جام قهرمانی از دستان شمسایی و شاگردانش لیز خورد

جام قهرمانی از دستان شمسایی و شاگردانش لیز خورد

جام قهرمانی از دستان شمسایی و شاگردانش لیز خورد

__ __ __ __ __ __ __ __

فینال مسابقبات آسیا
فینال مسابقبات آسیا

تیم ملی فوتسال ژاپن با گرفتن انتقام فینال دوره قبلی جام ملت های فوتسال آسیا، برای چهارمین بار جام قهرمانی را بالای سر برد.

فینال شانزدهمین دوره جام ملت‌های فوتسال آسیا در حالی رقم خورد که از قبل پیشبینی میشد.

ژاپن

با 9 دوره حضور در فینال و کسب 3 عنوان قهرمانی، دومین قدرت برتر فوتسال آسیا به شمار می رود.

ایران

تیم ملی فوتسال ایران
تیم ملی فوتسال ایران

قهرمان 12 دوره فوتسال آسیا برای چهاردهمین بار در دیدار پایانی این جام که کویت میزبانش بود حضور پیدا کرد تا برای قهرمانی شماره 13 با ژاپن دیدار کند.

 

شاگردان وحید شمسایی که پس از صدرنشینی در گروه C جام ملت‌های آسیا و سه برد مقابل تیم‌های اندونزی، چین تایپه و لبنان به مرحله حذفی رسیده بودند و در ادامه نیز برابر تیم‌های ویتنام و تایلند به برتری دست یافتند، اما در جدال قهرمانی آسیا با ژاپن، با سه اشتباه، سه گل دریافت کردند و مغلوب شدند.

تیم ملی ایران در دیدار های گذشته خود موفق به زدن 37 گل شده بود و بیشترین گل زده را با میانگین 7.4 گل در هر بازی را در اختیار داشت اما مقابل ژاپن مهاجم تیم ملی شب خوبی را نداشتند

تیم ملی فوتسال ایران در حالی سه بر دو مغلوب ژاپن در فینال جام ملت‌های آسیا شد که پیش از فینال تنها دو گل خورده بود.

ژاپنی ها که گل اول را دریافت کرده بودند در ادامه توانستند دروازه ایران را سه بار متوالی باز کنند و با یک مقاومت جانانانه در نهایت سه بر دو ایران را شکست دهند. آنها با این پیروزی برای اولین بار در تاریخ توانستند ایران را در وقت های قانونی فینال شکست داده و چهارمین قهرمانی خود را جشن بگیرند.

سامورایی ها در 7 تقابل قبلی خود با ایران در فینال آسیا، تنها یک بار موفق به کسب پیروزی 2014 در ضربات پنالتی و بالا بردن جام در حضور قدرت اول قاره شده بود. این تیم در دوره قبلی هم حریف ایران در فینال بود و مقابل شاگردان ناظم الشریعه با 4 گل مغلوب شده بود.

برترین های ایران در جام

حسین طیبی، کاپیتان تیم ملی ایران که عملکرد بسیار خوبی داشت و در 6 بازی 10 گل به ثمر رساند جایزه بهترین گلزن مسابقات را به خود اختصاص داد تا برای سومین بار در تاریخ آقای گل جام ملت‌های آسیا لقب بگیرد.

مسلم اولاد قباد، دیگر ایرانی حاضر در بین برترین های جام ملت های فوتسال آسیا 2022 بود. مسلم اولاد قباد دو گل در مرحله گروهی زد و در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی نیز به ترتیب یک و دو بار گلزنی کرد. اولاد قباد که در دیدار فینال هم نمایش خوبی داشت جایزه ارزشمندترین بازیکن این دوره را دریافت کرد.

در شرایطی که پیش از دیدار پایانی سعید مومنی، نامزد اصلی دریافت جایزه بهترین دروازه بان جام بود، کوروموتو با درخشش مقابل ایران این جایزه را در نهایت به خود اختصاص داد. دروازه بان 36 ساله برزیلی تیم ملی ژاپن در دیدار پایانی، یک تنه مقابل مهاجمان آماده ایران ایستاد و توانست بارها دروازه تیمش را نجات دهد. او در پایان جایزه بهترین دروازه بان جام را به دست اورد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جام قهرمانی از دستان شمسایی و شاگردانش لیز خورد
P