حذف تراکتور از آسیا

حذف تراکتور از آسیا

حذف تراکتور از آسیا؛ وداع زودهنگام پرشورها در تبریز

تراکتور ایران در چارچوب رقابت های پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه یادگار امام، میزبان شارجه امارات بود که در نهایت این مسابقه با برتری 3-1 شارجه پایان یافت و تراکتور از حضور در مرحله گروهی بازماند.

شاگردان پاکو خمز که در لیگ برتر شروع خوبی نداشتند و مقابل تیم‌های سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران 2 شکست پیاپی را متحمل شدند، در دیداری خانگی باید در دور نهایی مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الشارجه امارات می‌رفتند؛ مسابقه تک‌حذفی که باید برنده می‌داشت و سرخ‌پوشان تبریزی امیدوار بودند که بتوانند به عنوان چهارمین نماینده ایران در فصل جدید رقابت‌های آسیایی خود را به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 24-2023 برسانند.

شود. با توجه به سهمیه (1+3) فوتبال ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، بعد از حضور مستقیم تیم‌های پرسپولیس تهران، سپاهان اصفهان و نساجی مازندران در مرحله گروهی، تیم تراکتور تبریز به عنوان نماینده در مرحله پلی‌آف حضور پیدا کرد.

حواشی مسابقه

هواداران تراکتور از ساعت‌ها پیش از شروع مسابقه خود را به ورزشگاه یادگار امام تبریز رسانده بودند تا در حضور بیش از 70 هزار تماشاگر صعود خود را جشن بگیرند.

در شرایطی که شارجه بهتر بازی را آغاز کرده بود، روی ارسال کرنر توسط پیانیچ و ضربه شاهین مدافع میانی خودشان به گل برتری دست یافتند و نیمه اول را با همین نتیجه تمام کردند. در نیمه دوم تراکتور برای جبران نتیجه پای به زمین مسابقه گذاشت، و فرصت های زیادی برای به تساوی کشاندن بازی داشتند که درخشش دروازبان شارجه مانع گلزنی خیمنز و گوستاوو شد ، در نهایت روی اشتباهاتی که در خط دفاعی داشتند گل دوم توسط کامارا به ثمر رسید توپی که بنظر میرسد اگر به گل تبدیل نمیشد داور مسابقه به دلیل تکل مهدی شیری یک ضربه پنالتی برای نماینده امارات اعلام میکرد.

در حالی که تبریزی ها در حال ترک ورزشگاه در دقیقه 85 بودند، گل هاشم نژاد یکی از تعویضی های خمز تراکتور را به بازی بازگرداند ریکاردو الوز هافبک طراح پرتغالی یک پاس گل از وسط زمین به نام خود ثبت کرد، بازی عجولانه بازیکنان تراکتور در دقایق پایانی باعث شد که یک اشتباه دیگر هم از راه برسد و پنالتی‌ای که سیامک نعمتی مرتکب شد، گل سوم را توسط کایو رقم زد و تراکتور این مسابقه را با نتیجه 3 بر یک واگذار کرد. با این وصف تعداد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان فصل پیش رو از 3 نماینده بیشتر نخواهد بود.

صحبت های سرمربی شارجه

می‌ترسیدیم بازیکنان نتوانند کارشان را انجام دهند.خیلی خوشحالم امروز در چنین جوی بازی کردیم. ما به این چیزها عادت نداشتیم. کمی کار برای ما مشکل بود و می‌ترسیدیم بازیکنان نتوانند کارشان را انجام دهند، ولی توانستند مدیریت کنند و به بازی برگردند.

جدایی گرینوود از جمع شیاطین سرخ

کامارا زننده گل دوم شارجه: مهمترین چیز برای ما صعود بود. خیلی خوشحالم نتیجه لازم را کسب و به مرحله بعد صعود کردیم. بازی در چنین جوی سخت است،ما بازیکنان یک تیم هستیم و از صعود به مرحله بعد خوشحالیم. خوشحالم در چنین جو سختی بردیم و به مرحله بعد می‌رویم،امیدوارم در مرحله بعد بتوانیم این شرایط را ادامه دهیم.

صحبت های سرمربی تراکتور

تلاش می‌کنیم که تیم به شرایط عادی بازگردد،بازی خوبی انجام دادیم، بازی ها را به خاطر هدیه دادن موقعیت به حریف از دست می‌دهیم. این مورد باعث تاسف است، اشتباهات در یارگیری و هدیه دادن برخی موقعیت‌ها نقاط ضعف‌مان است.

این بازی نسبت به بازی پرسپولیس و سپاهان بهتر بودیم، در هر سه بازی گل‌ها را به حریف هدیه داده‌ایم و تا وقتی این را برطرف نکنیم قطعا مشکل خواهیم داشت.اشتباهاتی که به آن‌ها اشاره کردم، فردی است، تمام سعی‌مان را برای برطرف کردنش انجام دادیم و باز هم تلاش می‌کنیم که تیم به شرایط عادی بازگردد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حذف تراکتور از آسیا
P