حذف ناباورانه تیم ملی امید

حذف تیم ملی امید از هانگژو؛ تعطیلی لیگ برای هیچ!

تیم ملی امید ایران با شکست مقابل هنگ‌کنگ به کار خود در مسابقات آسیایی هانگژو پایان داد و بدون دستاورد خاصی باید به ایران بازخواهد گشت.

امیدهای ایران با عملکردی که در مرحله گروهی مسابقات نشان دادند این امیدواری را به وجود آوردند که شانس حضور در مراحل پایانی و قهرمانی مسابقات را خواهند داشت، اما طبق یک روال همیشگی در زمانی که همه توجه‌ها سمت آنهاست و امیدهای زیادی به آنها بسته شده است همه را ناامید کردند و با شکست مقابل هنگ‌کنگ به کار خود پایان دادند.

حذف ناباورانه تیم ملی امید

تیم امید ایران با وجود حواشی پرشماری که پیرامون تدوین لیست این تیم به‌وجود آمد و البته مصدومیت ستاره‌های کلیدی مانند سامان فلاح و علیرضا کوشکی، توانسته در بازی‌های آسیایی هانگژو عملکرد خوبی داشته باشد. شاگردان رضا عنایتی در حالی از مرحله گروهی توانستند خود را به مرحله حذفی برسانند که از 9 امتیاز ممکن، 7 امتیاز به‌دست آوردند و اتفاق جالب‌توجه، ثبت 3 کلین‌شیت پیاپی در مرحله گروهی مسابقات بود که سریال کلین‌شیت‌ها در مرحله حذفی هم ادامه داشت.

امیدهای ایران در مرحله یک‌هشتم نهایی برابر تیم تایلند قرار گرفتند که موفق شدند بردی 2 گله را به‌دست آورند و به جمع 8 تیم برتر صعود کنند. شاگردان عنایتی در حالی بدون گل خورده خود را به مرحله یک‌چهارم نهایی رساندند که در این مرحله مقابل تیم امید هنگ‌کنگ قرار گرفتند؛ آن‌هم در حالی‌که هنگ‌کنگی‌ها در مرحله گروهی، به‌واسطه انصراف تیم‌های تیم امید سوریه و افغانستان، در 2 بازی رفت‌وبرگشت مقابل تیم امید ازبکستان به میدان رفتند که در هر 2 دیدار مغلوب شدند اما با توجه به شرایط خاص گروه سوم، هنگ‌کنگی‌ها به مرحله حذفی رسیدند و در این مرحله با شکست دادن تیم امید فلسطین خود را به جمع 8 تیم برتر رساندند و حریف تیم امید ایران شدند.

شکست در روزی که خودمان نبودیم!

دو تیم در 15 دقیقه پایانی نیمه نخست نمایش پایاپای و نزدیکی داشتند و موقعیت جدی روی دروازه‌های ایجاد نشد در ادامه هنگ کنگ روی ضدحملات چند موقعیت ایجاد کرد، و در نهایت بازی با تساوی بدون گل در نیمه اول خاتمه یابد. هنگ‌کنگی‌ها به مانند نیمه نخست در نیمه دوم هم بازی را تهاجمی آغاز کردند و روی یک غافلگیری در دقیقه 47 دروازه ایران باز شد تا اولین گل خورده تیم امید ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو به‌ثبت برسد. بعد از دریافت گل، شاگردان رضا عنایتی برای جبران‌مافات یکپارچه حمله شدند و تلاش‌شان بر این بود که بتوانند دروازه هنگ‌کنگ را باز کنند اما با وجود خلق موقعیت‌های پرشمار، توپی از خط دروازه حریف عبور کند. یکی از بهترین فرصت‌های گلزنی را امیرارسلان مطهری در دقیقه 60 در مقابل دروازه تیم امید هنگ‌کنگ از دست داد!

تیم ملی ایران در مقابل هنگ کنگ برنامه خاصی برای حملات نداشت و با ارسال‌های پرتعداد سعی داشت به گل برسد اما ضربات سر بازیکنان ایران دقت کافی را نداشت و یکی پس از دیگری در آغوش دروازبان هنگ‌کنگ قرار گرفت، دروازبان هنگ‌کنگی‌ها در این بازی توپ‌های زیادی مهار کرد اما ضربات به شکلی نبود که او را تسلیم کند.

حسرت لیگی که تعطیل شد

بدتر از نتیجه تیم، تعطیل کردن لیگ برای این رقابت‌ها بود. این تیم اگر طلا هم می‌گرفت ارزش اینکه لیگ به خاطرش تعطیل شد را نداشت، اما فوتبال ایران تعطیل شد تا تیم امید برود و به هنگ‌کنگ ببازد و بازگردد!. بسیاری از کارشناسان از همان ابتدا گفتند بردن بازیکن بزرگسال به این بازی‌ها و تعطیل کردن لیگ تصمیم غلطی است. اما مشخص نیست که چرا تصمیم‌گیران چنین موضوع ساده و روشنی را درک نکردند و با یک تصمیم غیرعاقلانه چنین فاجعه‌ای را رقم زدند.

این نتیجه ضعیف اگر با یک تیم زیر 21 سال رخ می‌داد اما در اینده به نفع فوتبال ایران بود.این ناکامی اما با امیرارسلان مطهری و حسین حسینی رقم خورد بازیکنانی که مرز 30 سالگی را رد کرده اند.!

مسئولیت شکست با من است!!

سرپرست تيم فوتبال اميد در کمال تعجب خودش را مسئول حذف اين تيم معرفى كرد!

مهران فرقانى، سرپرست تيم اميد، بعد از شكست برابر هنگ كنگ اظهار داشت: ابتدا جا دارد از مردم عذرخواهى كنم. بخش زيادى از اين باخت تقصير من بود و من مسئوليت آن را گردن مى‌گيرم. بچه‌ها تلاش زيادى كردند كه البته بخشى از آن با اضطراب و استرس بود. به هر حال من خودم را خيلى مقصر مى‌دانم. شايد به لحاظ روحى و روانى نتوانستيم بچه‌ها را آماده اين مسابقه كنيم. اين شكست جاى هيچ توجيهى ندارد و واقعا باخت تلخى بود. من بسيار زياد از همه عذرخواهى مى‌كنم.

سرپرست تیم فوتبال امید در خصوص‌ غیبت عنایتی در نشست خبری گفت: مشکل خاصی نبود،ایشان از دست بازیکنان عصبی بودند و‌‌ نیامدند.! من تمام مسئولیت این افتضاح را گردن می‌گیرم! من نتوانستم اردوی خوب بگذارم، نتوانستم بازیکن بگیرم، نتوانستم تیم خوبی درست کنم،امیدوارم از این تجربه درس بگیرم.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P