگاه حرف زدم، احساس کردم که این بهترین گزینه برای من است و می‌توانم اینجا در خیلی چیزها نقش داشته باشم… دیده بودم که باشگاه چطور رشد کرده و واقعا می‌خواستم به اینجا بیایم.

قهرمانی مجدد در اروپا؟این سوال یک کمی زود است. جاه‌طلبی‌اش وجود دارد، همیشه باید دنبال حداکثر چیزها بود. نه گفتن به این سوال بی‌معنی است، اینکه مثلا بگویی از رسیدن به یک هشتم خوشحال می‌شویم، بی‌معنی است. لیگ قهرمانان یکی از بزرگترین دستاوردهای من است و امیدوارم 10 ماه دیگر هم در این باره حرف بزنیم.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت اسطوره چلسی به لالیگا
P