تغییر ملیت ستاره اسپانیا

تصمیم جدید براهیم دیاز؛ پیشنهاد فدراسیون مراکش مورد موافقت ستاره رئال مادرید قرار گرفت!

براهیم دیاز، ستاره رئال مادرید، با گرفتن ملیت مراکشی قرار است برای تیم ملی فوتبال این کشور بازی کند.

رسانه «آس» با انتشار مطلبی اختصاصی از تصمیم قطعی و نهایی براهیم دیاز برای پوشیدن پیراهن تیم ملی مراکش خبر داد. پس از کش و قوس‌های فراوان و طی شدن مراحل قانونی لازم برای اخذ ملیت مراکشی، براهیم دیاز ستاره فصل جاری رئال مادرید، سرانجام تصمیم خود را گرفت و در عرصه ملی پیراهن شیرهای اطلس را به تن خواهد کرد. رسانه «آس» مدعی شده ولید رگراگی سرمربی موفق مراکش، برای 2 بازی ملی پیش رو برابر آنگولا و موریتانی ابراهیم عبدالقادر دیاز مشهور به براهیم دیاز را به تیم ملی دعوت خواهد کرد.

این یک اشتباه بزرگ است که اسپانیا دیاز را از دست می‌دهد. آن هم در حالی‌که این ستاره مدت زیادی منتظر دعوت از سمت کشور محل تولد خودش و پدر و مادرش بود اما این اتفاق رخ نداد و او درنهایت تصمیم به پیوستن به مراکش گرفت. کشوری که سال‌هاست به دنبال جذب او است، آنها پیش از جام جهانی 2018 هم چندین بار برای او تلاش کردند. مادربزرگ پدری این بازیکن در مراکش به دنیا آمده است.

تغییر ملیت ستاره اسپانیا

خشم براهیم از فدراسیون اسپانیا

براهیم دیاز دو درخواست ویژه از فدراسیون فوتبال اسپانیا در ماه گذشته داشت که هر دو رد شدند تا در نهایت او مراکش را انتخاب کند.

براهیم سرانجام تصمیم گرفت برای تیم ملی مراکش بازی کند. او که سال‌هاست در فوتبال درخشیده و چه با میلان و چه با پیراهن رئال بازی‌های خوبی به نمایش گذاشته، هرگز شانس حضور در تیم ملی اسپانیا را پیدا نکرد اما طبق ادعای رسانه‌های اسپانیایی او قرار بود برای دو بازی پیش روی لاروخا در فیفا دی ماه مارس دعوت شود.

براهیم منتظر یک تماس از لوئیز دلافوئنته بود اما مربی تیم ملی اسپانیا به او چیزی در مورد دعوت احتمالی اطلاع نداد. اطرافیان او در ماه گذشته خواهان جلسه با کادر فنی لاروخا بودند تا از احتمال دعوت وی مطلع شوند اما این درخواست توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا رد شد. هفته پیش نیز درخواست کردند که اگر براهیم در فهرست اسپانیاست، زودتر مطلع شوند که به این درخواست نیز پاسخ رد داده شد.

در نهایت براهیم خشمگین، تصمیم قطعی خود برای حضور در تیم ملی مراکش را گرفت. او دو هفته پیش به واسطه مادربزرگ پدری‌اش تابعیت مراکشی گرفته بود و حالا در فیفا دی مارس اولین بازی خود برای مراکش را انجام خواهد داد.

دلایل انتخاب مراکش

براهیم دیاز 24 ساله از پدری مراکشی و مادری اسپانیایی در مالاگا اسپانیا به دنیا آمد. این هافبک هجومی به مدت 5 سال، سابقه حضور در 3 رده سنی مختلف تیم‌های پایه اسپانیا را در کارنامه دارد. او پس از کسب تجربه در منچسترسیتی تابستان 2019 مورد توجه سران رئال مادرید قرار گرفت و برای کسب تجربه‌های بیشتر به میلان قرض داده شد. انجام 126 بازی برای میلان به ثمر رساندن 18 گل و کسب قهرمانی سری آ با هدایت پیولی، براهیم را به تجربه قابل توجهی رساند و رئالی‌ها تابستان 2023 او را به مادرید برگرداندند. براهیم در دوران درخشش خود در میلان هیچ‌گاه مورد توجه تیم ملی اسپانیا قرار نگرفت و تنها یک بار فرصت بازی با تیم بزرگسالان را به دست آورد.

پس از آن  لوئیس انریکه با وجود دعوت جوانان زیادی به تیم از براهیم صرف‌نظر کرد. درخشش و کسب قهرمانی در سری آ و رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان به همراه میلان از نظر لوئیس دلافوئنته هم برای دعوت شدن به تیم ملی اسپانیا کافی نبود. این مربی در المپیک توکیو از برایان خیل، مارکو آسنسیو، دنی اولمو، میکل اویارزابال، رافا میر و خاوی پوآدو و در لیگ ملت‌های اروپا از موراتا، اولمو، نیکو ویلیامس، خوسِلو، رودریگو مورِنو، آسنسیو و یرمی پینو برای فاز تهاجمی خود استفاده کرد تا 2  غیبت دردناک به انتظارهای طولانی و بیش از 2 سال و نیم براهیم برای حضور در تیم ملی اسپانیا اضافه شود. فدراسیون فوتبال اسپانیا حتی نیمی از تلاشی که برای جذب لامینه یامال به لاروخا از خود نشان داد را برای براهیم به کار نگرفت.

راه یافتن به ترکیب ثابت تیم ملی اسپانیا طی سال‌های گذشته سخت‌تر از قبل شده و ستاره‌های بزرگی به دلیل قرار نداشتن در شرایط مطلوب به راحتی از لیست خط خورده‌اند و ستاره‌های دیگری با وجود داشتن شرایط مناسب به تیم دعوت نشده‌اند. در چنین وضعیتی بازیکنانی همچون براهیم دیاز برای حضور ثابت در تیم ملی اسپانیا نیازمند درخشش مداوم و فوق‌العاده در تیم باشگاهی خود خواهند بود اما در طرف مقابل همه چیز متفاوت است. مراکشی‌ها ستاره‌هایی همچون دیاز را مانند سرمایه می‌دانند و حتی اگر این بازیکنان در بهترین شرایط خود نباشند، شانس زیادی برای حضور در ترکیب اصلی تیم خواهند داشت. به نظر می‌رسد با در نظر گرفتن تمام این جوانب، براهیم دیاز سرانجام تصمیم گرفت شیرهای اطلس را به عنوان تیم ملی خود انتخاب کند تا شاید داستانی جذاب را در سال‌های آینده ثبت کند.

صحبت های سرمربی تیم ملی اسپانیا

من به تصمیم او احترام می‌گذارم و هرکسی در تصمیم گیری آزاد است. برای من همیشه سه اصل برای انتخاب وجود دارد، یکی اینکه بازیکن بتواند برای تیم ملی اسپانیا بازی کند، دومی اینکه خودش بخواهد این کار را انجام دهد و سومی اینکه مربی او را انتخاب کند. مهمترین چیز عشق و علاقه خود بازیکن برای بازی در تیم ملی است، بدون خواسته یا تعهد اجباری، با حقوق و تعهدات برابر.

من با براهیم صحبت نکرده‌ام. به عنوان مربی تیم ملی یا از بازیکنی دعوت می‌کنم یا نمی‌کنم. بازیکن هم کاری که فکر می‌کند درست است را باید انجام دهد. مطمئنا من بیشتر از همه او را انتخاب کرده‌ام (در تیم‌های پایه). من از براهیم قدردانی می‌کنم و برای او بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. احترام کامل و مطلق.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P