تیم ملی ایران و حاشیه های تمام نشدنی

تیم ملی ایران و حاشیه های تمام نشدنی

درحالی کشورهای حاضر در رقابت های جام جهانی اردوهای خود را آغاز کرده و بازی های دوستانه خود را معین کرده اند تیم ملی کشورمان شاید بلاتکلیف ترین و بی برنامه ترین تیم حاضر در این رقابت هاست که حتی ارودوی خود را به تازگی برپا کرده است.پس لغو بازی ایران برابر کانادا حال این تیم به سراغ اروگوئه رفته است تا با دست خالی وارد این رقابت ها نشود!

در این مورد کامرانی فر دبیرکل فدراسیون فوتبال بیان کرد: در پی لغو بازی با کانادا به دلایل سیاسی، فدراسیون فوتبال ایران تلاش کرد تا رقیب مناسبی برای آماده شدن برای جام جهانی 2022 قطر پیدا کند و با چند کشور از جمله پاراگوئه و سنگال مذاکره کرد.

وی افزود: حتی سنگال هم قرار بود برای بازی دوستانه به تهران برود اما موفق نشدند.

کامرانی فر گفت: با توجه به لغو بازی اروگوئه و مکزیک، ایران با اروگوئه مذاکره کرد و دو تیم در 11 یا 12 ژوئن به مصاف هم خواهند رفت.

پیش از این، دراگان اسکوچیچ، مدیر تیم ملی، از فدراسیون فوتبال ایران به دلیل آنچه بی‌برنامه‌ریزی برای برگزاری اردوی تدارکاتی و بازی‌های دوستانه چند ماه پیش از جام جهانی 2022 خوانده بود، انتقاد کرده بود.

در همین حال سردار آزمون ملی پوش ایرانی تیم ملی را آشفته ترین تیم ملی جهان توصیف کرد. آزمون این نظر را در استوری خود در صفحه اینستاگرام خود بیان کرد.

واکنش تند اسکوچیچ به اقدام مجیدی؛ ۵ بازیکن استقلال از تیم ملی خط خوردند

واکنش اسکوچیچ به فرهاد مجیدی
واکنش اسکوچیچ به فرهاد مجیدی

 

از طرف دیگر خبر می رسد که پنج بازیکن استقلالی دعوت‌شده به تیم ملی کشورمان، حق شرکت در اردوی تیم ملی و تمرینات شاگردان اسکوچیچ را نخواهند داشت.

پس از توافق میان مسئولان استقلال و تیم ملی ایران، پنج بازیکن ملی‌پوش دعوت شده استقلال به اردوی تیم ملی روز گذشته (دوشنبه) اردوی تیم ملی را ترک کردند تا در جشن قهرمانی آبی‌ها در لیگ بیست‌ویکم شرکت نماید.

و این مورد به گونه ای صورت گرفته است که بر خلاف توافق طرفین بود، بازی کردن همه ملی‌پوشان استقلال بود و این موضوع، ناراحتی کادر فنی تیم ملی را دربر داشت.

با اعلام حمید استیلی مدیر تیم ملی ایران، دراگان اسکوچیچ تصمیم گرفته است تا هر پنج بازیکن تیم استقلال را از اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان خط بزند. پس در این صورت  سیدحسین حسینی، عارف غلامی، صالح حردانی، امیرحسین حسین‌زاده و مهدی مهدی‌پور، جایی در اردوی خرداد ماه تیم ملی کشورمان نخواهند داشت.

پاسخ تند علی کریمی به درخواست دوباره برای ریاست فدراسیون؛ با لیموزین هم دنبالم بیایند قبول نمی‌کنم/ آقایان پرسپولیسی یادشان رفته با من چه کار کردند؟

 

در همین گیر و دار بود که خبر محرومیت و برکناری عزیزی خادم به گوش رسید و فدراسیون فوتبال باز به سراغ علی کریمی اسطوره فوتبال کشورمان رفت تا این عنوان را به او بدهد ولی علی کریمی با پاسخی تند جواب این درخواست را داد.

امروز مجمع فدراسیون فوتبال برای رسیدگی به برکناری احتمالی چهار عضو هیأت رئیسه، تعیین تکلیف وضعیت خزانه‌داری، حسابرسی سالانه و… برگزار می‌شود. که امید می رود تصمیماتی که در این جلسه گرفته می شود به نفع فوتبال کشورمان باشد. علی کریمی که در دوره قبل به عنوان فوتبالی ترین نامزد ریاست فدراسیون در این مجمع شرکت کرده بود حالا در جواب به شایعه بازگشت دوباره‌اش به موضوعات قابل تأملی و خوبی اشاره می‌کند.

از آن تصمیم‌تان پشیمان هستید؟

به هیچ عنوان، من اصلاً از تصمیمی آن روز گرفتم پشیمان نیستم زیرا زمانی که نامزد شدم هدفم فقط خدمت و ایجاد یک فضای پاک و تمیز در فوتبال کشور بود. اما خودتان دیدید که از آن تعداد ۷۰-۸۰ نفره فقط ۹ نفر به منی که داخل این فوتبال بوده ام رأی دادند. اما با این شرایط نیز به تصمیم‌ آنها در آن روز احترام گذاشتم و الان انتظار دارم آنقدر مرد باشند که بابت شرایط به وجود آمده این روزهای فوتبال کشور از مردم عذرخواهی کنند.

اساسنامه‌ فعلی مرجع تصمیم‌گیری است؟

این مورد درست است که فدراسیون فوتبال ایران از فیفا برای تغییر و گرفتن مصوبه جدید از مجلس و تصویب نهایی اساسنامه‌اش مهلت گرفته است ، اما هنوز درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال شک و شبهات زیادی وجود دارد. تعدادی می‌گویند که فیفا اساسنامه اش را تصویب کرده است. از طرف دیگر هیأت رئیسه فعلی فدراسیون بر این موضوع اصرار دارد که عزیزی‌خادم برخلاف ادعاهایش موفق به گرفتن مصوبه فیفا برای اساسنامه را نشده است. با تمام این شرایط و گفته ها نمایندگان فیفا اساسنامه فعلی را مرجع تصمیم‌گیری خود قرار می‌دهند.

آیا امکان دارد شما را در قامت رئیس فدراسیون ببینیم؟

نظر خودتان چیست؟ همه علی کریمی را می شناسند و می دانند که امکان ندارد این اتفاق بیوفتد ، در آن روز حتی پرسپولیسی ها که من را اسطوره باشگاه معرفی میکنند به من رای ندادند و من همان روز فاتحه فوتبال را خواندم حالا هم اگر با تشریفات خاصی و با لیموزین هم دنبال من بیایند هرگز این پست را نخواهم پذیرفت!

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم ملی ایران و حاشیه های تمام نشدنی
P