حذف زود هنگام میزبان در رقابت های جام جهانی

حذف زود هنگام میزبان در رقابت های جام جهانی

حذف زود هنگام میزبان در رقابت های جام جهانی

__ __ __ __ __ __

در چارچوب هفته دوم دور گروهی رقابت های جام جهانی قطر در گروه A، دو تیم قطر و سنگال به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی در نهایت با برتری ۳-۱ سنگال به پایان رسید. نیمه اول به طور کامل در اختیار نماینده آفریقا بود و آنها بارها دروازه برشام را تهدید کردند، با این حال انتظار آنها برای رسیدن به گل تا دقیقه ۴۱ طول کشید و بازیکنان سنگال با نهایت استفاده از اشتباه بوعالم خوخی، توسط دیا تک گل نیمه نخست را به ثمر رساندند.

تیم قطر
تیم قطر

تنها دو دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، شاگردان آلیو سیسه صاحب یک ضربه کرنر شدند، ارسال دقیق بازیکن سنگال را فامارا دیدهیو با ضربه سر و به زیبایی وارد دروازه میزبان کرد.

در دقیقه ۷۸ ارسال بلند مدافع قطر در جناح راست به محمد اسماعیل رسید، او با ارسالی دقیق توپ را محوطه سنگال رساند و مونتاری با یک ضربه سر دقیق و محکم، اولین گل میزبان در جام جهانی را به ثمر رساند.

حالی که میزبان به دنبال رسیدن به گل تساوی بود، بار دیگر سنگال توسط دینگ به گل رسید تا اختلاف دو برابر شود. در نهایت بازی با همین نتیجه به اتمام رسید تا سنگال نخستین پیروزی خود در این جام را به دست آورده باشد،قطر با تجربه دومین شکست خود در جامی که میزبانش است، بدون امتیاز در انتهای گروه قرار گرفت.

قطر به نخستین میزبان تاریخ جام جهانی تبدیل شد که پس از فقط 2 بازی مرحله گروهی و پیش از برگزاری دیدارهای روز پایانی، از دور مسابقات کنار رفته و با جام وداع می کند.

پیش از این، آفریقای جنوبی در سال 2010، اولین میزبان رقابت های جام جهانی لقب گرفت که در مرحله گروهی حذف شده و نتوانست راهی دور بعد شود. اما تفاوت آنها با قطر در این است که آفریقای جنوبی تا روز پایانی شانس صعود از گروهش را داشت و در شرایطی که آنها به همراه مکزیک چهار امتیازی بودند، به دلیل تفاضل گل کمتر نتوانستند از گروه خود صعود کنند،

بدین ترتیب قطر رکورد ضعیف ترین میزبان تاریخ جام های جهانی را از سال 1932 تاکنون به ثبت رساند.

در شرایطی که قطر بدون امتیاز از دو بازی بدل به اولین حذف شده جام جهانی می شود ضمن تشکر از میزبانی خوب این شیخ نشین ثروتمند باید اشاره ای به نقطه برتری اصلی ما در آسیا کرد: اگر چه ایران هنوز از نظر برنامه ریزی و امکانات در شرایط مناسبی نیست اما همچنان از نظر نیروی انسانی جزو دو تیم برتر آسیاست. تیمی که همیشه می تواند در سطحی مناسب در رقابت های جام جهانی بدرخشد؛ کاری که قطر با همه شایستگی ها کمتر از پس آن برآمده و خواهد آمد.

البته این جام جهانی و زیرساخت های عظیم به جای مانده از آن قطر را در مسیر جدید پیش خواهد برد. فوتبال این کشور فعلا باید تبدیل به یک قدرت همیشگی منطقه ای شود و بعد نوبت به سطوح بالاتر خواهد رسید. هدفی که رسیدن به آن در این جام میسر نشد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حذف زود هنگام میزبان در رقابت های جام جهانی
P