جنجال در تیم ملی عربستان

بحران عجیب در عربستان؛ مانچینی زیر تیغ انتقاد ها!

حذف نام نواف العقیدی از لیست تیم ملی عربستان توسط مانچینی برای جام ملت‌های آسیا جنجال گسترده‌ای را در میان هواداران فوتبال در این کشور به راه انداخت.پس از خط خوردن نواف العقیدی، رسانه‌های عربستانی به شدت از تصمیم مانچینی انتقاد کرده‌اند.

روبرتو مانچینی ایتالیایی، سرمربی تیم ملی عربستان تصمیم گرفت تا قبل از شروع مسابقات، سه بازیکن را از فهرست نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا حذف کند.

پیش از امروز 29 بازیکن در اردوی عربستان به میزبانی قطر حضور داشتند که با تصمیم مانچینی این لیست 26 نفره شد.

مانچینی، ایمن یحیی و عباس الحسن را به دلیل مصدومیت از لیست خط زد و همچنین تصمیم گرفت نواف العقیدی را هم بدون دلیل کنار بگذارد.!

جنجال در تیم ملی عربستان

سنگربان اول عربستان خط خورد!

حذف شماره یک تیم ملی عربستان از فهرست جام ملت‌های آسیا تمام هواداران سعودی را متعجب کرد.

با مصدومیت طولانی مدت محمد العویس و غیبت او در جام ملت‌های آسیا، تمام امید سعودی‌ها در درون دروازه، به نواف العقیدی بود. گلری که در این فصل سنگربان شماره یک النصر بود و در چند بازی اخیر و رسمی تیم ملی عربستان نیز درون دروازه قرار گرفته بود.

با این حال، مانچینی تصمیم گرفت تا در لیست نهایی عربستان، روی نام نواف العقیدی خط قرمز بکشد و بجای این سنگربان، محمد الربیعی را به اردو دعوت کند، گلری که طی دو فصل اخیر حتی یک دقیقه هم در بازی‌های باشگاهی برای الاهلی و الهلال به میدان نرفته است.! نواف العقیدی امسال در النصر عربستان یکی از عوامل موفقیت تیمش بوده، در فهرست نهایی مانچینی برای جام ملت‌های آسیا قرار نگرفت.

کنار گذاشته شدن نواف العقیدی با واکنش رسمی یکی از مقامات باشگاه او نیز همراه شد. عبدالعزیز عبدالله العمران، یکی از اعضای هیئت مدیره النصر از طریق حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس یا توییتر سابق به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: شرم آور است!

تیم ملی عربستان در نخستین دیدارش در جام ملت‌های آسیا باید به مصاف عمان برود، اما نواف العقیدی با وجود نمایش درخشان در لیگ روشن و لیگ قهرمانان آسیا، نمی‌تواند برای تیم ملی کشورش در جام ملت‌ها به میدان برود و این درخشش را ادامه بدهد.

عربستان و بحران دروازبان

نواف العقیدی در طول فصل 2023-24

2280 دقیقه در ترکیب النصر حضور داشت. او همچنین یکی از بازیکنانی محسوب می‌شود که در این فصل در رقابت‌‌های لیگ حرفه‌ای عربستان نیز بیشترین حضور در ترکیب را داشته است

مانچینی همچنین عبدالله المعیوف، دروازه‌بان الاتحاد را با وجود 1110 دقیقه بازی با تیم الاتحاد خود و حضور در جام باشگاه‌های جهان که اخیراً در جده برگزار شد، نادیده گرفت و او را به تیم ملی دعوت نکرد.

مروان الحیدری، گلر عربستانی الخلیج نیز 840 دقیقه بازی در مسابقات لیگ و جام حذفی شرکت کرد در بین گزینه‌های مانچینی نبود. محمد المحسنه، دروازه‌بان تیم ضمک (با 720 دقیقه بازی)، ابراهیم زاید، گلر تیم الحزم (با 630 دقیقه بازی)، معتز البقعاوی، دروازه‌بان الطایی و عبدالقدوس عطیه، دروازه‌بان الوحده (با 540 دقیقه بازی) نیز در لیست سبزپوشان عربستانی جایی نداشتند.

در این شرایط لیست تیم ملی عربستان اکنون شامل سه دروازه‌بان است که در بین راغد النجار است که 3 بازی در این فصل انجام داده و احمد الکسار نیز در این فصل تمها 5 بازی با تیم الفیحا انجام داده است. همچنین محمد الربیعی نیز در هیچ بازی رسمی در این فصل در ترکیب قرار نگرفته است.

بنابراین حذف دروازه‌بان‌های باتجربه عربستانی و استفاده در گلرهایی که حتی مدت زیادی در ترکیب تیم باشگاهی‌شان بازی نکرده‌اند، باعث شده تا روبرتو مانچینی تحت فشار شدید هواداران قرار بگیرد و حالا باید دید عملکرد دروازه‌بان عربستان در طول رقابت‌ها به چه شکل خواهد بود.

دلیل خط خوردن العقیدی

روزنامه الریاضیة، علت خط خوردن نواف العقیدی از تیم ملی عربستان را اعلام کرد.

الریاضیة، بزرگترین روزنامه ورزشی عربستان در این خصوص نوشته است:

حذف العقیدی، تصمیمی غافلگیرکننده بود و در را به روی گمانه زنی‌های مختلف و داستان‌های پراکنده باز کرد،

طوفان خبری از دوحه قطر نشان داد که مانچینی با سه دروازه‌بان تیمش جلسه‌ای برگزار کرده بود که طی آن گفت وگویی صورت گرفت که العقیدی به صراحت به مربی تیم گفت: اگر قرار است به عنوان گلر اصلی و آغاز کننده بازی نکنم، مرا به تمرینات تیمم (النصر) برگردانید.

جرقه‌ای که این “دیالوگ پرتنش” را شعله ور کرد، ناشی از احساس العقیدی در سه روز گذشته بود که مانچینی به طور کامل و در فهرست اصلی، به ویژه در تمرینات روزانه، به طور کامل به گلر النصر اعتماد نکرده بود.

در حالی که برخی منابع، خروج این دروازه‌بان “به دلیل رفتار انضباطی” را از تفکرات مربی قهرمان یورو 2020 رد می‌کنند، داستان دیگری منتشر شده است.

این منابع می‌گویند که سرمربی ایتالیایی از چندی پیش و پس از مصدومیت محمد العویس، با کادر فنی النصر تماس گرفته و از آنها خواسته است از آنجایی که این تیم سنگربان خارجی ندارد، در مسابقات خود به جای العقیدی از راغد النجار، دیگر گلر این باشگاه استفاده کند که این موضوع نشان دهنده عدم اعتقاد کادر فنی به توانایی‌های العقیدی جوان است.

منابعی که در حال رصد اتفاقات داخل اردوی تیم ملی عربستان در دوحه هستند، اشاره کردند که مانچینی در یک کنفرانس مطبوعاتی حاضر خواهد شد و طی آن به صورت کامل علت کنار گذاشته شدن سنگربان النصر را توضیح می‌دهد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P