بازگشت سوپرلیگ اروپا با نقشه جدید

بازگشت سوپرلیگ اروپا با نقشه جدید

بازگشت سوپرلیگ اروپا با نقشه جدید

___ ___ ___ ___

سوپرلیگ اروپا با یک نقشه راه جدید برگشته است،بنیان گذاران سوپرلیگ اروپا برای تشکیل تورنمنت قاره ای جدید خود با بیش از 50 باشگاه اروپایی تماس گرفته اند.

سه باشگاه بزرگ حامی برگزاری رقابت‌های سوپرلیگ از تلاش برای راه اندازی این مسابقات ناامید نیستند و حالا با برنامه جدیدی برای این پروژه کارشان را از سر گرفته‌اند.

برگزاری رقابت‌های سوپرلیگ اولین بار دو سال قبل مطرح شد و تقریبا تمامی باشگاه‌های بزرگ اروپایی با آن همراه بودند اما فشارها از سوی هواداران و مقامات رسمی باعث شد که این پروژه با شکست روبرو شود.

در نهایت تنها رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس حاضر نشدند از این پروژه خارج شوند و حالا برنامه جدید و جامع‌تری برای برگزاری آن تدارک دیده‌اند.

اعلام آغاز به کار مجدد این پروژه از سوی بسیاری از روزنامه‌های اروپایی اعلام شد و درست همزمان با ادامه نبرد قانونی این سه باشگاه با یوفا بر سر اتفاقاتی است که دو سال پیش رخ داده بود.

گفته می‌شود که رئال، بارسا و یووه مذاکراتی را با بیش از 50 باشگاه انجام داده‌اند تا آنها را برای حضور در این رقابت‌ها متقاعد کنند. ظاهرا نسخه جدید این مسابقات قرار است در چند سطح متفاوت و با حضور 60 تا 80 تیم برگزار شود و هر تیم حداقل 14 بازی در طول هر فصل انجام خواهد داد.

تلگراف خبر داده که این پروژه حاصل ساعت‌ها مذاکره با باشگاه‌های مختلف اروپایی درباره مشکلات مالی جدی آنها در طول چند سال اخیر است. دو شرکت  A22 و سوپرلیگ در طول چند ماه اخیر بارها به توانایی مالی باشگاه‌‎های لیگ برتری حمله و از سلطه آنها بر بازار نقل و انتقالات انتقاد کرده بودند.

به نظر می‌رسد که رئال، بارسا و یووه قصد ندارند فعلا درباره فرمت برگزاری این رقابت‌ها خبری را به صورت رسمی منتشر کنند و این در حالی است که سوالات بسیاری درباره کارآیی و نحوه کسب درآمد و پرداخت پاداش به باشگاه‌های شرکت کننده وجود دارد.

یوفا پیش از این امیدوار بود که با اعلام تغییراتی که قرار است از سال 2024 در نحوه برگزاری لیگ قهرمانان صورت بگیرد، پروژه سوپرلیگ را به صورت کامل شکست دهد اما به نظر می‌رسد که فلورنتینو پرز به عنوان طراح اصلی این پروژه در کنار مدیران دو باشگاه بارسلونا و یوونتوس به این راحتی قصد تسلیم شدن ندارند.

 

واکنش ستاره رئال به ایده جدید سوپرلیگ:

بسیاری از فوتبال‌دوستان و بازیکنان با برگزاری این مسابقات مخالفت کرده بودند اما حالا به نظر می‌رسد که تونی کروس هافبک المانی رئال مادرید کاملا از برگزاری سوپرلیگ حمایت کرده و حتی صحبت‌های تندی را هم علیه یوفا مطرح کرده است.

کروس در آخرین نسخه پادکست شخصی‌اش در این باره گفت:من فکر می‌کنم که ما سوپرلیگ را خواهیم دید و دلایل بسیاری هم برای این موضوع دارم. ایده سوپرلیگ تغییر کرده و شایسته این است که به آن توجه شود. اگر شما با دقت از هر دو زاویه نگاه کنید، خواهید دید که یوفا نتوانسته نیاز هواداران فوتبال را برآورده کند و حالا سوپرلیگ هم تضمینی برای حضور دائمی هیچ تیمی ندارد.

این رقابتی کاملا ورزشی است که بر اساس توانایی‌ها و عملکرد هر تیم برگزار خواهد شد و قرار است که مدیریت آن بر عهده باشگاه‌ها باشد، نه یوفا! چون این باشگاه‌ها باور دارند که دیگر نیازی به حضور یوفا نیست. من فکر می‌کنم که این روند درستی است و حداقل شایسته یک فرصت هستند.

او با اشاره به نقش سوپرلیگ در بازگرداندن اشتیاق و هیجان به فوتبال اضافه کرد:ما پیش از این درباره از دست رفتن اشتیاق در فوتبال حرف زده بودیم اما حالا باور دارم که سوپرلیگ این فرصت را دارد که این شرایط را تغییر دهد و احساسات را به فوتبال برگرداند،شاید بسیاری بگویند چه کسی می‌خواهد هر هفته رئال مادرید برابر منچسترسیتی را ببیند؟ اما بیایید خودمان را گول نزنیم،آیا شما از دیدن رقابت رافائل نادال و راجر فدرر خسته شدید؟ من که نشدم!

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازگشت سوپرلیگ اروپا با نقشه جدید
P