حذف سلسائو به دست کروات های شکست ناپذیر

حذف سلسائو به دست کروات های شکست ناپذیر

حذف سلسائو به دست کروات های شکست ناپذیر

___ ___ ___ ___ ___

کرواسی و برزیل در چارچوب بازی های مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر به مصاف هم رفتند که بازی در وقت های قانونی با تساوی بدون گل به پایان رسید. در طول وقت های اضافه، در پایان نیمه اول نیمار موفق به گلزنی شد اما خوشحالی سلسائو زیاد ادامه نداشت زیرا در نیمه دوم وقت های اضافه، پتکوویچ بازی را به تساوی کشاند. تیم ملی کرواسی با پیروزی 4-2 در ضربات پنالتی با درخشش مجدد لیواکوویچ و کمک تیر دروازه، به نیمه نهایی صعود کرد تا برزیل، مدعی قهرمانی به خانه بازگردد.

کرواسی 24 سال است نتوانسته در طول 90 دقیقه یک دیدار حذفی جام جهانی پیروز شود!

آن‌ها از پیروزی 3-0 مقابل آلمان در یک‌چهارم نهایی جام جهانی 1998 هرگز نتوانسته‌اند در طول نود دقیقه یک مسابقه مرحله حذفی جام جهانی پیروز شوند. کرواسی در جام جهانی 2018، در مراحل یک‌هشتم و یک‌چهارم در ضربات پنالتی صعود کرد و در نیمه نهایی مقابل انگلیس در وقت‌های اضافه پیروز شد، در این جام هم کروات‌ها ژاپن و برزیل را در ضربات پنالتی حذف کرده‌اند.

کرواسی که ششمین دوره حضورش در جام جهانی را تجربه می‌کند، در سال‌های 2002، 2006 و 2014 نتوانسته از مرحله گروهی فراتر برود اما آن‌ها در سال‌های 1998، 2018 و 2022 که موفق به صعود از مرحله گروهی شده‌اند، توانسته‌اند حداقل تا نیمه‌ نهایی پیشروی کنند. کرواسی در جام جهانی 1998 به رده سوم رسید و در جام جهانی 2018 نایب قهرمان شد.

صحبت های زلاتکو دالیچ پس از بازی

این نتیجه و پیروزی برای ما مانند یک معجزه است. باید همه بازیکنان تیم ملی کرواسی را مورد ستایش قرار دهم و آنها موفق به ارائه یک نمایش بسیار خوب برابر برزیل شدند. ما بزرگ ترین مدعی کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی را حذف کردیم و باید به همه بگویم که اینجا کرواسی واقعی است وقتی لازم باشد و دیدار مهمی داشته باشیم، ما اینگونه بازی می کنیم ما را هرگز دست کم نگیرید و من به عملکرد این تیم افتخار می کنم.

کنم. از همه کسانی که از ما حمایت می کنند می خواهم از این پیروزی لذت ببرند،کهنه سربازان کرواسی، این پیروزی برای شما بود من بسیار خوشحالم که ما با سه و نیم میلیون جمعیت برای دومین بار راهی نیمه نهایی جام جهانی می شویم،گفتن همین کافی است که ما عادی نیستیم.

این پیروزی متعلق به کل مردن کرواسی و همچنین برای بازیکنان است. همه بازیکنان با تمام توان برای کسب پیروزی تلاش کردند. همچنین از بازیکنی که روی نیمکت حضور یافته و برای موفقیت زندگی می کنند و رنج می کشند، تشکر می کنم

صحبت های تیته پس از پایان بازی

شکست تلخ و دردناکی بود ولی من با خودم در صلح هستم. این پایان یک چرخه است آخرین بازی من در نیمکت تیم ملی برزیل هم انجام شد.

ما در بخش اول بازی در فاز تهاجمی بودیم. ولی بعد شرایط تغییر کرد و پرس آنها سنگین شد. ولی موفق شدیم به پرس آنها جواب متقابل بدهیم و نیمه زمین را ببندیم. اما روی یک تک‌موقعیت توپ وارد دروازه ما شد.

چرا نیمار پنالتی نزد؟

نیمار قرار بود پنالتی تعیین کننده پنجم را بزنند. بازیکنی که بهترین کیفیت فنی و ذهنی را دارد باید سخت‌ترین پنالتی را که در اوج فشار است را بزند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حذف سلسائو به دست کروات های شکست ناپذیر
P