بانوی پیر ایتالیا در آستانه حذف از اروپا و سری آ

بانوی پیر ایتالیا در آستانه حذف از اروپا و سری آ

بانوی پیر ایتالیا در آستانه حذف از اروپا و سری آ 

ـــــ ـــــ ـــــ ـــــ

اتحادیه فوتبال اروپا از آغاز تحقیقات رسمی این سازمان در مورد پرونده تخلفات مالی باشگاه یوونتوس خبر داد تا سرنخ‌هایی از احتمال نقض قانون بازی جوانمردانه مالی یوفا را در آن پیدا کند.

در هفته گذشته تمامی اعضای هیئت مدیره باشگاه یوونتوس به صورت دسته جمعی استعفا کردند که گفته می‌شود این تصمیم غیرمنتظره آنها برای کاستن از عواقب ناشی از برملا شدن سندسازی و حسابرسی جعلی برای اعلام دخل و خرج‌شان بوده است.

اکنون یوفا نیز به این پرونده ورود کرده و اگر بتواند نشانه‌هایی از احتمال نقض قانون بازی جوانمردانه مالی در آن پیدا کند، به احتمال فراوان مجازات‌هایی برای یوونتوس در نظر خواهد گرفت که شامل جریمه نقدی و حتی محرومیت از حضور در لیگ قهرمانان اروپا خواهد بود.یوفا اما تنها یکی از سه سازمانی است که درباره پرونده مالی باشگاه یوونتوس تحقیق می‌کند. یکی دیگر از این سازمان‌ها، دادستانی تورین است که درخواست محاکمه 12 تن از مدیران باشگاه یوونتوس را داشته است.

یوونتوس در فصل جاری از صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان بازمانده اما به لیگ اروپا رفته است، هر چند در صورت اثبات تخلفاتش ممکن است از حضور در لیگ اروپا هم محروم شود.

گاتزتا دلو اسپورت نیز گزارش داد که کریستیانو رونالدو از یوونتوس شکایت کرده و خواهان گرفتن 19.9 میلیون یورو دستمزدی شده که باشگاه متعهد به پرداخت آن شده بود، این رقمی است که رونالدو در هنگام پاندمی کرونا به یوونتوس بخشیده بود ولی طبق توافق قرار بود بعد از اتمام پاندمی به رونالدو پرداخت شود طبق ادعای گاتزتا، یوونتوس مدعی شده است که این رقم را پرداخت کرده ولی رونالدو می گوید پولی دریافت نکرده است. باید دید شکایت او به کجا خواهد رسید.

گاتزتا دلو اسپورت نیز خبر داده است که مقامات دادستانی تورین قرار بازداشتی را برای آنیلی و 14 نفر دیگر که تذکراتی را در روند تحقیقات ماه گذشته دریافت کرده بودند صادر کرده است.

گفته می‌شود نام افرادی چون فابیو پاراتیچی که پیش از این در سمت مدیر ورزشی یوونتوس مشغول فعالیت بود و سال گذشته از این باشگاه جدا شد تا به تاتنهام در لیگ برتر منتقل شود نیز در فهرست قرار بازداشت‌های صادر شده وجود دارد.

مدیران یوونتوس در طول این مدت بارها تاکید کردند که اتهام فساد مالی به هیچ وجه درباره آنها مطرح نیست اما به نظر می‌رسد که یکی از دلایل اصلی صدور این قرار بازداشت از سوی دادستانی تورین همین موضوع باشد,دادستان عمومی ایتالیا به جمع آوری مدارک و شنودهایش همچنان ادامه میدهد.

ماتیا گراسانی متخصص حقوق ورزشی اعتقاد دارد پرونده اخیر یوونتوس از کالچوپولی جدی تر است و در صورت محرز شدن تخلفات عواقب جدی تری برای یوونتوس دارد.

ماتیا گراسانی یک کارشناس حقوق ورزشی نظرش را در مورد این پرونده بیان کرده است:

به نظرم این پرونده جدی ترین پرونده تاریخ یوونتوس است، حتی پرونده ای جدی تر از کالچوپولی است. بازجویی ها بر مبنای تخلفاتی است که تا به حال نظیر آن انجام نشده است دستکاری سهام و تخلفات ورزشی و اداری ای انجام شده است که تا به حال سابقه نداشته است.

یوونتوس در صورت محرز شدن تخلفاتش با دردسری بیش از جریمه یا مجازات رو به رو خواهد شد، اگر تغییر در مدارک محرز شود احتمال عواقب سنگین تری وجود دارد ممکن است با اخراج از لیگ، سقوط به رده پایین تر و پس گرفتن عناوین قهرمانی مواجه شوند، نتیجه تحقیقات قطعا تا آخر فصل مشخص می شود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بانوی پیر ایتالیا در آستانه حذف از اروپا و سری آ
P