جدایی ناگهانی قربان بردیف از تراکتورسازی تبریز

جدایی ناگهانی قربان بردیف از تراکتورسازی تبریز

جدایی ناگهانی قربان بردیف از تراکتورسازی تبریز

__ __ __ __ __

در حالی که باشگاه تراکتور با برنامه پنج ساله به دنبال قهرمانی لیگ برتر و آسیا با هدایت قربن بردیف بود اما ۱۱ هفته پس از آغاز لیگ برتر، مسیر طرفین به جدایی انجامید.

این بار، سرمربی تراکتور بود که ساز جدایی را کوک کرد تا او نیز در مسیر مصطفی دنیزلی حرکت کرده و به کشورش بازگردد.

نکته جالب این که روز گذشته حضور بردیف در باشگاه سوچی قطعی شده بود اما باشگاه تراکتور امروز در جلسه هیئت مدیره، جدایی سرمربی خود را تایید کرد.

قربان بردیف با پذیرش درخواست جدایی اش از تراکتور امروز همراه با تیم به استانبول سفر می کند و بعد از ظهر به روسیه خواهد رفت. جدایی غیرمنتظره او شائبه‌های زیادی ایجاد کرد اما مربی کهنه کار روسی‌ در صحبت هایی که بامداد امروز از او منتشر شد، دلیل تصمیمش را چیز دیگری اعلام و تاکید کرد: من با اندوه تراکتور را ترک‌‌ می کنم ولی احساس می کنم که به خاطر وطنم تصمیم درستی می‌گیرم.

من برای تراکتور خودم آرزو‌ می کنم که در مراحل بعدی موفقیت بهتری کسب کند، من به عشق‌ تراکتور و ایران در آینده به ایران سفر خواهم کرد.

از هواداران عذرخواهی می کنم که با این سرعت چنین اتفاقی رخ داد و نتوانستم تا آخر خدمت آنها باشم. هواداران باید این را در نظر بگیرند که موضوع مالی نیست و وقتی پیشنهادی از کشورت دریافت می کنی نمی توانی آن‌ را رد کنی،امیدوارم این را درک‌ کنند و به تصمیم من احترام بگذارند.

آقای زنوزی، تمامی امکانات یک باشگاه حرفه‌ای را در اختیار ما گذاشتند، من دوباره تاکید می کنم که هواداران مطمئن شوند هیچ ناراحتی و کمبودی وجود نداشت، جدایی من هم همیشگی نیست ما مثل دو تا دوست هستیم که برای مدت کوتاهی ممکن است دور از هم باشند. زنوزی را عاشق فوتبال، هواداران و تراکتور دیدم، همیشه در صحبت ها می‌دیدم که دغدغه او‌ گسترش فوتبال پایه بود رابطه من با زنوزی برادرانه‌ است به لطف‌ او بود که با ایران ‌و مردمش آشنا شدم.

پشت پرده جدایی قربان بردیف از تراکتور

بردیف از قدیم و الایام رابطه خوبی با دولت روسیه داشته است، او که ارتباطاتی نزدیک با ولادیمیر پوتین دارد با رستم مینیخانوف دستیار ویژه پوتین دوستی اش دیرینه تر است،در این خصوص بردیف به مسئولان تراکتور اعلام کرده که مینیخانوف از او خواسته به هدایت یکی از تیم های لیگ برتر روسیه بپردازد و به همین خاطر این مربی قصد ترک تراکتور را دارد.

دستیار ویژه پوتین 5 سال قبل هم زمانی که قربان بردیف به تیم روستوف رفته بود، خواهان بازگشت او به باشگاه روبین کازان شد و به واسطه محبوبیتی که این مربی روس نزد طرفداران روبین داشت، او دوباره هدایت این تیم را برعهده گرفت.

حالا نیز پشت پرده جدایی بردیف از تراکتور و بازگشتش به فوتبال روسیه همین فرد و دوست نزدیک پوتین است. بردیف به واسطه اینکه نمی خواهد رییس جمهور روسیه از دستش دلخور شود، برای ترک تراکتور و برعهده گرفتن یکی از تیم های این کشور اقدام کرده است از تیم سوچی به عنوان مقصد نهایی بردیف یاد میشود.

سرمربی بعدی تراکتور سازی چه کسی است؟

هیئت مدیره باشگاه چند گزینه‌ را برای سرمربیگری در این مقطع زمانی با در نظر گرفتن مجموع شرایط از جمله قرار داشتن در جریان مسابقات و لزوم شناخت کادرفنی جدید از بازیکنان تراکتور و تیم‌های لیگ‌برتری، نسبت به بررسی برنامه‌های افراد مدنظر و مذاکره با آنان اقدام خواهد نمود و سرمربی جدید در اسرع وقت معرفی می‌شود.

گزینه خارجی: از ساغلام ترکیه ای و دراگان اسکوچیچ به عنوان گزینه های خارجی تراکتور نام برده میشود.

گزینه داخلی: اصلی ترین گزینه داخلی ساکت الهامی است مربی که موفق شد در سال های گذشته تراکتور را به قهرمانی جام حذفی برساند، باشگاه هوادار اما مخالفت خود را بابت جدایی ساکت الهامی اعلام کرده است.

تراکتور در ۱۱ هفته با هدایت بردیف ۱۵ امتیاز کسب کرده است و در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدایی ناگهانی قربان بردیف از تراکتورسازی تبریز
P