حذف تحقیر آمیز اژاکس از لیگ قهرمانان

حذف تحقیر آمیز اژاکس از لیگ قهرمانان

حذف تحقیر آمیز اژاکس از لیگ قهرمانان

__ __ __ __ __ __ __

آژاکس
آژاکس

ناپولی شب گذشته در خانه‌اش، ورزشگاه دیه‌گو مارادونا، میزبان آژاکس بود و موفق شد حریف هلندی را با نتیجه 4-2 مغلوب کند و این تیم هلندی تنها روی کاغذ شانس صعود دارد در صورت کسب یک امتیاز از لیورپول در دو بازی آینده این تیم روی کاغذ نیز حذف خواهد شد.

آژاکس که فصل جدید لیگ قهرمانان را با پیروزی 4-0 مقابل رنجرز آغاز کرده بود از هفته دوم در مسیر افول قرار گرفت و بعد از شکست 2-1 مقابل لیورپول دو شکست تحقیر آمیز در مقابل ناپولی با نتایج 6-1 و 4-2 مواجه شد.

سه‌شنبه هفته گذشته بود که ناپولی یکی از عجیب‌ترین نتایج شب پایانی دور گروهی را رقم زده و طی آن با حساب 6 بر یک میزبان خود آژاکس را درهم کوبید تا با سه پیروزی و 9 امتیاز کامل، بالاتر از لیورپول در صدر جدول گروه اول قرار بگیرد. هشت روز بعد و در تقابل برگشت، در حالی که همه انتظار انتقام از آژاکس را داشتند، این ناپولی بود که دوباره به یک برد پرگل دست یافت.

اژاکس در دیدار رفت و برگشت 10 گل از ناپولی دریافت کرد تا یکی از بدترین فصل های فوتبالی خود در اروپا را پشت سر بگذارد.

ناپولی در دقیقه 4 با گلزنی لوزانو وینگر مکزیکی خود از اژاکس پیش افتاد تا این گل دومین گل زودهنگامی باشد که آژاکسی ها در تاریخ لیگ قهرمانان دریافت میکنند گل دوم ناپولی توسط راسپادوری رکورد جدیدی را خلق کرد، اژاکس برای اولین بار در تاریخ 2 گل در 16 دقیقه ابتدایی دریافت کرد.

صبحت های فان باستان در رابطه با اژاکس

مارکو فان باستن، اسطوره فوتبال هلند، از مدیران آژاکس به شدت انتقاد کرده و می‌گوید اشتباهات بزرگ آنها در بازار نقل و انتقالات تابستانی و از دست دادن بازیکنان درجه یک تیم عامل اصلی شکست‌های سنگین در لیگ قهرمانان اروپا است.

فان باستن با اعلام اینکه شکست 6-1 و 4-2 مقابل ناپولی به هیچ وجه قابل توجیه نیست گفت:” نتیجه 6-1 در بازی مقابل ناپولی در واقع حکم کشتار آژاکس را داشت. اینکه آژاکس در مقابل ناپولی اینقدر ضعیف باشد و تحقیر شود اصلا قابل قبول نیست. ناپولی تیم خوبی است ولی باز هم نمی‌توان شکست تحقیرآمیز آژاکس را توجیه کرد.

کارهایی که آژاکس امسال تابستان در بازار نقل و انتقالات کرد اصلا قابل درک نیست. آنها 100 میلیون یورو را به شکلی عجیب و احمقانه خرج کردند و نه تنها بازیکن خوبی نگرفتند بلکه ستاره‌های اصلی‌شان را از دست دادند. یک جای کار در این باشگاه می‌لنگد.

خرید و فروش های اژاکس در فصل جاری

اژاکس در تابستان گذشته با فروش آنتونی،مارتینز،هالر،گراونبرچ،مزروبی و اونانا مبلغ بیش از 200 میلیون یورو درامد زایی کرد.

مدیران آژاکس نیمی از این پول را خرج خرید بازیکن کردند و اوکامپوس_بروبی_کونسنسائو_باسي_برخواین بازیکنانی بودند که توسط آژاکس در تابستان با مبلغ 100 میلیون جذب شدند، اما نتوانستند جایزگزین های خوبی برای بازیکنان سال گذشنه این تیم شوند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حذف تحقیر آمیز اژاکس از لیگ قهرمانان
P