جدال نقل و انتقالاتی بارسلونا و چلسی برای پدیده 18 ساله

جدال نقل و انتقالاتی بارسلونا و چلسی برای پدیده 18 ساله

جدال نقل و انتقالاتی بارسلونا و چلسی برای پدیده 18 ساله

___ ___ ___ ___

یوسفا موکوکو، پدیده جوان و 18 ساله باشگاه دورتموند به عنوان یکی از هیجان‌ انگیزترین استعدادهای اروپا یاد می‌شود، دو باشگاه چلسی و بارسلونا در کنار بایرن مونیخ به دنبال به خدمت گرفتن این بازیکن خواهند بود.

یوسفا موکوکو  پس از بازی مقابل تیم ملی ژاپن در جام جهانی قطر تبدیل به جوان ترین بازیکن تاریخ تیم ملی المان تبدیل شد که در یکی از رقابت‌های جام جهانی تا به حال به میدان رفته است، موکوکو، پیش از این سابقه بازی برای تیم ملی زیر 21 ساله‌های آلمان را داشته و شش گل در پنج بازی به ثمر رسانده است اما تا به حال در تیم بزرگسالان به میدان نرفته بود.

مهاجم نوک دورتموندی ها که در ماه گذشته وارد سن 18 سالگی شد، در دو سال است که در تیم اصلیِ دورتموند حضور دارد و فوتبالیستی بسیار بااستعداد تلقی می‌شود، یوسف در آینده‌ای نزدیک می‌تواند به یکی از پردرآمدترین بازیکنان شاغل در بوندسلیگا تبدیل شود.

یوسفا موکوکو متولد کشور کامرون است و خانواده‌اش از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند و از این رو آنها به درآمدِ پسرشان از فوتبال چشم بسته‌اند.

او هفت سال است در عضویت باشگاه دورتموند قرار دارد،عجیب اینکه او تنها تا پایان فصل قرارداد دارد و هنوز خبری از تمدید قراردادش نیست، موکوکو و ایجنتش در قرارداد جدید با باشگاه دورتمند درخواست دستمزدی 8 میلیون یورویی کرده اند درخواستی که ابتدا از سوی باشگاه دورتمند رد شد اما باشگاه دورتمند حاظر به جدایی این استعداد درخشان به صورت ازاد نیست و اگر این پیشنهاد را قبول کند او در کنار متس هوملس و امره جان به پردرآمدترین بازیکنِ زنبورها تبدیل خواهد شد.

طبق ادعای بیلد آلمان موکوکو از تصمیم خود کوتاه نیامده است و تمام پیشنهادات تمدید قرار داد باشگاه دورتمند(پیشنهاد6 میلیونی) را رد کرده و قصد جدایی در پایان فصل را دارد اما دورتموند که از تمدید قرارداد موکوکو ناامید شده، اصرار به فروش او در زمستان دارد تا از این ناحیه سود کند در حالی که از چند تیم لیگ برتری از جمله باشگاه چلسی به عنوان مقصد بعدی موکوکو نام برده شده، دیاریو اسپورت ادعا می کند که تمایل خود او بازی برای بارسلوناست و مدیران بارسا نیزاز این قضیه مطلعند، با این حال بارسا برای جذب موکوکو تردید دارد.

بارسلونا به مدیر برنامه های موکوکو اطلاع داده است که در زمستان توان خرید او را ندارند و باید فشار باشگاه برای جدایی را تحمل کند، بارسلونا همچنین به موکوکو اطلاع داده است که نمی تواند دستمزد بالایی به او بدهد چرا که با مشکل فرپلی مالی روبرو است بارسا همچنین به موکوکو تضمین حضور در ترکیب ثابت را هم نخواهد داد چرا که همین حالا با روبرت لواندوفسکی، آنسو فاتی، رافینیا، دمبله و فران تورس، ترتفیک شدیدی در خط حمله وجود دارد.

اما باشگاه چلسی در حال بررسی امضای قرارداد با یوسوفا موکوکو مهاجم 18 ساله و آلمانی تیم دورتموند است،چلسی پیش از موعد در حال کار برای انتقال این بازیکن در تابستان بود اما ممکن هست آنها راهی پیدا کنند تا این مهاجم را در ژانویه به خدمت بگیرند.

پیش از مصدومیت برویا آنها برای انتقال موکوکو در تابستان پیشرفت کرده بودند،اما با توجه به مصدومیت برویا و عملکرد ضعیف اوبامیانگ چسب خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن در زمستان است و صورتی که موکوکو تمدید نکند ممکن هست دورتموند این باشگاه آلمانی برای فروش این بازیکن در ژانویه وسوسه شود و شانس چلسی برای جذب این استعداد افزایش پیدا خواهد کرد.

صحبت های موکوکو درباره تمدید قرار داد و پیشنهاد ها

آمدن پیشنهاد های بزرگ برای من طبیعی است، من همیشه در زمین مسابقه بهترین عملکرد خود را نشان میدهم تا یک بازیکن بزرگ‌ شوم،اما تمام تمرکزم روی نیم فصل دوم و دورتمند است هیچ بازیکنی از این باشگاه بزرگ‌تر نیست، من هرگز از این باشگاه بزرگ‌تر نخواهم بود و در آخر فقط عضو کوچکی از آن هستم.

دورتمند پیشنهادی را برای تمدید قرارداد او ارائه کرده و موکوکو می‌گوید در حال بررسی شرایط از نظر ورزشی است: من هفت سال است که اینجا هستم و دوست دارم فوتبالم را در اینجا ادامه دهم من اعتماد کامل کادر فنی را دارم، دوستان زیادی در اینجا دارم، محیط را می‌شناسم و واقعا راحت هستم.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدال نقل و انتقالاتی بارسلونا و چلسی برای پدیده 18 ساله
P