توماس توخل عجله ای برای بازگشت به فوتبال ندارد

توماس توخل عجله ای برای بازگشت به فوتبال ندارد

توماس توخل عجله ای برای بازگشت به فوتبال ندارد

__ __ __ __ __ __

در اوایل فصل و پس از شکست چلسی مقابل دینامو زاگرب در لیگ قهرمانان اروپا بود که توماس توخل، سرمربی آلمانی پس از شروع ضعیف توسط مدیران چلسی اخراج شد. این اتفاق در حالی رخ داد که این سرمربی در طی 19 ماه سه عنوان قهرمانی از جمله لیگ قهرمانان اروپا و دو نایب قهرمانی جام های داخلی انگلیس را کسب کرده بود، اما مدیران کم طاقت چلسی تمایلی به ادامه همکاری با توماس توخل نشان ندادند و گراهام پاتر جایگزین این سرمربی شد.

حالا این سرمربی آلمانی در جدیدترین مصاحبه اش مدعی شد هر روز عاشق شغلش در این باشگاه انگلیسی بوده است.

توخل
توخل

حالا این سرمربی آلمانی در جدیدترین مصاحبه اش مدعی شد هر روز عاشق شغلش در این باشگاه انگلیسی بوده است و دوری از فوتبال برای او سخت است اما توخل گفت;برخی از باشگاه های اروپایی با مدیر برنامه من در مورد شروع همکاری تماس گرفته اند، اما من و او با هم توافق کردیم که در این 18 روز اخیر من که برای استراحت راهی هند شده ام، با من در مورد پیشنهادهایم تماسی نگیرد.

توماس توخل 49 ساله بعد از جدایی از چلسی  در مدت اخیر، به مدت سه هفته برای طی کردن یک دوره طب سنتی مخصوص به هند سفر کرده و این دوره نوعی درمان خاص بوده که هدف آن ایجاد تعادل ذهن، بدن و روح انسان است.

توخل ادامه داد:پس از مدت طولانی حضور مکرر و جدی در دنیای مربیگری، بالاخره امکان کمی استراحت برای من به وجود آمده بود، بنابراین من به اینجا آمدم و تجربه من در هند تا امروز که فوق العاده بوده است. حالا من احساس انرژی و آرامش بیشتری می کنم. من این دوره را به همه کسانی که می خواهند شرایط جسمانی و ذهنی را بهتر کنند، توصیه می کنم.

باشگاه سویا نیز خیلی زود دست به اقدامی مشابه چلسی زده و بعد از عملکرد ضعیف این تیم در هفته های ابتدایی، با خولن لوپتگی قطع همکاری کرد، نشریه بیلد در گزارشی مدعی شد باشگاه سویا قبل از توافق و به خدمت گرفتن خورخه سامپائولی، برای جذب توماس توخل اقدام کرده و البته به نتیجه نرسیده است. به نظر می رسد این سرمربی آلمانی و باتجربه به دنبال چالشی بزرگ تر و حضور روی نیمکت تیمی نامدار است و سویا قادر به برآورده کردن انتظارت توماس توخل نبوده است.

گزارش‌ها حاکی از این بوده است که لورکوزن نیز توماس توخل را به عنوان جانشین سیوانه در نظر گرفته بوده است. سرمربی آلمانی که از چلسی اخراج شده و بدون تیم بود حاظر به نشستن روی نیمکت لورکوزن نشد و توماس توخل پیشنهاد لورکوزن را به مانند سویا رد کرد.

توماس توخل درباره حضورش در چلسی گفت:

فتح لیگ قهرمانان در اولین فصل حضور در چلسی؟ تیم در شرایط و سطحی بود که هرگز انتظار بردن چنین جامی را نداشتید و ما اصلا تیمی در قامت مدعی فتح لیگ قهرمانان نبودیم. زمانی که من به باشگاه پیوستم چلسی در رده نهم جدول لیگ برتر قرار داشت، بنابراین حتی کسب سهمیه و راهیابی به لیگ قهرمانان نیز یک دستاورد برای چلسی محسوب می شد.

من هر روز کارم در باشگاه چلسی را دوست داشتم. برای من این دوره خیلی زود به پایان رسید میتوانستیم با کمک یکدیگر دوباره چلسی را به موفقیت برسانیم،اما شرایط از دست من خارج بود و این همان چیزی است که شما هنگام توافق با یک تیم از آن مطلع هستید.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توماس توخل عجله ای برای بازگشت به فوتبال ندارد
P