تست دوپینگ امیرحسین توخته مثبت شد

تست دوپینگ امیرحسین توخته مثبت شد

تست دوپینگ امیرحسین توخته مثبت شد

___ ___ ___ __ ___ ___

امیرحسین توخته یکی از بازیکنان خوب تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌ها و پس از آن قهرمانی جهان بود. این بازیکن در لیگ امسال نیز زیر نظر بهروز عطایی در باشگاه لبنیات هراز آمل توپ می‌زند و اتفاقا نمایش‌های خوبی را از خود ارائه داده است.

با شروع مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال ایران، کمیته مبارزه با دوپینگ به شکل دقیق و کاملاً با وسواس از بازیکنان حاضر در مسابقات تست دوپینگ گرفته و تقریباً در هفته اخیر هر روز این اتفاق رخ داده است.

در همین راستا، یکی از خبرگزاری‌های رسمی دولتی،اعلام کرد که تست دوپینگ امیرحسین توخته، بازیکن ملی‌پوش والیبال ایران، مثبت شده و او احتمالا تا دو سال محروم خواهد شد!.

صحبت های امیرحسین توخته

دوپینگ؟ واقعاً نمی‌دانم چه بگویم،به نظرم طرح این موضوعات درمورد من آن هم در شرایطی که درگیر رقابت‌های لیگ هستم کمی خنده‌دار به نظر می‌رسد.

فکر می‌کنم برخی از دوستان به دلیل بی‌اطلاعی از اخبار چنین موضوعاتی را مطرح می‌کنند تا شاید خودشان را نشان دهند،موضوع اصلاً به گونه‌ای نیست که در رسانه‌ها منتشر شده واقعیت این است که حدود 2 ماه پیش این خبر به من داده شد و من هم بلافاصله مدارک و مستنداتم را به فداسیون پزشکی و ورزشی تحویل دادم.

مثبت شدن تستم ربطی به روزهای اخیر ندارد و حدود 2 ماه پیش این اتفاق رخ داده. همان زمان هم اعتراض اولیه خودم را اعلام کردم و مدارکش را هم ارائه دادم. موضوع از این قرار است که به دلیل مشکل کلیوی که داشتم مجبور به استفاده از دارو بودم. این دارو زیر نظر پزشک متخصص مصرف شده و مسئولان فدراسیون پزشکی ورزشی هم این موضوع را تایید کردند.

6 ماه تا 2 سال محرومیت در انتظار توخته است!

فرزاد شارکی سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی درمورد مطرح شدن نام امیرحسین توخته و دوپینگی بودن این ملی‌پوش والیبال اظهار داشت: در شرایط کنونی نباید نام او مطرح می‌شد و اینکار به نوعی تخلف است، چون هنوز حکم وی نهایی نشده و در حد اتهام است،ما هم نباید در این خصوص اظهارنظر کنیم، اما عجیب است که این خبرها در رسانه ها منتشر می‌شود پرونده توخته در جریان است و هنوز به نتیجه نهایی نرسیده.

ماده‌ای که توخته استفاده کرده درمانی بود و مدارک مربوط به آن هم حدود دو ماه پیش ارائه شد. هفته آینده هم قرار است جلسه‌ دفاع آخر این بازیکن برگزار شود تا به نتیجه نهایی برسیم، موضوعی که الان می‌توان درمورد آن اظهارنظر کرد این است که طبق مدارک ارائه شده، ماده‌ای که توخته استفاده کرده درمانی، اما ممنوع بوده است.

تست اولیه دوپینگ توخته مثبت شده بود و دلیلش هم ممنوع بودن ماده مصرف شده بود،هفته آینده هم جلسه‌ای برگزار خواهد شد و با توجه به مدارکی که ارائه می‌شود، در مورد این بازیکن تصمیم‌گیری می‌شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که بعید به نظر می‌رسد توخته به صورت کامل تبرئه شود، چون به هر حال از ماده ممنوعه استفاده کرده.

اگر قرار بود وی 2 سال محروم شو،د در حدود 2 ماه قبل این حکم اجرا می‌شد، اما حالا قرار است جلسه دفاعیه برگزار شود. به صورت کلی برای چنین شرایطی بین 6 ماه تا 2 سال محرومیت برای ورزشکاران خاطی درنظر گرفته می‌شود. طبق روال ورزشکاران باید موادی که به آنها توصیه می‌شود را بررسی و سپس مصرف کنند که متاسفانه در ایران این اتفاق جدی گرفته نمی‌شود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تست دوپینگ امیرحسین توخته مثبت شد
P