با نبوغ مسی شطرنجی ها کیش و مات شدند

با نبوغ مسی شطرنجی ها کیش و مات شدند

با نبوغ مسی شطرنجی ها کیش و مات شدند

ــــ ــــ ــــ ـــــ ـــــ

 

آرژانتین با پیروزی مقابل کرواسی، برای ششمین‌بار در تاریخ به فینال جام جهانی راه پیدا کرد. شاگردان لیونل اسکالونی بسیار کم دردسرتر از حد تصور، نایب قهرمان دوره قبلی را کنار زدند و حالا فقط یک بازی تا کسب سومین قهرمانی تاریخ خود در این مسابقات فاصله دارند. این پایان هشت سال انتظار، هشت سال لحظه شماری برای بازگشت به فینال بود. حالا لیونل مسی برای رسیدن به رویای دیرینه خود، تنها باید برنده بازی فرانسه – مراکش را از پا در آورد.

messi
messi

با پیروزی پر گل امشب آرژانتین، انتقام چهار سال قبل مقابل کرواسی در حساس‌ترین مرحله گرفته شد‌ جایی که یاران مسی در گروه D مسابقات 2018 با کروات‌ها هم‌گروه بودند و در جدال رو در رو با نتیجه 3-0 باختند.

حالا یاران لیونل مسی در حساس‌ترین مرحله، انتقام آن بازی را با درخشش کاپیتان افسانه‌ای از کرواسی گرفتند و به فینال جام جهانی بعد از 8 سال رسیدند.

آرژانتین در شرایطی موفق شد تیم کرواسی را شکست بدهد که مثل دیدار مقابل مکزیک که نخستین بردشان را در جام جهانی 2022 تجربه کردند، دوباره عدد تکراری  88 هزار و 966 نفر روی اسکوربورد برای نمایش تماشاگران در ورزشگاه لوسیل به نمایش درآمد تا یک طرف از هر دو مسابقه پرتماشاگر جام، آلبی سلسته باشد.

نکته جالب توجه این است که آرژانتین چهار مسابقه از 6 دیدارش در جام جهانی 2022 را در ورزشگاه لوسیل برگزار کرده که در هر چهار بازی  بیش از 88 هزار تماشاگر داشته و فقط در دو مسابقه برابر لهستان و استرالیا که در دو استادیوم دیگر بازی کرده، چنین جوی را در استادیوم ندیده است.

صحبت های زلاتکو دالیچ

قبل از هر چیز می‌خواهم به آرژانتین تبریک بگویم حالا وظیفه ما این است که سرمان را بالا بگیریم و برای کسب مقام سومی جام بجنگیم، من هیچ انتقاد و اعتراضی به بچه‌ها ندارم ما در نیم ساعت اول خوب بودیم و موفق شدیم به خوبی حریف را کنترل کنیم. ولی روی یک ضدحمله و ضربه پنالتی گل خوردیم الان وقت افسوس خوردن و غر زدن نیست بهتر است از همین حالا برای بازی رده‌بندی آماده بشویم.

ما موقعیت‌های خوبی ساختیم و توپ را طبق برنامه‌ها به جناحین می‌بردیم ولی در فاز تهاجمی خوب نبودیم، تا لحظه‌ای که گل اول را خوردیم همه چیز خوب بود در حمله ولی راه‌حلی نداشتیم.

با حضور ولاشیچ هم می‌خواستیم یک بازی دیگر در میدان داشته باشیم تا در بازی هوایی به کارمان بیاید ولی بعد گل سوم را خوردیم ما شایسته شکست بودیم.

صحبت های اسکالونی پس از بازی

ما شایسته پیروزی بودیم ولی برتری‌‌مان خیلی زیاد نبود ما همانطور که باید بازی کردیم صعود به فینال واقعا هیجان‌انگیز است، من الان رویایی را زندگی می‌کنم که رویای هر آرژانتینی است هر کس جای من بود از خوشحالی در پوستش نمی‌گنجید، با چنین بازیکنانی احساساتی نشدن ممکن نیست حالا وقت جشن گرفتن است آرژانتین گل سر سبد فوتبال دنیا است.

گاهی اینطور به نظر می‌رسید که ما چون آرژانتینی هستیم این را می‌گوییم ولی واقعیت این است که مسی بزرگترین بازیکن تاریخ است او هر وقت که در زمین باشد کار خودش را می‌کند. ما خوش‌شانسیم که او پیراهن راه‌راه آلبی‌سلسته را به تن می‌کند.

از کادر فنی ما شور و هیجان منتقل می‌شود ما بالا و پایین‌های زیادی را در تیم ملی تجربه کرده‌ایم. هدف این است که هر چه مثبت بوده را به بازیکنان منتقل کنیم.

بعد از بازی با هلند مجبور شدم با بازیکنانم صحبت کنم، ما طوری بازی کردیم که مسابقه می‌طلبید ما نه نقش مثبت فیلم هستیم و نه نقش منفی اگر بازی امروز هم مثل آن بازی بود مجبور بودیم همانطور بازی کنیم

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با نبوغ مسی شطرنجی ها کیش و مات شدند
P