جذاب و تماشایی در غیاب تماشاگران؛گولسیانی فرشته نجات سرخپوشان

جذاب و تماشایی در غیاب تماشاگران؛گولسیانی فرشته نجات سرخپوشان

جذاب و تماشایی در غیاب تماشاگران؛گولسیانی فرشته نجات سرخپوشان

___ ____ ___ ____

دربی نود و نهم لیگ برخلاف انتظارات یک بازی هیجان‌ انگیز از آب درآمد و دو تیم نمایشی هجومی و رو به جلو ارائه دادند ابتدا سرخ‌ها مزد بازی بهتر خود را خیلی زود گرفتند و موفق شدند از روی ضربه ایستگاهی و با ضربه سرگئورگی ولسیانی روی خروج اشتباه حسینی به گل نخست برسند اما استقلال پس از گل به خود آمد و توانست با هجوم همه جانبه و با ضربه سر دقیق روزبه چشمی به گل تساوی برسد، استفلال فرصت های زیادی نیز در نیمه اول توسط مطهری از دست داد تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند.

در نیمه دوم بازی بهتر آبی‌ها موجب شد مطهری چهارمین گل خود در دربی‌ها را با یک چرخش به سبک یورگن لوکادیا و ضربه دقیق به ثمر برساند اما پس از این گل سرمربیان دو تیم تعویض‌های خود را شروع کردند در حالی که تصور می‌شد استقلال مدافعان خود را وارد زمین کند اما ساپینتو تمام مهاجمان خود را وارد زمین کرد و پیش از 15 دقیقه پایانی تعویض‌هایش به پایان رسید اتفاقی که به پرسپولیس کمک کرد در دقیقه 90 و بازهم روی ضربه سر گولسیانی و خروج اشتباه حسینی به گل تساوی برسد و پرسپولیس توانست صدر جدول را که چند دقیقه‌ای در اختیار استقلال بود پس بگیرد.

هواداران پرسپولیس پیش از شروع بازی از نبود مهاجمان خارجی خود در دربی نا امید بودند اما مدافع خارجی این تیم اجازه نداد جای خالی آنها برای هواداران پرسپولیس حس شود، با این نتیجه طلسم 5 ساله شکست ناپذیری پرسپولیس در 90 دقیقه‌ی دربی‌ها پابرجا ماند و حالا سرخ‌ها 12 دربی پیاپی است که در 90 دقیقه مغلوب رقیب سنتی خود نشدند.

 

صحبت های یحیی گلمحمدی پس از بازی:

در مجموع دربی جذابی بود و هر کسی که بازی را دید، لذت برد نیمه اول برای ما بود بازی را مدیریت کردیم و گل خوبی زدیم. متاسفانه روی یک غفلت و روی یک عدم سخت‌گیری گل اول را خوردیم که مشکوک به آفساید بود. باز هم کارشناسان می‌توانند صحبت کنند به نظر من آفساید بود.

می‌توانستیم به گل دوم هم برسیم اما فرصت‌ سوزی کردیم، در شروع نیمه دوم باز هم گلی خوردیم که روی یک انتقال بود و باید جای‌گیری بهتری را انجام می‌دادیم بعد از گل هم توانستیم بازی را خوب مدیریت کنیم و در زمین حریف پاس بدهیم.

خدا را شکر گل مساوی را زدیم، در مجموع فکر می‌کنم می‌توانستیم برنده شویم بازیکنانم زحمت کشیدند و انرژی گذاشتند یک بازی سراسر هجومی را شاهد بودیم واقعا حق تیم ما برد بود.

هر موقع کارهای ترکیبی انجام دادیم توانستیم از خط دفاع حریف رد شویم شاید به دلیل نداشتن مهاجم تخصصی نتوانستیم روی توپ‌های ارسالی سر بزنیم اما فرصت‌های خوبی در حمله ایجاد کردیم.

اگر دو مهاجم تخصصی خود را از دست بدهیم به نظرم قطعاً بازی‌های آینده را هم از دست می‌دهیم.

نمی‌دانم می آید یا نه لوکادیا اگر بخواهد بازگردد هم دربی را از دست داد نمی‌دانم چگونه بازیکنان و هواداران می‌خواهند با این مسئله کنار بیایند زیرا دربی برای ما سرنوشت‌ساز بود.

صحبت های ریکاردو ساپینتو پس از بازی

20 دقیقه اول زیاد جنگنده نبودیم و رفتار مناسبی که از بازیکنانم انتظار داشتم ندیدم.

ما از روی یک ضربه ایستگاهی گل خوردیم، در واقع در منطقه‌ای که می‌دانستیم از آنجا حمله می‌کنند و می‌دانستیم که روی کرنر‌ها کوتاه کار می‌کنند.

متاسفانه ما زیاد قوی ظاهر نشدیم و بعد از اینکه گل را دریافت کردیم واکنش نشان دادیم و به بازی برگشتیم.

بازی برای ما بود و باعث تأسف است که دو امتیاز از دست ما رفت، بازی خوبی بود و به بازیکنانم تبریک می‌گویم آنها خوب کار کردند ما فرصت خیلی گرانبهایی را از دست دادیم.

می‌دانستیم که بازیکنان پرسپولیس کیفیت بالایی دارند اسماعیلی‌فر، صادقی و ترابی بازیکنان خوبی هستند. این سه نفر خوب بودند و ما برای این امر آماده بودیم از طرف چپ هم ترابی خوب سانتر می‌کرد ما روی تیرک اول کار کرده بودیم. پرسپولیس همیشه توپ را به جلوی تیرک اول می‌اندازد‌ روی این کار کردیم ولی نوانستیم کنترل کنیم.

داشتیم می‌بردیم و پرسپولیس حتی فرصت چندان زیادی هم نداشت نمی‌دانم چه بگویم، با مصدومانی که داشتیم، خوب تصمیم گرفتیم کسی نمی‌تواند به این سوال جواب دهد فکر می‌کنم به خاطر تعویض‌هایم بازی را نباختیم. اگر به میانگین قدی ما نگاه کنید، به غیر از صالح حردانی، همه بازیکنان ما قد بلندتر بود. بیش‌تر بازیکنان بالای ۱۸۰ تا ۱۹۰ سانتی‌متر بودند با این میانگین قدی، دو گل از روی ضربات کاشته خوردیم.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جذاب و تماشایی در غیاب تماشاگران؛گولسیانی فرشته نجات سرخپوشان
P