جانشین کلوپ مشخص شد

توافق نهایی لیورپول و فاینورد؛ جانشین کلوپ از هلند می آید!

فابریتزیو رومانو و چند خبرنگار معتبر اعلام کردند لیورپول و فاینورد بر ‏سر انتقال آرنه اسلوت و نشستن او روی نیمکت لیورپول به توافق ‏نهایی رسیدند.‏

در روزهای گذشته نام آرنه اسلوت، سرمربی ‏فاینورد، به شکلی ناگهانی و غیرمنتظره به عنوان گزینه اول لیرپول ‏برای جانشینی یورگن کلوپ مطرح شد. ‏

خیلی زود مشخص شد که این انتقال نزدیک به قطعی شدن است و ‏خود اسلوت به صورت تلویحی گفت که سرمربی لیورپول خواهد شد ‏هر چند اعلام کرد مذاکره دو باشگاه ادامه دارد.

بعد از اعلام خداحافظی یورگن کلوپ ابتدا نام ژابی آلونسو به عنوان ‏گزینه اول باشگاه اعلام شد. ولی آلونسو به صراحت گفت که ‏می‌خواهد دست کم فصل آینده را روی نیمکت بایر لورکوزن بنشیند.‏ روبن آموریم، سرمربی اسپورتینگ، دیگر گزینه مد نظر لیورپولی‌ها بود ‏ولی در روزهای گذشته مشخص شد که لیورپول او را از فهرست خارج ‏کرده و بعد نام اسلوت به عنوان گزینه اصلی مطرح شد. در ساعت‌های گذشته برخی رسانه‌ها گفتند که تنها مانع بر سر قطعی ‏شدن انتقال اسلوت، اختلاف دو باشگاه بر سر مبلغ این انتقال است. ‏گفته می‌شد که لیورپول پیشنهادی 10 میلیون یورویی داده ولی ‏فاینورد حاضر نیست از مبلغ مد نظر خود 15 میلیون یورو کوتاه بیاید.

جانشین کلوپ مشخص شد

صحبت های اسلوت

آرنه اسلوت، سرمربی فاینورد، تایید کرد که به لیورپول رفته و جانشین ‏یورگن کلوپ خواهد شد.

چند ماه شایعه و گمانه‌زنی درباره جانشین ‏یورگن کلوپ در لیورپول بالاخره به پایان رسید و گزینه‌ای که در ‏روزهای اخیر از او به‌عنوان گزینه اصلی لیورپول یاد می‌شد تایید کرد ‏که به‌زودی سکان هدایت این تیم را به عهده می‌گیرد. ‏آرنه اسلوت، سرمربی فعلی فاینورد، تایید کرد که دوست دارد به ‏لیورپول برود و مذاکرات بین او و باشگاه در حال حاضر در جریان ‏است. اسلوت برای اینکه خیال همه را راحت کند گفت اطمینان دارد ‏که سرمربی بعدی لیورپول او خواهد بود.

ژاوی در بارسلونا ماندنی شد

این مربی هلندی که با شبکه ای‌اس‌پی‌ان گفت‌وگو می‌کرد گفت: “می‌توانم این را بگویم که دو باشگاه در حال مذاکره هستند و من در ‏اتاق انتظارم. ولی برای خودم روشن است که دوست دارم به لیورپول ‏بروم. من حالا منتظر توافق نهایی دو باشگاه هستم ولی اطمینان ‏دارم که کار تمام خواهد شد. در حال حاضر دو باشگاه در حال ‏چانه‌زنی هستند و من به‌عنوان چهره اصلی این ماجرا باید به این ‏احترام بگذارم. در روزهای آینده همه چیز روشن‌تر خواهد شد.

اسلوت که از سال 2021 هدایت فاینورد را بر عهده گرفته با این تیم ‏چند جام قهرمانی به دست آورده است. پیش از این از او به‌عنوان ‏گزینه هدایت لیدز یاد می‌شد ولی در روزهای اخیر نام لیورپول به ‏عنوان خواهان این مربی هلندی مطرح شد.

آشنایی با سرمربی هلندی

اسلوت در تابستان 2021 آلکمار را ترک کرد و در فاینورد جانشین ‏دیک ادووکات شد. او فاینوردی را تحویل ‏گرفت که فصل قبل در لیگ ‏هلند پنجم شده بود، با 29 امتیاز کمتر از ‏آژاکس قهرمان. در فصل ‏اول او پشت سر آژاکس اریک تن‌هاخ و ‏آیندهوون مقام سوم را به ‏دست آورد ولی موفق به کسب جایزه ‏رینوس میشل به‌عنوان بهترین ‏مربی فصل هلند شد. آنها برای اولین‌بار در تاریخ‌شان به فینال لیگ ‏کنفرانس اروپا رسیدند و مقابل رم ژوزه ‏مورینیو 1-0 شکست خوردند ‏هر چند تیم بهتر میدان بودند‎.

فاینورد که تابستان گذشته چند بازیکن اصلی خود را از دست داد ‌‏امسال به یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا رسید اما در این مرحله مقابل رم ‌‏حذف شد. در لیگ هم فاینورد درحالی‌که چهار هفته به پایان ‌‏باقی‌مانده با 9 امتیاز کمتر نسبت به آیندهوون در رتبه دوم قرار دارد. ‏

اسلوت انگلیسی را روان و سلیس صحبت می‌کند و شخصیتی ‏خونگرم با روابط عمومی بالا دارد. همه چیز در مسیری قرار گرفته که ‏به نظر می‌رسد آرنه اسلوت، بر ‏خلاف انتظار، می‌تواند خیلی سریع ‏جای خالی یورگن کلوپ‎ ‎را پر کرده ‏و به مرور به شخصیتی جذاب و ‏محبوب مثل او تبدیل شود.‏

اسلوت، نسخه هلندی کلوپ!

سرمربی فصل اینده تیم لیورپول، شباهت‌های زیادی به یورگن کلوپ سرمربی فعلی این تیم دارد.

اسلوت را می‌توان شخصی نامید که فراتر از داشته‌هایش نتیجه می‌گیرد و می‌تواند در تیمش جرقه یک تحول بزرگ را بزند. او از جهات زیادی به یورگن کلوپ شباهت دارد. باهوش است،دفوتبال تهاجمی و پرس از بالا علاقه‌مند نشان می‌دهد، در آموزش تواناست، از دستیاران ماهر بهره می‌برد، به لطف بذله‌گویی ارتباط خوبی با رسانه‌ها می‌سازد و بسیار جاه‌طلب است. او به تدریج توانست نفوذش در نقل و انتقالات فاینورد را پررنگ‌تر کند.اسلوت مثل کلوپ بازیکن چندان معتبری نبود. یک هافبک شماره 10 سبک قدیم و کند به نظر می‌رسید که در باشگاه‌های متوسطی مثل زوله، ناک بردا و اسپارتا روتردام بازی می‌کرد.!

اسلوت بعد از خداحافظی از فوتبال در سال 2013 به دنبال تحصیل رفت اما در ادامه با برادرش جاکو که مربی تیم‌های پایه بود، یک شرکت فروش بازوبندهای کاپیتانی ساخت.علاقه به مربیگری به تدریج در او بیشتر شد و در نهایت تبدیل به یک سرمربی موفق در قاره اروپا شد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P