تحقیر شیاطین سرخ در دربی شهر منچستر

تحقیر شیاطین سرخ در دربی شهر منچستر

تحقیر شیاطین سرخ در دربی شهر منچستر

ــــ ــــ ــــ ـــــ ـــــ

 

منچسترسیتی در روزی تاریخی و فراموش نشدنی، در خانه با نتیجه 3-6 منچستریونایتد را مغلوب کرد.

دربی پرگل شهر منچستر یکی از شب‌های به یاد ماندنی تاریخ لیگ برتر را رقم زد. تا کنون هیچ دربی‌ای بین یونایتد و سیتی این تعداد گل نداشت.

6 گل سیتی در این بازی توسط دو نفر از ستاره‌های این تیم، ارلینگ هالند و فیل فودن به ثمر رسید که هر کدام سه گل برای تیم‌شان وارد دروازه حریف کردند.

عملکرد ضعیف بازیکنان منچستریونایتد در جریان شکست 6-3 مقابل منچسترسیتی باعث شده اریک تن‌هاخ و خریدهای تابستانی 220 میلیون پوندی‌اش با انتقادهایی مواجه شود.

عملکرد ضعیف مالاسیا در خط دفاعی شیاطین سرخ با انتقادهای زیادی مواجه شده‌اند.

روزنامه سان در یادداشتی به اشاره به عملکرد ضعیف مالاسیا می‌گوید;تن‌هاخ با دیدن عملکرد این بازیکن حتما از هزینه‌های تابستانی‌اش تاسف خورده است.

در طرف دیگر ماجرا متفاوت است و هواداران سیتی به شدت از خرید های این فصل خود خوشنود هستند یکی دیگر از خرید های خوب سیتی در بازار نقل انتقالات اکانجی سوئیسی است.

هواداران سیتی با ستایش از مانوئل آکانجی که امسال تابستان با قراردادی 15 میلیون پوندی از دورتموند به سیتی پیوست می‌گویند خرید ارزان‌ او نشان دهنده عملکرد درخشان تیم مدیریت باشگاه در بازار نقل و انتقالات است.

دیگر انتقاد هواداران منچستریونایتد نسبت به تن هاگ بازی نکردن دوباره کریستیانو رونالدو و نیمکت نشینی های پیاپی کاسیمیرو ستاره های سابق رئال مادرید است.

در حالی که هواداران یونایتد امیدوار به حضور او در نیمه دوم برای جبران نتیجه بودند، اما کریستیانو رونالدو تمام طول بازی روی نیمکت حرص خورده و شاهد درخشش ستاره های جوان رقیب مانند ارلینگ هالند و فیل فودن بود. روزگار به شکل تلخی برای یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال سپری می شود و شاید کریستیانو رونالدو برای اینکه ثابت کند هنوز تمام نشده، باید حدود 50 روز دیگر منتظر آغاز جام جهانی باشد.

یکی دیگر از انتقاد کارشناسان فوتبال انگلیس به نحوه بازی یونایتد و عدم استفاده از نیمکت بود.

تن هاگ به فوتبال سریع و حفظ مالکیت توپ اعتقاد دارد ولی شیاطین سرخ در مقابل سیتی هیچ شانسی برای حفظ توپ نداشتند. همین اصرار تن هاگ برای بازی کردن سبک مالکانه در مقابل تیمی مثل سیتی باعث شد سیتیزن‌ها عملا خود را مقابل ساده‌ترین حریفشان در این فصل ببینند.

نیمکت منچستر یونایتد امروز قوی‌تر از نیمکت سیتیزن‌ها بود. تن‌هاگ کریستیانو رونالدو، کاسمیرو،الانگا،لوک شاو،مارسیال و فرد را روی نیمکت در اختیار داشت ولی تعویض‌های او نتوانست گره‌ای از کار تیمش باز کند. رونالدو تا پایان بازی با تعجب و ناباوری مربی‌اش را نگاه می‌کرد که حتی حاضر نشد او را یک دقیقه به زمین بفرستد.

این بازی با رکوردهای قابل توجه دیگری هم همراه بود،به عنوان نمونه ارلینگ هالند به اولین فوتبالیستی تبدیل شد که در سه بازی خانگی پیاپی برای تیمش هت‌تریک کرد.

در پایان بازی‌های لیگ برتر وقتی یک بازیکن موفق به هت‌تریک می‌شود بر اساس رسمی قدیمی توپ مورد استفاده در مسابقه را به عنوان یادگاری به خانه می‌برد. اما در پایان بازی تصاویر تلویزیونی نشان می‌داد که فیل فودن که توپ بازی را در اختیار دارد یکی دیگر از توپهای مورد استفاده در جریان مسابقه را به ارلینگ هالند می‌دهد.

فودن در پایان مسابقه به شبکه اسکای که از او در این باره پرسید گفت:” هر کدام از ما یک توپ برداشتیم. اینطوری بهتر است، مگر نه؟”.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تحقیر شیاطین سرخ در دربی شهر منچستر
P