حذف زودهنگام بلژیک، پایان نسل طلایی شیاطین سرخ

حذف زودهنگام بلژیک، پایان نسل طلایی شیاطین سرخ

حذف زودهنگام بلژیک، پایان نسل طلایی شیاطین سرخ

__ __ __ __ __

بلژیکی‌ها امشب در حالی وارد بازی مقابل کرواسی شدند که برای اینکه شانس صعود به مرحله یک‌هشتم را داشته باشند می‌دانستند که به سه امتیاز مسابقه نیاز مبرم دارند، اما شیاطین سرخ اروپا در استادیوم احمد بن علی نتوانستند به این هدف برسند.

در چارچوب هفته پایانی دور گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ در گروه F، دو تیم بلژیک و کرواسی به تساوی بدون گل رضایت دادند. با این نتیجه، بلژیک با ۴ امتیاز در رتبه سوم گروه قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد باز ماند، مراکش به عنوان صدرنشین و کرواسی به عنوان تیم دوم، نمایندگان این گروه در مرحله یک هشتم نهایی خواهند بود. بلژیک در دیدار ابتدایی خود نمایشی به نسبت امیدوار کننده مقابل کانادا داشت و این تیم را شکست داد اما آنها در دیدار دوم برابر مراکش بازنده شدند، این باخت، فروپاشی رختکن و اتحاد شیاطین سرخ که پیش از این دیدار علنی شده بود را دو چندان کرد و همان طور که انتظار می رفت، بر عملکرد بی تمرکز آنها برابر کرواسی تاثیر گذار بود. این شاید آخرین ماجراجویی نسل طلایی فوتبال بلژیک با ستارگانی چون تیبو کورتوا، کوین دی بروین، روملو لوکاکو، ادن هازارد و … در جام جهانی بود، نسلی که بزرگترین افتخارش کسب رتبه سوم جام جهانی ۲۰۱۸ شد.

بیش از یک دهه است که نسل طلایی و فوق‌العاده تیم ملی بلژیک از نظر نام و شهرت، در رده ملی در کنار یکدیگر بازی کرده و تقریبا به هیچ موفقیتی دست پیدا نمی کنند. ستاره هایی چون تیبو کورتوا، یان فرتونگن، توبی آلدروایرد، کوین دی بروین، یان کاراسکو، ادن هازارد، روملو لوکاکو و … در سال های اخیر تقریبا بازیکنان ثابت تیم ملی بلژیک را تشکیل داده اند. هر کدام از این بازیکنان در رده باشگاهی به موفقیت های بزرگی دست یافته و برای خود نامی دست پا کرده اند، اما در عرصه ملی همه چیز متفاوت است.

در دوره ای که بارها اخباری در مورد درگیری شدید بازیکنان این تیم به گوش رسید و از همان بازی نخست این از هم گسیختگی در ترکیب آنها بارز بود، حذف زودهنگام نصیب این تیم شد. در نهایت به نظر می رسد روزهای پایانی این نسل طلایی تیم ملی بلژیک فرا رسیده و صعود به نیمه نهایی جام جهانی 2018، تنها دستاورد قابل توجه آنها زیر نظر مارک ویلموتس و در ادامه روبرتو مارتینز باشد.

صحبت های مارتیز سرمربی بلژیک پس از بازی

دیگر سرمربی تیم ملی بلژیک نخواهم بود و استعفا می دهم. این آخرین بازی من بود و همانطور که می توانید تصور کنید، این شرایط برای من احساسی است. فکر می کنم امروز و در دیدار برابر تیم ملی کرواسی نمایش مورد نظر خودمان را ارائه داده و موقعیت های زیادی برای گلزنی در این مسابقه ایجاد کردیم. هیچ وقت کسب پیروزی در بازی‌های جام جهانی آسان نبوده است.

پشیمانی و حسرتی برای بازیکنان وجود ندارد ما می توانیم با سر بالا به خانه برویم.

امروز ما با قبول این تساوی از یک تورنمنت بزرگ و مهم حذف شده ایم و حالا باید در آینده استانداردهای ترکیب تیم ملی بلژیک بالا برود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حذف زودهنگام بلژیک، پایان نسل طلایی شیاطین سرخ
P