حواشی اصفهان در دیدار جنجالی که برگزار نشد

جنجال در نقش جهان؛ الاتحاد به میدان نیامد، سپاهان خواهان 3-0 شدن بازی!

دیدار سپاهان ایران و الاتحاد عربستان به دلیل عدم حضور نماینده عربستان در زمین مسابقه برگزار نشد تا حواشی زیادی شکل بگیرد.

شب گذشته و در حالی که قرار بود دو تیم سپاهان و الاتحاد در ورزشگاه نقش جهان به مصاف یکدیگر بروند، همه چیز ناگهان تغییر کرد. ابتدا تیم عربستانی برای گرم‌کردن پیش از بازی وارد استادیوم نشد و سپس در حالی که ساعت شروع بازی هم سپری شد، خبر آمد که بازیکنان الاتحاد در حال ترک ورزشگاه هستند.

در همین حال بازیکنان سپاهان وارد ورزشگاه شدند و به سمت تماشاگران رفتند تا در میان بهت و حیرت هواداران سپاهان، از حضور آنها تقدیر کرده و به سوی رختکن و سپس اتوبوس خود بروند. این اعلام غیر رسمی خبر لغو بازی بود که با خروج دسته‌‌جمعی هواداران از ورزشگاه همراه شد.

این در حالی است که از زمان تاخیر در ورود بازیکنان الاتحاد به زمین، شایعات زیادی از سوی رسانه‌های ایرانی و عربستانی منتشر شد و حالا با لغو بازی این وضعیت تبدیل به یک موج‌خبری جدی و همه‌گیر شده است.

حواشی اصفهان در دیدار جنجالی که برگزار نشد

هواداران سپاهان خود را به ورزشگاه نقش جهان اصفهان رسانده بودند تا رسماً اولین بازی خانگی طلایی‌پوشان در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود؛ آن‌هم در حالی‌که شاگردان ژوزه مورایس باید در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم الاتحاد عربستان قرار می‌گرفتند و به نظر می‌رسید با توجه به استقبال پرشور هواداران از این مسابقه، دوئلی جذاب در انتظار فوتبال آسیا است اما برخلاف تصورها، تقابل این دو تیم لغو شد!

الاتحادی‌ها با وجود آنکه کاروان‌شان به ورزشگاه نقش جهان منتقل شد اما حاضر به انجام تمرین پیش از بازی نشدند و بعد از عدم حضور در زمین مسابقه برای گرم کردن پیش از شروع بازی، آن‌ها برای انجام مسابقه هم وارد زمین نشدند و در اقدامی غیرمنتظره، ورزشگاه را ترک کردند تا تقابل حساس هفته دوم فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا به انجام نرسد و حالا همگان در انتظار تصمیم نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره مسابقه جنجالی امشب هستند که گمانه‌زنی‌های زیادی درباره سرنوشت آن مطرح است.

بیانیه باشگاه سپاهان ایران

باشگاه سپاهان با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به لغو دیدار برابر الاتحاد واکنش نشان داد.

ورزشگاه نقش‌جهان بارها و بارها از سوی ناظران AFC، فدراسیون، سازمان لیگ و کمیته مجوز حرفه‌ای بازدید شده و با همین شکل و شمایل مورد تأیید آن‌ها قرار گرفته است، حتی در آخرین بازدید ناظران AFC پیش از آغاز مسابقات آسیایی بار دیگر این ورزشگاه به تأیید آن‌ها رسید.

در جلسه هماهنگی مسابقه در روز یکشنبه 9 مهرماه 1402 ساعت 11 صبح نیز ورزشگاه نقش جهان برای آخرین بار جهت برگزاری مسابقه تایید و مجوز برگزاری این مسابقه در این ورزشگاه صادر شده است.

باشگاه سپاهان به دلیل ترک ورزشگاه از سوی تیم الاتحاد عربستان ادله خود را برای شکایت به AFC آماده کرده و در اسرع وقت اقدام قانونی لازم را انجام خواهد داد.

بیانیه باشگاه الاتحاد عربستان

باشگاه الاتحاد با انتشار اطلاعیه‌ای، نسبت به عدم برگزاری بازی با سپاهان واکنش نشان داد.

باشگاه الاتحاد تصریح می‌کند که روز دوشنبه و پس از ورود به ورزشگاهی که قرار بود بازی با سپاهان ایران در آن برگزار شود، ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که این بازی در تاریخ مشخص شده برگزار نخواهد شد و تیم می‌تواند ورزشگاه را ترک کند و بر همین اساس کاروان باشگاه، ورزشگاه را به سمت فرودگاه ترک کرد.

باشگاه الاتحاد صحت این تصمیم را پیگیری خواهد کرد و از AFC می‌خواهد که حقوق باشگاه را که طبق قوانین و مقررات تضمین شده، حفظ کند.

از الاتحاد حمایت میکنیم!

به محض رسیدن هواپیمای حامل کاروان باشگاه الاتحاد به شهر جده، این باشگاه اطلاعیه‌ای را درخصوص لغو دیدار برابر سپاهان منتشر کرده و مدعی شد این موضوع با اجازه ناظر مسابقه بوده است.

حالا نیز فدراسیون فوتبال عربستان اطلاعیه‌ای را در این زمینه به اشتراک گذاشته و به حمایت از الاتحاد پرداخته است.

فدراسیون فوتبال عربستان نیز به نوبه خود از تمایل کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری این مسابقه در شرایط مناسب تمجید می‌کند.

موضوعی که فدراسیون فوتبال عربستان با پیگیری مستمر و توسط نمایندگانی که باشگاه الاتحاد را در سفر به ایران همراهی کرده بودند، مورد توجه قرار داده بود.

فدراسیون فوتبال عربستان حمایت کامل خود از باشگاه الاتحاد را تایید می‌کند و تمام اقدامات قانونی را برای حفظ حقوق باشگاه الاتحاد انجام می‌دهد.

نتیجه نهایی به سود سعودی ها؟!

روزنامه الشرق الاوسط مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا یا به سود الاتحاد رأی می‌دهد یا بازی در زمین بی طرف تکرار می‌شود.

پس از لغو دیدار الاتحاد و سپاهان به دلیل عدم حضور تیم عربستانی در زمین مسابقه، بحث و گمانه‌زنی‌ها درخصوص رأی احتمالی کنفدراسیون فوتبال آسیا بالا گرفته و همه در انتظار تصمیم نهایی AFC در این خصوص هستند.

آنگونه که رسانه‌های سعودی نوشته‌اند، ناظر مسابقه پس از تماس با کنفدراسیون فوتبال آسیا، تصمیم به عدم برگزاری این مسابقه گرفته است و قرار است که کمیته انضباطی AFC در این خصوص تشکیل جلسه بدهد.

نمایندگان فدراسیون فوتبال عربستان که با باشگاه الاتحاد در ورزشگاه حضور داشتند، برخی مسائل را که به زعم سعودی‌ها تخلفات غیرقانونی است، با گرفتن تصاویری جهت ایجاد مستندات، ثبت کردند.

برخی از منابع الشرق الاوسط با اطمینان اعلام کرده‌اند که AFC برای حل این پرونده دو راه پیش روی خود دارد؛ یا این بازی با نتیجه سه بر صفر به سود الاتحاد اعلام می‌شود یا دیدار دو تیم در زمین بی طرف برگزار خواهد شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید لغو این مسابقه به دلیل شرایط غیرقابل پیش‌بینی، بر تعهد خود نسبت به تامین امنیت بازیکنان، داوران بازی، هواداران و تمامی ذینفعان مربوطه تاکید کرد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P