جدایی احتمالی سرمربی آرژانتین

آرژانتین در شوک؛ سرمربی قهرمان جهان در استانه جدایی از جمع آلبی سلسته

لیونل اسکالونی، سرمربی تیم ملی آرژانتین، در مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا حاضر نخواهد شد تا حواشی جدایی این سرمربی به اوج برسد.

اسکالونی پس از پایان بازی تیم ملی ارژانتین در تیم ملی برزیل در مسابقات انتخابی جام جهانی 2026 تصمیمش برای کناره‌گیری از هدایت این را به‌صورت ناگهانی اعلام کرد.

او پس از پیروزی تیمش در این بازی مدعی شد که این تیم نیاز به یک سرمربی با انرژی و اشتیاق زیاد دارد و بسیاری معتقد هستند که خستگی بیش از حد این مربی باعث شده که او تصمیم به ترک سمتش در تیم ملی آرژانتین بگیرد.

جدایی احتمالی سرمربی آرژانتین

بازیکنان آرژانتین که از این اتفاق بسیار ناراحت و شوکه به نظر می‌رسیدند مدعی شدند که تمام تلاش‌شان را برای منصرف کردن او به کار خواهند گرفت و همین باعث شد که هواداران این تیم به بازگشت اسکالونی امیدوار باشند.

اما حالا TyC Sports خبر داده که اسکالونی و دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی آرژانتین قرار است در مراسم قرعه‌کشی کوپا آمه‌ریکا غایب باشند و این موضوع بار دیگر باعث نگرانی و ناراحتی هواداران این تیم شده است.

گفته می‌شود که به زودی جلسه‌ای بین تاپیا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین، و اسکالونی پیش از پایان سال جاری میلادی برگزار خواهد شد تا شرایط این تیم مشخص شود و تصمیم‌گیری نهایی درباره ادامه حضور یا جدایی این مربی از تیم ملی کشورش انجام شود.

اسکالونی از زمان هدایت تیم ملی فوتبال آرژانتین دوران فوق‌العاده‌ای را تحت هدایت این تیم پشت سر گذاشته است. او 48 بازی با آلبی سلسته به پیروزی رسیده، 12 مساوی داشته و آرژانتین تحت هدایت او فقط شش بار شکست خورده است. اوج کار اسکالونی با تیم ملی ارژانتین هم قهرمانی در جام جهانی بود.

پشت پرده اختلاف ها

تصمیم لیونل اسکالونی، سرمربی تیم ملی آرژانتین، برای ترک این تیم تعجب بسیاری را به همراه داشته است.

اتفاقاتی رخ داده که باعث شده سرمربی تیم قهرمان جهان به این موضوع فکر کند که دیگر در این سمت حضور نداشته باشد و این اتفاق دلایل مختلفی دارد.

اخباری درباره درگیری و اختلاف نظر با مدیران فدراسیون فوتبال آرژانتین و خصوصا با کلودیو تاپیا به عنوان رییس این فدراسیون در طول این مدت بارها و بارها به گوش رسیده است.

اختلاف نظر جدی آنها بر سر نداشتن برنامه‌ریزی درست برای تیم ملی و همچنین مشکلاتی است که کادر فنی در هر بازی مجبور بودند با آنها روبرو شدند و برای حل کردن آنها اقدام کنند. مشکلات ساختاری، برنامه‌ریزی و حمایتی متفاوتی که وجود داشت. در طول این مدت بارها پشت درهای بسته تاکید شده بود که حمایت کافی از آنها صورت نگرفته است.

هیچ مشکلی با بازیکنان وجود ندارد و او روی این موضوع هم تاکید کرد که آنها در طول این مدت با تمام وجود برایش تلاش کردند و استانداردها را بالا بردند. هیچ تنشی بین آنها وجود ندارد و بازیکنان اصلا از این اتفاقات و تصمیم اطلاع نداشتند.

مدیریت فدراسیون فوتبال آرژانتین به شدت از این اتفاق شوکه شده است چون انتظار داشتند که اسکالونی تا سال 2024 در راس کادر فنی این تیم بماند اما حالا باید منتظر اتفاقات پیش رو باشند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P