بی ثباتی کلوپ و بحران در لیورپول

بی ثباتی کلوپ و بحران در لیورپول

بی ثباتی کلوپ و بحران در لیورپول

__ __ __ __ __

در آغاز هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس، لیورپول در خانه ناتینگهام فارست با نتیجه 1-0 تن به شکست داد. تایوو آوویینی در دقیقه 55 تنها گل این بازی را برای ناتینگهام فارست به ثمر رساند تا باعث ثبت سومین شکست فصل شاگردان یورگن کلوپ در فصل جاری لیگ برتر جزیره شود.

به این ترتیب لیورپول که در هفت بازی از 11 بازی‌اش در این فصل لیگ برتر جزیره امتیاز از دست داده، با همان 16 امتیازی که داشت در رده هفتم جدول باقی ماند.

لیورپول
لیورپول

سرمربی آلمانی لیورپول یک هفته پس از شادی بی‌وقفه مقابل هواداران در آنفیلد، دوباره شرایطی ناخوشایند پیدا کرد، هضم این نتیجه اما برای یورگن کلوپ اصلا ممکن نبود. او که بعد از گلباران کردن رنجرز در اسکاتلند، من‌سیتی و وستهام را با دو برد یک بر صفر از پیش رو برداشته و دوباره به قامت یک مدعی درآمده بود، برابر تیم آخر جدول شکست خورد. آن هم شکستی که با وجود 75 درصد مالکیت توپ، کاملا سزاوارانه بود و شاگردان استیو کوپر بدشانس هم بودند که نتوانستند بیش از یک گل به تیم کلوپ بزنند.

قرمز های انفیلد بدترین شروع فصل در 10 سال اخیر را تجربه می‌کنند و مربی‌شان از همین حالا تیمش را از کورس قهرمانی دور می‌بینند و یورگن کلوپ اعلام کرد دیگر هیچ امیدی به قهرمانی نداریم.

جایگاه باورنکردنی در جدول لیگ برتر، مصدومان پرتعداد و کاهش شدید شانس قهرمانی، اینها عواملی است که باعث شده شنونده صحبت‌هایی غیرعادی از یورگن کلوپ باشیم.

این مربی آلمانی دقیقا هفت سال قبل به عنوان سرمربی لیورپول انتخاب شد و در فصل 17-2016 برای اولین بار به صورت کامل روی نیمکت این تیم حضور داشت. آنها این فصل پس از یازده بازی تنها 16 امتیاز به دست آورده‌اند و فاصله 11 امتیازی ( با یک بازی بیشتر) نسبت به آرسنال صدر نشین دارند، لیورپول در 5 دیدار خارج از خانه خود هرگز موفق به پیروزی نشده است،2 تساوی و 3 شکست برای یورگن کلوپ و شاگردانش در دیدار های خارج از خانه ثبت شده است.

کلوپ که افت‌و‌خیز زیادی با تیمش طی هفت سال گذشته تجربه کرده، حالا در آستانه چهارصدمین تجربه هدایت لیورپولی‌ها، اصلا از شرایط این تیم راضی نیست و باید هرچه زودتر فکری به حال اصلاح ایرادات قرمزها کند.

یورگن کلوپ، مربی لیورپول، در نشست خبری پس از بازی گفت: عملکرد تیم بد نبود ولی توجیهی برای نتیجه پایانی ندارم. ما چهار یا پنج شانس عالی گلزنی روی ضربات ایستگاهی داشتیم و همه را از دست دادیم و چنین موقعیت سوزی هایی را به یاد ندارم. باید حداقل یکی از آنها را گل می کردیم. این دیداری بود که باید راحت پیروز می شدیم ولی باختیم.

مصدومان زیادی داریم و با تعدادی محدود بازیکن باید هر سه روز یک بازی انجام دهیم. این کار را سخت می کند. شرایط همین است و باید با آن کنار بیاییم. باید مبارزه کنیم و این وضعیت را تعییر دهیم. ما حق ناامیدشدن نداریم.

نظر فندایک درباره نتایج تیم

ویرژیل فن دایک، مدافع لیورپول، معتقد است مشکل روانی نقش مهمی در نتایج ضعیف این تیم دارد.

فن دایک گفت:اعتماد به نفس مطمئناً موضوعی است که نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کند اما همه ما آدم هستیم و نیاز به اعتماد به نفس در لحظات خاص داریم. وقتی اعتماد به نفس بالایی نداشته باشید در چنین موقعیت‌هایی به مشکل می‌خورید.

او با اشاره به شرایط این تیم اظهار

داشت:همان‌طور که پیش از این گفتم، هر انسانی در هر کاری نیازی به کمی اعتماد به نفس دارد تا بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر شما در بالاترین سطح موفق به کسب پیروزی مانند سال‌های قبل که ما به آن عادت داشتیم نشوید، پس مطمئنا اعتماد به نفسی که دارید از دست می‌رود اما ما می‌دانیم که باید این شرایط را تغییر دهیم و برای ایجاد تغییر چاره‌ای جز این نداریم که به سختی تلاش کنیم.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بی ثباتی کلوپ و بحران در لیورپول
P