تعویق لیگ برتر ایران

تعویق لیگ برتر ایران

رسمی؛ شروع لیگ برتر ایران به تعویق افتاد

تعویق لیگ برتر ایران – اعلام رسمی سازمان لیگ، برگزاری هفته نخست فصل جدید لیگ برتر به تعویق افتاد.

سرانجام پس از اخبار و شایعاتی که درباره تعویق مسابقات هفته اول لیگ بیست و سوم وجود داشت، این اخبار به واقعیت بدل شد و با دستور سازمان لیگ 8 مسابقه هفته اول رقابت‌ها در زمانی دیگر برگزار خواهد شد.

از دیدارهای هیجان انگیز روز اول هفته اول می‌توان به مصاف به گل‌گهر سیرجان و فولاد خوزستان، پرسپولیس مقابل آلومینیوم و دیدار هیجان انگیز تراکتور و سپاهان اشاره کرد، که قرار بود روز پنج شنبه هفته پیش رو برگزار شود.

تعداد زیادی از باشگاه‌های کشور در روزهای گذشته با ارسال درخواستی به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، خواستار تأخیر در برگزاری فصل جدید مسابقات لیگ برتر شده بودند و حتی مهدی تاج نیز روز گذشته در صحبت‌هایی که با خبرنگاران داشت، به صورت تلویحی از امکان پذیرش این موضوع خبر داده بود.

افزایش گرمای هوا در روزهای پایان هفته و بحث مربوط به حضور بانوان در استادیوم‌ها نیز مزید بر علت شد تا سازمان لیگ جلسات ویژه‌ای برای بررسی تعویق مسابقات و تأخیر در آغاز فصل بیست‌وسوم برگزار کند.

دو ستاره برایتون علاقمند به حضور در چلسی

صبح امروز بود که سخنگوی دولت با اشاره به گرمای بی‌سابقه هوا در روزهای جاری، اعلام کرد که به‌منظور حفظ سلامت شهروندان، هیئت دولت با پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در سراسر کشور موافقت کرده است.

حالا نیز سازمان لیگ با انتشار اطلاعیه‌ای، گمانه‌زنی‌های مربوط به تعویق مسابقات لیگ برتر و شروع فصل جدید را تأیید کرد تا بدین ترتیب شروع لیگ بیست‌وسوم به روزهای آینده موکول شود.

اطلاعیه سازمان لیگ

با استناد به اعلام سخنگوی محترم دولت مبنی بر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در سراسر کشور و نظر به قوانین بین المللی فوتبال صادره ازسوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مبنی بر پیروی از دستور العمل‌های بهداشت و درمان کشورها، به اطلاع می‌رساند تمامی رقابت‌های تحت پوشش و مدیریت سازمان لیگ فوتبال کشور در این دو روز لغو می‌شود.

نکته مهم دیگر این است که در متن اطلاعیه سازمان لیگ، تاریخی برای برگزاری هفته نخست و آغاز فصل جدید درنظر گرفته نشده است. در این بیانیه آمده است: «بر همین اساس تمامی رقابت‌های هفته نخست لیگ برتر فوتبال کشور فصل 1402-1403 نیز لغو و برنامه جدید مسابقات متعاقبا اعلام خواهد شد.

بازیکنان کارت بازی ندارند!

یکی از اتفاقات عجیب در فاصله کوتاه تا لیگ برتر صادر نشدن کارت‌های بازی نفرات تیم‌هاست.

اگرچه شروع لیگ برتر بیست و سوم به تعویق افتاده، اما اگر قرار بود مسابقات از روز پنجشنبه هفته جاری شروع شود، قطعا یک چالش دشوار در انتظار کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ و باشگاه‌ها بود.

با اینکه از مدت‌ها قبل اعلام شده بود که از روز پنجشنبه، 12 مرداد، لیگ برتر شروع می‌شود، اما اکثر باشگاه‌های لیگ برتری مدارک اعضای کادرفنی و اجرایی و پزشکی و بازیکنان خود را به کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ ارائه نکردند!

در فاصله دو روز تا تاریخ قبلی برای شروع لیگ برتر اکثر باشگاه‌های لیگ برتری مدارک خود را تحویل نداده بودند و کارت حضور در زمین نفرات آنها صادر نشده است!

اگرچه تعویق مسابقات لیگ برتر فرصت بیشتری در اختیار مدیران باشگاه‌ها برای تکمیل مدارک قرار می‌دهد، اما به هر ترتیب تاخیر زیاد در تحویل مدارک از سوی باشگاه‌ها یکی از اتفاقاتی است که می‌تواند مشکلاتی را در هفته اول لیگ به وجود بیاورد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعویق لیگ برتر ایران
P