تیم ملی والیبال ایران از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند

تیم ملی والیبال ایران از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند

تیم ملی والیبال ایران از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند

__ __ __ __ __ __ __ __

 

تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۲ مقابل تیم  لهستان شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران
تیم ملی والیبال ایران

دو تیم در رقابتی مهم و نفس گیر از مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت های ۲۰۲۲ در ساعت ۲۳:۳۰ روز پنج شنبه در شهر بولونیا ایتالیا به مصاف هم رفتند، تیم ملی والیبال کشورمان در این بازی با نتیجه ۳ بر۲ به حریف لهستانی خود باخت و از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند و در رده هفتم این دوره از مسابقات لیگ ملت های والیبال قرار گرفت.

لهستانی‌ها که در دو دیدار گذشته المپیک و مرحله اول لیگ ملت‌ها به ایران باخته بود، برای انتقام با انگیزه متفاوتی وارد میدان شد و هر چند شاگردان بهروز عطایی تلاش زیادی کردند اما در نهایت این تیم اروپایی بود که به برتری رسید و راهی مرحله بعد شد.

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب اولیه میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور برابر لهستان ظاهر شد. حضور تماشاگران پرشور ایرانی باعث افزایش جذابیت این رقابت شده بود.

تیم ملی والیبال ایران در ست اول، بازی را خوب شروع کرد؛ اولین امتیاز ایران توسط امیرحسین اسفندیار با دفاع اسپک بارتوژ کورک، کاپیتان تیم ملی لهستان به دست آمد. اما در اواسط و انتهای این ست، بازیکنان ایران پر اشتباه ظاهر شده و نتوانستند ست را به نام خود کنند تا ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ نتیجه را به لهستان واگذار کند.

تیم ملی ایران در پایان ست نخست 10 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. تیم ملی لهستان هم 13 امتیاز از حمله، یک امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 9 امتیاز از اشتباهات  ایران به دست آوردند.

در ست دوم،  لهستان شروع بهتری داشت ولی حملات و سرویس‌های قوی بازیکنان ایران، برتری را در امتیاز 12 بر 11 به شاگردان عطایی داد، دو تیم  تا أواخر ست  پایاپای پیش رفته اما والیبالیست‌های ایران تیم برتر میدان بودند و موفق شدند به کمک استفاده از اشتباهات لهستان، ست دوم را به نام خود کنند.تیم والیبال ایران در این ست با  امتیاز سرویس بدون بازگشت عبادی پور با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسید تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

 

تیم ملی والیبال ایران در ست سوم این رقابت‌، اشتباهات زیادی داشت  و نتوانست لهستان را شکست دهد و با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ شکست خورد تا نتیجه ۲ بر یک به سود لهستان شود.

 

در ست چهارم این مسابقه، والیبال ایران بازی را طوفانی شروع کرد و با بازگشت بازیکنان اصلی به میدان درهمان اوایل بازی  ۱۷ بر ۱۰  از لهستان پیش  افتاد.  در ادامه ست چهارم، بلندقامتان والیبال ایران تیم برتر میدان بوده و توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی برسند تا دو تیم ایران و لهستان در ست شماری برابر دو شوند.

 

ست پنجم این مسابقه با حساسیت بسیار بالایی آغاز شد چرا که هر تیم در صورت پیروزی می توانست به جمع چهار تیم برتر لیگ ملت‌های والیبال راه پیدا کند. این ست  با 4 امتیاز متوالی لهستان آغاز شد و نخستین امتیاز ایران را مرتضی شریفی گرفت . در ادامه، تیم والیبال لهستان تیم برتر میدان بود و توانست با نتیجه ۱۵ بر ۷ ایران را شکست دهد تا به جمع چهار تیم برتر لیگ ملت‌های والیبال راه پیدا کند.

 

در نهایت لهستانی ها در شبی که همه قوای خود را به این بازی آورده بودند با درخشش کمیل سیمنوک که در بازی قبلی حضوری کمرنگ داشت، به سختی موفق به عبور از سد تیم ایران شدند. ایران در این بازی نیز با حمایت پرشور تماشاگران مثل بازی‌های قبلی خوش درخشید و تنها در ست پنجم بود که چوب کم تجربگی و ناهماهنگی و تجربه بیشتر حریف را خورد و بازی را واگذار کرد.

 

پیش از این رسانه‌های لهستانی دیدار ایران و لهستان را به عنوان یکی از جذاب ترین مسابقات مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال نامیده بودند. ایران یکی از دو تیمی بود که در مرحله مقدماتی، لهستان را جلوی چشمان حدود ۱۰ هزارتماشاگر این کشور شکست داده بود.

 

در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها، تیم ملی والیبال ایتالیا با فرانسه و تیم ملی والیبال آمریکا با لهستان بازی خواهند کرد.

 

 

 

 

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند
P