تمدید بازیکنان اینتر

رسمی؛ قرارداد سه ستاره اینتر تمدید شد. ستاره ارمنی همچنان انتخاب شماره یک

فدریکو دیمارکو قراردادش را تا سال 2027 با اینترمیلان تمدید کرد. متئو دارمیان و هنریک مخیتاریان، دو ستاره اینترمیلان، قراردادشان را به ترتیب تا سال‌های 2025 و 2026 تمدید کردند.

متئو دارمیان رسما قرارداد جدیدی با اینتر امضا کرده و قرار است تا سال 2025 در اینتر بماند. این مدافع کناری 34 ساله در تابستان 2021 از پارما با قراردادی به ارزش 3.3 میلیون یورو به نراتزوری پیوست. او در 140 بازی 8 گل به ثمر رسانده و 10 پاس گل ارسال کرده است. گزارش‌ رسانه‌های ایتالیایی حاکی از آن است که دستمزد خالص دارمیان در قرارداد جدید برای هر فصل به 2.5 میلیون یورو رسیده است.

تمدید بازیکنان اینتر

بهترین تمدید از نگاه هواداران

اینتر خبری که هواداران منتظرش بودند را امروز تایید کرد. فدریکو دیمارکو قراردادش را تا 2027 تمدید کرد و حداقل چهار سال دیگر به نراتزوری متعهد خواهد ماند.

این مدافع چپ 26 ساله خود را به عنوان یک شروع کننده و بازیکن ثابت غیرقابل انکار در صدرنشین فعلی سری آ فوتبال ایتالیا معرفی کرده و در تیم ملی ایتالیا نیز جایگاه مطمئنی دارد. او با انجام 21 بازی در این فصل با زدن 3 گل و 5 پاس گل، نسبت به فصل گذشته، یک گام دیگر به جلو برداشته است. دیمارکو فصل قبل در رسیدن اینتر به فینال لیگ قهرمانان نقش اساسی داشت.

به این ترتیب در حالی که قرارداد او تا ژوئن 2026 اعتبار داشت، او تصمیم گرفت قرارداد خود را یک سال دیگر نیز تمدید کند. خبری خوش برای اینتری‌ها.

مخیتاریان همچنان در اوج

دورتموند یکی دیگر از پرورش‌ یافته‌هایش را به منچستریونایتد فروخت اما ستاره ارمنی در بازه زمانی خوب و دوران مناسبی را برای پیوستن یه یونایتد انتخاب نکرده بود و خیلی زود سرگردان یک خانه جدید برای بازگشت به دوران اوجش شد. جست‌وجوی مخیتاریان کارش را به حضور در آرسنال و پوشیدن پیراهن رم هم کشاند. سری‌آ ستاره سابق دورتموند را به فرم ایده‌آلش باز گرداند تا هنریک مخیتاریان مورد توجه نراتزروی قرار بگیرد؛ جایی که دوباره احساس خانه را به این بازیکن بخشیده است. همکاری آنها مثبت و روشن ارزیابی می‌شود و با چنین ذهنیتی آنها میز مذاکره را با یک توافق جذاب برای ادامه همکاری تا سال 2026 ترک کردند. مختیاریان در اینتر ماندنی شد و سرمربی تیم به ستاره ارمنی‌اش اطمینان دارد.

عملکرد هنریک مخیتاریان در دورتموند، شاختار دونتسک و حتی منچستریونایتد از نظر آماری بهتر از دوران او در اینترمیلان بوده است. بازیکنی که در دورتموند در 140 بازی 41 گل و 40 پاس گل را به ثبت رسانده بود و در دیگر تیم‌های هم از امیدهای گلزنی به شمار می‌رفت در 73 بازی با پیراهن نراتزوری فقط 7 گل و 7 پاس گل را به نام خودش ثبت کرده و از بازیکنان اینتر برای ایفای نقش مستقیم در گلزنی به شمار نمی‌رود. با این حال او کاملا مورد اعتماد کادر فنی تیم است و اینزاگی نقش دیگری را در 34 سالگی برای این بازیکن ارمنستانی تعریف می‌کند. ضمن اینکه او در اینتر برخلاف تیم‌های سابقش به قهرمانی‌های بزرگ نزدیک‌تر شده و با توجه به سن و سالش شاید ضروری باشد در یک مجموعه رو به موفقیت بماند و چند جام را به ویترین دوران حرفه‌ای خودش اضافه کند.

قرارداد او با اینتر در پایان این فصل به اتمام می‌رسید و ممکن بود در سن 34 سالگی راهی لیگ ترکیه یا حتی عربستان شود و در مجموع باز هم برای انتخاب یک خانه دائمی فوتبال به دردسر بیفتد. کادر فنی نراتزروی ترجیح داد این بازیکن با تجربه را در ترکیبش حفظ کند و پیشنهاد تمدید قرارداد تا سال 2026 را روی میز مدیر برنامه مخیتاریان گذاشت. از سیاق میخیتاریان پس از امضای این قرارداد می‌فهمیم علاقه بین او باشگاه 2 طرفه بوده و شوق زیادی برای فتح اسکودتو با اینزاگی دارد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P