حضور کاناوارو در سری آ

رسمی؛ ورود کاناوارو به سری آ ایتالیا؛ عملیات نجات اودینزه به دست ستاره ایتالیایی؟

ستاره سابق تیم ملی ایتالیا و برنده توپ طلا به عنوان سرمربی جدید اودینزه معرفی شد تا اولین تجربه مربیگری خود در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا را تجربه کند.

از زمان خداحافظی کاناوارو و در دوران مربیگری او هرگز شاهد حضورش در سری‌ آ نبوده‌ایم. این بار باشگاه اودینزه با الهام گرفتن از رم که در حال کسب نتیجه با دروسی است، برای نجات تیمش از خطر سقوط، صخره سابق خط دفاعی تیم ملی ایتالیا را روی نیمکت نشانده و می‌خواهد با کاناوارو از تیمش دفاع کند. مرد جوان ایتالیایی هنوز سابقه درخشانی روی نیمکت نداشته و این یک فرصت ویژه برای اوست تا با نجات تیمش در زمره مربیان مورد توجه فوتبال ایتالیا قرار بگیرد. کاناوارو باید تیم رده هفدهمی اودینزه را در 6 بازی باقی مانده از خطر رسیدن ساسولو و فروزینونه حفظ و این تیم را در بالاترین سطح رقابت باشگاهی فوتبال ایتالیا نگه دارد.

حضور کاناوارو در سری آ

وضعیت خطرناک اودینزه

این تیم در 8 بازی آخر خودش در سری‌آ فقط یک برد داشته و با 28 امتیاز از 32 مسابقه هم‌امتیاز با فروزینونه در رده پایین‌تر، تیم هفدهم جدول است. بدترین رتبه اودینزه در 10 سال اخیر هم جایگاه شانزدهم جدول بوده. تیم جدید کاناوارو پیش از او گابریلیه چوفی را روی نیمکتش داشت. مردی که در 24 مسابقه هدایت اودینزه با میانگین امتیاز 0.92 در هر بازی زمینه‌ساز شرایط بحرانی کنونی شده. اودینزه همچنین مسیر سختی برای بقا در سری‌ آ دارد. آنها باید در ادامه فصل به مصاف رقبایی مثل رم آماده دروسی، بولونیای سرسخت این فصل و ناپولی مدافع عنوان قهرمانی بروند. پیش‌بینی می‌شود اودینزه در صورت کسب 3 پیروزی از 6 بازی باقی مانده‌اش به احتمال زیاد باز هم در سری‌آ ماندنی شود اما باز هم همه چیز قطعی نیست و آنها باید منتظر نتایج رقبا باشند.!

درباره ستاره اسبق ایتالیا

در دوران بازی پارما، سکوی پرتاب فابیو کاناوارو به سمت مشاهیر فوتبال کشورش و موقعیتی برای پیشرفت نام گرفت. او روی نیمکت مربیگری هنوز پارمای خودش را پیدا نکرده و در تکاپوی راهی برای پیوند خوردن به هم‌نسلانش است که یکی پس از دیگری در حال معروف شدن و پیدا کردن شغل‌های معتبری روی نیمکت هستند. ستاره سابق رئال مادرید کار در عرصه هدایت تیم‌ها را در الاهلی امارات شروع کرد اما امارات برای کاناوارو جای ماندن نبود و گوانگجوی چین او را در اولین تجربه سرمربیگری روی نیمکتش قرار داد. کاناوارو با این تیم یک بار قهرمان لیگ چین شد و قهرمانی سوپرجام را به گوانگجو هدیه داد.

سرمربیگری النصر، تیم کنونی رونالدو، سرمربیگری در تیانجین چین و کار در کادر فنی تیم ملی چین پست‌های دیگر این مربی جوان پیش از بازگشت به اروپا نام داشت. بنونتو اولین تیم اروپایی بود که به کاناوارو اعتماد کرد و در سری بی فوتبال ایتالیا کار را به دست او سپرد. دوران حضور مربی جدید اودینزه در بنونتو به هیچ وجه خوب پیش نرفت و با خاطره‌ای تلخ از این تیم جدا شد. از آن زمان تاکنون یعنی از فوریه 2023 تا الان کاناوارو بدون تیم بسر می‌برد و این بار سری‌ آ زمینه بازگشتش را فراهم کرده. در مجموع هنوز اعتماد تیم‌های مطرح به این مدافع بزرگ تاریخ ایتالیا جلب نشده و آنها می‌توانند با زیر نظر گرفتن عملکرد او در این شرایط بحرانی اودینزه به عیار مدافع درخشان سال‌های نه‌چندان دور آتزوری روی نیمکت تیم‌های اروپایی پی ببرند.

مدت قرارداد کاناوارو

باشگاه فعلا قرارداد کاناوارو را تا پایان فصل امضا کرده و ممکن است در صورت موفقیت در این پروژه سخت از سرمربی موقت اودینزه به سرمربی دائمی این تیم تغییر وجهه دهد. اولین آزمون کاناوارو هم در مقابل هم‌تیمی سابقش در تیم ملی یعنی دنیله دروسی خواهد بود. صد البته این روزها، گرگ‌ها، آماده دریدن تیم هفدهم جدولی خواهند بود و شروع سختی پیش روی کاناواروست. برادر کوچک فابیو که پیش از این سابقه همکاری با او را دارد در کادر فنی اودینزه در کنارش خواهد بود. باید منتظر بود و دید صخره مستحکم سال‌های گذشته فوتبال باشگاهی جهان چگونه از برچسب معتبر نام سری‌ آ روی کارنامه اودینزه دفاع می‌کند.

شکست او در بنونتو کار مدیر برنامه‌اش برای پیدا کردن یک نیمکت معتبر را برای مدت‌ها دشوار کرده بود و این بار هم اگر شکستی در کار باشد؛ احتمالا مثل ماه‌های گذشته به میزگردهای کارشناسی شبکه‌های فوتبالی تبعید خواهد شد. روحیه جنگندگی کاناوارو در میدان اگر فقط کمی به تیمش منتقل شود، کار اودینزه انجام می‌شود و سرمربی مشهورش برای ادامه کار در سری‌آ و شاید در آینده برای نشستن روی نیمکت تیم‌های بهتر، سابقه مناسبی رقم خواهد زد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P