جدایی غیر منتظره مانچینی

جدایی غیر منتظره مانچینی

رسمی؛ روبرتو مانچینی از هدایت تیم ملی ایتالیا کنارگیری کرد

جدایی غیر منتظره مانچینی – روبرتو مانچینی 10 ماه مانده تا شروع یورو 2024 پس از توافق با فدراسیون فوتبال ایتالیا از هدایت تیم ملی کشورش کنار رفت.

مانچینی که توانسته بود ایتالیا را در یورو 2020 قهرمان کند ولی در رساندن این تیم به جام جهانی 2022 ناکام ماند، سرانجام از سمت خود کنار رفت.

او با فدراسیون فوتبال ایتالیا قرارداد بلندمدت داشت و هدفش در واقع بردن ایتالیا به جام جهانی 2026 و تکرار موفقیت در رقابت‌های یورو 2024 بود.

مانچینی با قهرمانی در اروپا و دو مقام سومی در لیگ ملت‌ها از سمت مربیگری کنار خواهد رفت. ناکامی در راهیابی به جام جهانی قطر همواره به عنوان تلخ‌ترین ناکامی او در مربیگری یاد خواهد شد.

در بیانیه منتشر شده توسط فدراسیون فوتبال ایتالیا آمده است که جانشین روبرتو مانچینی طی چند روز آینده مشخص خواهد شد. این خبر واقعاً همه را شگفت زده کرد و اکنون دوره ای جدید در تیم ملی ایتالیا شروع می شود.

دلایل ناراحتی مانچینی!

رسانه‌های ایتالیایی حضور لئوناردو بونوچی و جانلوئیجی بوفون در تیم ملی ایتالیا را یکی از دلایل جدایی روبرتو مانچینی عنوان میکنند.

طبق شایعات اولیه روبرتو مانچینی سرمربیگری تیم ملی را ترک می‌‌کرد زیرا پس از ورود جانلوئیجی بوفون نقش دیگری هم به لئوناردو بونوچی اعطا می‌شد. این باعث عصبانیت آلبریکو اوانی و مانچینی شده بود.

اوانی اخیرا به دلیل حضور احتمالی بونوچی در تیم ملی سمتش را ترک کرده بود. دعوت مدافع یوونتوس به تیم ملی همچنین موجب عصبانیت مانچینی هم شده بود که رسانه‌های ایتالیایی معتقد هستند یکی از دلایلی که این سرمربی را برای پایان همکاری مصمم کرد، همین بود.

اخیرا روبرتو مانچینی به عنوان سرمربی تیم ملی زیر 21 و زیر 20 ساله‌های ایتالیا هم منصوب شده بود. در ماه سپتامبر، آتزوری در دو مسابقه برای راهیابی به مسابقات قهرمانی اروپا برابر مقدونیه و اوکراین برگزار خواهد کرد. فدراسیون فوتبال ایتالیا در حال حاضر برای یافتن جایگزین او تلاش می‌کند.

گزینه های جانشینی

در بین دو گزینه مطرح شده برای جانشینی مانچینی یک ویژگی مشترک است. هر دو این مربیان در تیم قهرمان جهان سال 2006 حضور داشتند.

فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرد که به زودی جانشین این مربی روی نیمکت تیم ملی مشخص خواهد شد. اما از دو نفر به عنوان جانشینان بالقوه مانچینی نام برده می‌شود. فابینو کاناوارو و دانیله ده روسی. هر دوی این بازیکنان در جام‌جهانی 2006 به همراه تیم ملی ایتالیا به قهرمانی جهان دست پیدا کردند. در میان این دو، کاناوارو چندین سال است که به عنوان سرمربی مشغول به کار بوده و با تیم‌ گوانژو اورگراند، موفق به قهرمانی در لیگ چین و همچنین سوپرکاپ این کشور شده است. کاناوارو در حال حاضر بعد از برکناری از سرمربی‌گری بنوونتو، بدون تیم است.

پیش بازی دیدار منچستریونایتد و ولورهمپتون

دانیله ده‌روسی نیز بعد از خداحافظی از فوتبال در سال 2020 با پیراهن بوکاجونیورز، در تیم ملی ایتالیا به عنوان دستیار مانچینی مشغول بود و یک دوره به تیم اسپال رفت. این مربی نیز در حال حاضر بدون تیم است.

حال باید دید که آیا فدراسیون ایتالیا از بازیکنان پرآوازه ایتالیای 2006 استفاده خواهد کرد یا ترجیح میدهند ده ماه مانده به آغاز یورو 2024، به سراغ گزینه‌های مطمئن‌تری برود.

مانچینی در عربستان؟

روزنامه الریاضیة در خبری فوری مدعی شد که روبرتو مانچینی برای عقد قراردادی سه ساله، با فدراسیون فوتبال عربستان به توافق رسیده است.

پس از جدایی هروه رنار از تیم ملی عربستان، فدراسیون فوتبال این کشور با گزینه‌های متعدد و سرشناسی وارد مذاکره شد. یاسر المسحل، نفر شماره یک فوتبال عربستان بارها اعلام کرد که به دنبال یک انتخاب شایسته برای نیمکت تیم ملی این کشور است و در ماه‌های اخیر، نام‌های متعددی برای هدایت الاخضر معرفی شده بودند ولی در نهایت به نظر می‌رسید که یک ایتالیایی قرار است جای رنار را بگیرد.

هنوز جزئیاتی از قرارداد و چگونگی توافق مانچینی و فدراسیون فوتبال عربستان منتشر نشده است ولی گفته می‌شود که این مربی کهنه کار با دریافت مبلغی نجومی، شاهین‌های سبز را در دو تورنمنت مهم جام ملت‌های آسیا و جام جهانی (در صورت صعود) هدایت خواهد کرد.

تیم ملی عربستان در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2023 قطر، در گروه F با تیم‌های ملی تایلند، قرقیزستان و عمان هم‌گروه است.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدایی غیر منتظره مانچینی
P